Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nehéz bölcsibe beszokás...

Nehéz bölcsibe beszokás történetek. Mesélnétek nekem ilyet bíztatásként?

Figyelt kérdés

Igaz még csak 4 napon vagyunk túl, de kisfiam elképesztő matrica gyerek. Jelenleg ott tartunk hogy beérünk és amíg el nem jövünk az ölemben cumizza az ujját, a gondozónénit utálja, ha a közelébe megy kiakad, ha kiküldenek engem akkor lehetetlen megvigasztalni, tegnap 20 percen keresztül bömbölt, míg végül behívtak. Enni egy kanállal sem hajlandó meg inni sem. Ugye be fog szokni? :( Május közepétől dolgoznom kéne... :(


Ismertek hasonlóan "nehéz eset" gyereket? AKi mégis sikeresen beszokott a 2 hét alatt?


2016. ápr. 29. 16:06
 1/4 anonim válasza:

Persze.:) Bölcsődében volt a gyakorlatom és volt egy hihetetlenül aranyos kislány, amikor nem jött be betegség miatt mindig szomorú voltam annyira hiányzott.:) A gondozónők elmesélték róla,hogy ő szokott be a csoportban a legnehezebben. Pedig nagyon vidám kislány volt,aki már az első napokon beült az ölembe, hátulról megölelt,játszott velem. Amikor az anyukáját meglátta mindig nagyon örült neki,az anyja is ugyan olyan mosolygós és vidám volt,mint a lánya. Volt még 2beszoktatós anyuka. Az egyik gyerek anyját nem láttam,mert ők túl voltak a 2heten. Attól,mert még a beszoktatás ideje lejárt ugyan úgy szomorú volt a gyerek az anyukája nélkül. 1-2hét utan viszont megszokta a környezetet és vele is minden rendben volt. A másik anyukának a gyereke az első héten mindig keservesen sírt,ha nem látta az anyját. Néha sikerült elterelnem a figyelmét,olyankor jól érezte magát.


Nekünk azt tanították,hogy el kell köszönni a gyerektől. Nem szabad kilopózni,amikor nem figyel, nem szabad átverni. Tudnia kell,hogy anya most elmegy,de nem hagyja ott és érte fog jönni uzsi után. Amelyik gyerek megszokta a környezetet és azt is megértette,hogy az anya vissza fog jönni azoknak a piciknek ment.:) A beszoktatós gyerekeken kívül meg nem volt ilyn problema. A beszoktatósok meg majd beszoknak,de türelem kell. Néha nem tudtam eldönteni,hogy most a gyerek vagy az anya az,akit meg kéne nyugtatni.:)Oviban legalabb könnyebben fog alkalmazkodni a gyereked. Gondozónő milyen? Sok múlik rajta is.


Bocsi a hibákért,telefonról írtam.

2016. ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én Oviban dolgozom, az egyik kislány év elején aki akkor lett kiscsoportos rendszeresen sebes szem aljjal jött és egész nap üvöltött, sírt ebédig, míg érte nem jöttek. Kiderült hogy már sebesre sírta a szeme környékét, nagyon csúnya látvány volt. Előtte fél évig bölcsis volt, ott is ezt csinálta nem szokott be sajnos. Itt végül szakember segített neki, és kb 4 hónap múlva már ügyes önálló és vidám kis óvodás lett.
2016. ápr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is nehezen indult nyugi. Fiam úgy sírt napokig hogy mindig hívtak hogy menjek érte. 1-2hetig tiszta ideg voltam, mert már reggel az öltözésnél elkezdte, az oviig ordított, ott meg kapaszkodott belém. Aztán megszűnt. Jól beilleszkedett, bár volt utána is néha hiszti, de azt mondták hogy mikor elmentem abba is hagyta. Úgyhogy fel a fejjel :)
2016. ápr. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk bébiszitter segitett.

Valszeg en ott rontottam el hogy korabban jatszobölcsive hordtam igy megszokta hogy mellette vagyok bölcsiben.

A rendes bölcsiben is ballépés volt hogy első héten bent lehettem vele, ugyanis maga a bölcsi tetszett neki es nyitott volt a gondozok felé is, csak nem akart engem elengedni, az utcan is hallottam hogy sír. Eleinte fel is adtam es vartunk egy honapot mert itt is azt irtak kicsi még hozzá(18-19 hos volt) olyan 21 honaposan már növeltük az időt hogy több orára leszek távol végigsirta.

Aztán jött képbe a bébiszitter(40 even át volt gondozo).volt nálunk, mi is nála, vegtelen turelme volt es csak az en gyerekemmel tudott foglalkozni.a leválás könnyen sikerult egy boldog kiegyensulyozott gyermek vart vissza.

Ezek utan mivel mennem kellett dolgozni, a bolcsibe hirtelen adtam be beszoktatas nelkul, de meglepodtek a gondozok milyrn jol viselte a gyerek.

Utközben rengeteget szajkoztam neki hogy szeretem mert olvastam a gyerek nem is igen erti miert "passzolják le" es erositeni kell benne a tudatot ha még nem is erti h jövök vissza, de azt hogy nem eldobom ill nem büntetesből hagyom ott.es mindig pozitivan "csilingeltem"neki a bölcsirol, hogy hu de jo mehet játszani stb.elválásnál biztattam hogy x nénivel is nyugodtan játszhat es mosolyogva hagytam mindig bent.

Siras már csak erkezéskor van es leginkább az ebed utáni alvássztrájk maradt meg sokaig(4honapon át)es érdekes hogy megint bébiszitternél volt es azota alszik a bölcsiben is...

2016. máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!