Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a feleségemne...

Hogy mondjam meg a feleségemnek, hogy örökbe akarok fogadni egy kisgyereket?

Figyelt kérdés

14 éves koromig állami gondozott voltam. Mindig irigykedve néztem, azt akinek családja van, mert őt szeretik. Mindig vágytam rá, hogy engem is vki gyerekeként szeressen.

14 éves voltam, amikor anyukámnak másodunokatestvére megkeresett és megához vett. Eleinte furcs volt a helyzet, de hamar megszoktam. Lett egy szerető családom.

Én már 16-17 éves koromban elhatároztam, hogy majd ha én is felnőtt leszek és lesz feleségem egy gyereket örökbe fogadok felnevelek.

Hülyeség ez? Ti mit szólnátok ha a férjetek/feleségetek előállna ezzel?


2010. ápr. 7. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod helyében lennék, biztosan támogatnálak ebben a helyzetben!Én nem vagyok állami gondozott, de ha az anyagi helyzetem engedné a 2 gyerekem mellé tuti örökbefogadnék egy harmadikat!
2010. ápr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez nagyon szép Tőled!

Mond meg a feleségednek a szándékod, legyél vele Őszinte és hátha egyet ért Veled!

Én örűlnék, ha a férjem ilyennel állna elő!

2010. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Talán a feleségem is hasonlóan gondolkodik.

2010. ápr. 7. 21:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon önzetlen dolog! Nagyon jó, hogy van, aki így gondolkodik, bár a Te helyedben ez érthető is abszolút mértékben. Biztos a feleséged is ismeri a történetedet, így szerintem támogatni fog. Őszintén mondj el neki mindent!

Amúgy saját gyerkőcötök van?

Sok szerencsét!

2010. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire eltökélt vagy ebben és ez régi elhatározásod, érdemes lett volna a házasság előtt ezt megbeszélni.

De sose késő

2010. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi éppen örökbefogadás előtt állunk. Sajnos, a férjem kevésbé elfogadó, mint Te, vagy nem is így kellene fogalmaznom, - inkább "óvatos". Fél, hogy olyan picit kapunk, akiről később kiderül, hogy a származása-természete-egyéb okok miatt nem fogjuk szeretni.

Én pedig már nagyon várom ! :) (nekem sem volt családom, lehet, hogy ezért vagyok lelkesebb)

Szerintem ritka, amikor a férfi akarja jobban az örökbefogadást, valószínűleg nagyon empatikus, jó ember lehetsz. Ha a feleséged is hasonlóan gondolkodik, nem lesz nehéz meggyőzni.

Arra felhívnám a figyelmedet, hogy hosszú és megalázó procedúrán kell végigmenni, míg megkapjátok a gyámhatóságtól a határozatot, hogy alkalmasak vagytok szülőnek.

Kitartást és sok boldogságot kívánok!!

2010. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a biztató szavakat.

Van egy saját kislányunk.

21:35 Biztos a te férjed is nagyon fogja szeretni a gyerkőcött. Neveljétek s szeressétek úgy mintha te szülted volna. És ha egy tanácsot adhatok: már egész kicsi korától kezdve tudja, hogy örökbefogadtátok, mert ha akkormondjátok el neki, amikor már kamasz lehet, hogy nehezen fogja kezelni.

2010. ápr. 7. 21:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudom, hogy hamar el kell mondani, ezt az örökbefogadási tanfolyamon belénk sulykolták ... :)) De persze, hogy elmondanánk, nem fogjuk a gyereket hazugságban tartani.

Remélem, igazad lesz, és a férjem elfogadja majd ŐT, és szeretni fogja.

2010. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de jó, hogy vannak ilyen emberek!!!

Sok sikert hozzá!

Ha az én férjem kérne ilyet, én biztos támogatnám!!!

Szorítok Neked!!!

2010. ápr. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez olyan szép gesztus egy férfitől, hogy én tuti elájulnék a szerelemtől, ha a férjem ilyesmivel állna elő. Olyan erény ez, ami ritkaság a férfiak körében. Biztos a feleséged is így fogja gondolni.
2010. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!