Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, hogy...

Egyedülálló anyukák, hogy birjátok?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és 12 hetes terhes, a szüleimmel lakok. 3 hónapja voltunk együtt a barátommal mikor terhes lettem. Eddig akarta a babát, de már nem vagyis nem biztos benne, nem hiszem, hogy számíthatok rá. Nekem nem volt szívem elvetetni tudom, hogy sose tudnám feldolgozni. Már dolgozok másfél éve azt a pénzt félretettem és a szüleim is segítenek. De mégis annyira nehéz már most lelkileg, nem tudom apa nélkül, hogy fog menni ilyen fiatalon. Aki hasonló helyzetben van és leírná a történetét vagy a tanácsát azt megköszönném.

2016. máj. 2. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fú, kitartást! Ismerősöm volt hasonló helyzetben, ő 2 évig volt együtt a barátjával, tervezték a babát majd 23 évesen szült. A pasi otthagyta. Elég nehezen, de túltette magát rajta, örült a babának és nyitott volt a világra. Amikor 1-2 hós volt a baba találkozott egy sráccal, azóta is együtt vannak (3 éve), úgyhogy a barátnőm nem magányos, a babónak is lett pótpapája. :)

Szóval minden jót, ne veszítsd el a reményt. ;)

2016. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Szia, en 13 eves vagyok, es a szuleim elvaltak 2 eve. Pont a szulinapomon, juniusban. Az egesz nyaram tonkrement. Nem birtam feldolgozni 10-11 evesen ezt ilyen gyorsan. Nagyon rossz lelki allapotba kerultem, es nem tudtam senkihez fordulni. Apanak lett egy uj parja, akit nagyon utalok, es szerintem o is engem. Most is nagyok rossz. Nem tudom hogy kihez forduljak, mert mar mindket szulombol elegem van neha. Vagy keress egy potapat, vagy a szuleiddel neveld fel. A legjobb az lenne, ha ujra osszejonnetek a baratoddal. Tudom hogy ez nem egyszeru, de tenyleg, a gyereknek szuksege van egy apara. Es a baratod meg nem is tudom mit gondol, hogy csak igy otthagy
2016. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
terhesen, es nem is erdekli ot a gyerek. Szoval tenyleg ha nincs lehetoseg hogy ujra osszejojjetek, keress valakit akivel fel tudod nevelni. Addig is kitartas es szurkolok neked!:)
2016. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi 5 honapja voltunk egyutt mikor terhes lettem.

Szulesig meg velunk maradt , utana otthagyott. Nekem semmi segitsegem nincs, nagyon nehez!

11 honapos a pici. De o az eletem.

2016. máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

22 évesen volt az esküvőnk 23 évesen szültem. Aztàn kiderült,hogy a férjem megcsal és nem akar csalàdot,mert "szabad" akar lenni... Bocs...

Egyedül maradtam egy pàr hónapos babàval.

Qrva nehéz volt. Anyukàm segìtett amit tudott. Aztàn talpraàlltam és egyedül megoldottam mindent,nagyon kemény volt,de megedződtem,belejöttem. Most 8 évvel később megszületett a tesó,de ez az 5 év egyedül/mind anyagilag,mind érzelmileg/ rettenetesen megterhelő volt. Arra vagyok büszke,hogy a fiamnak mindent amit szerettem volna meg tudtam adni és egyàltalàn nem làtta kàràt ennek az egésznek. Miatta tudtam annyira stabil és erős maradni,hogy túléljünk mindent.

Egy a fontos: kitartàs, a baba mindenért kàrpótol majd.

2016. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kitartas.

En ugyan mar ket gyerekkel egy valas utan kerultem hasonlo helyzetbe de azert leirom.

Eleve a ket gyerekkel a valas is nehez volt meghozni a dontest,de jol dontottem akkor.egy 4 es egy 1,5 eves gyerkoccel elkoltoztem a volt ferjemtol egybol a valas utan.szuleim segitettek lelkileg feldolgozni es a baratok.nem hagytam el magam mikor rossz volt akkor sem.ismerkedtem,probaltam jol erezni magam.

Aztan 3,5 eve megismerkedtem a jelenlegi parommal.nagyon jol indult.osszekoltoztunk,elfogadta a gyerekeim is.tavaly nyaron terhes lettem,nem is tettunk ellene mondjuk,elvileg akartuk mindketten.aztan felhozta,hogy O megsem,nem biztos benne,talan jobb lenne elvetetni.persze nem tudtam.ket honapra elhagyott,vegul megis visszajott.nem volt az igazi a terhesseg alatt a kapcsolatunk.el voltunk egymas melett,pedig En mindent megtettem.

6 hete megszuletett a kisfiunk,szerelem volt elso latasra (paromnak is) a korhazban mar mondogatta,hogy mennyire sajnalja.de az igazi valtozas akkor jott mikor hazajottunk.elso este konnyeivel kuszkodve kert bocsanatot.elmondta,hogy megijedt,felt,nem tudta mit csinaljon.elnondta,hogy hulyeseget csinalt abban a ket honaoban mig nem volt velunk es a buntudata miatt volt olyan hideg addig.es megigerte,hogx redbe hozza,es mindent megtesz,hogy boldog legyek En is es a Baba is.

Azota ujra a regi minden.haragszom Ra a kalandja miatt,de orulok,hogy vegul elmondta.

Tenyleg latom Rajt,hogy megtesz mindent es,hogy megbanta.

Szoval lehet a Te parod is csak beijedt.meg fiatalok vagytok.probalj Vele beszelni errol,legy megerto es turelmes.

Meg En sem vagyok tul teljesen a terhesseg alatti mizerian,meg emesztem de probalok minden nap pozitivan hozzaalni es nem felhanytorgatni.ha nem mondja el akkor soha nem tudom meg.

Kitartas.ha nem sikerulne egyutt akkor pedig a baba szuletese utan biztosan fogsz valakit talalni aki elfogad a gyermekeddel egyutt es boldog leszel vele.

2016. máj. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!