Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy emiatt félem...

Normális, hogy emiatt félem kistesót vállalni?

Figyelt kérdés

5 éves a lányom.Mindig is minta gyerek volt,elég könnyű vele,persze hiszti volt van,de nem fájt a hasa,hamar átaludta az éjszakákat,fogak észrevétlenül jöttek ki.Én nem ismerem milyen az mikor az anyuka fáradt,leterhelt,mikor nem tud aludni vagy elolvasni egy könyvet,megnézni egy filmet.Azt hittem nagyjából mindenki így van ezzel,de itt sok választ elolvasva inkább csak én vagyok szerencsés.

Most a párommal elkezdtünk tanakodni rajta,hogy csak kellene egy kis testvér,de megmondom őszintén félek a kényelmes életem felborítani.Én tudom,hogy nem lennék jó anya,ha nem tudnám kialudni magam,én nem bírom napi 3 óra alvással.Ugyanakkor meg elmúlik ez is nem??? Szerintetek?? Alkalmas vagyok így egyáltalán arra hogy két gyerekes anya legyek? (nagyszülők nem nagyon tudnak segíteni,párom sokat dolgozik,az itthoni munka oroszlánrésze rám hárulna)


2016. máj. 3. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Őszintén? Eleve egyet is merészség volt, ha ennyire képtelennek érzed magad ezekre még elméletben is...

De, lehetsz kétszer is mázlista + az alap rutin is segít.

2016. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

3 gyerekem van, babavállalás előtt sosem az én kényelmemre gondoltam, hanem arra, hogy babát szeretnénk.

Szóval a válaszom határozottan NEM!

2016. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Az én babám nagyon hasfájós, ekcémás rossz alvó baba volt. Oviból is 3 évesen haza kellett anyumnak hordania ebéd után, mert egyetlen egyszer sem aludt délután és kezdtek utalgatni a nevelők, hogy zavarja a többi gyereket. Nem volt sokáig nyugodt éjszakám, nem lehetett kipaterolni a szülői ágyból 7 éves koráig, különben 2 szobával odébb is hallatszott a keserves zokogás az ágyában, fel is adtuk és még sorolhatnám.

Én akkor úgy éreztem, hogy nem lennék képes ezt 2 gyerekkel csinálni, pedig nagyon szerettük volna, de rettegtem hogyan lehetne két ilyen gyerekkel bírni. Megvártuk ameddig 9 éves lett, utána próbálkoztunk. Végül 11 év lett köztük és így most szuper!

2016. máj. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Na jó,de van akit semmi más nem érdekel,csak az ,hogy gyerek legyen.Én imádom a gyerekem,és nem vagyok egy pláza cica,de vannak olyan dolgok amikre szükségem van,pl.hogy ne 3 órát aludjak csak naponta ami nem csak egy kényelmi dolog hanem nem is egészséges ugye.Szerintem ez nem önzőség.
2016. máj. 3. 18:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 4 éves, ő is minta gyerek. Igen, mi sem vállalunk több gyereket, mert nem hiszem, hogy még egyszer ilyen szerencsénk lenne és tisztában vagyok a korlátaimmal. Tudom, hogy nem bírnám azt, amit itt sok anyuka leír (akár évekig gyakori kelés, szörnyű hasfájás, kibírhatatlan fogzás és sorolhatnám), és ennek mindkét gyerek és a házasságom is csak a kárát látná. Lehet ezért engem lenézni is akár, nem érdekel, én legalább ismerem magam és nem "majd lesz valami, más is megoldja" alapon vállalok gyereket. Mondjuk ha annyira vágynék még egy gyerekre biztosan túl tudnék ezen lépni, de nem is igazán akarok.
2016. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hú,4-es hát szóról-szóra így vagyok én is mint te.Csak félek,hogy ha nem szülök még egyet akkor meg később bánni fogom...
2016. máj. 3. 19:40
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is ritka jó baba volt a legnagyobbam. Aztán jött egy átokpondró, és harmadikra egy kis hisztigép. 3:) Tegyük hozzá, viszont legalább jó alvó mindegyik, szóval annyira álmosak nem vagyunk.

De én pont fordítva szoktam gondolkodni, én azt mondom, tök mázli, hogy ilyen jó, hogy ilyen nyugis prototípust kaptunk, mert így mertünk kistesókat vállalni. :)

2016. máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha tényleg így gondolod akkor szerintem várnod kéne még egy kicsit...

Mikor már nem félsz hogy borul a "napirended" akkor lesz itt az ideje a tesónak!

9 hónapos lányom van, és pont olyan mint ami a "rémálmaidban" jön elő.

Hasfájós volt a fogait szenvedjük, ölbebaba, és 3 óránál többet nem aludtam még egyhuzamban mióta megszületett.

Tényleg nagy lelki erő kell bírni ezt nap mint nap!!!

Annyira kivagyok néha hogy tudom hogy jó pár évnek elkell telnie mire egyáltalán szóba kerül majd a tesó......

De szerintem nem is lesz....

Te tudod hogy mit bírsz, de ha már most ezen izgulsz akkor az idegeid felmondják a szolgálatot ha pont a lányod ellenkezőjét dobja a gép!!!!

2016. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok! Én épp, hogy nem nézek le senkit, sőt! Pontosan ne szüljön , aki úgyis tudja , hogy nem bírna egy bonyolultabb babával. Azokat tudom utálni, akik megszülik a 2-dikat, 3-dikat és másból sem áll a beszélgetés, csak a panaszkodásukból. Istenem, kifogtak egy nehezebb esetet, benne van a pakliban. Kb arról szóljon az élet, hogy őket sajnáljuk, hát nem!

Nekem az első egy olyan baba volt, akit csúnyán szólva az ellenségemnek sem kívánnák. Az első évet konkrétan üvöltéssel vittük végig, aztán lett belőle egy hiperaktív örökmozgó, aki még éjjel is pörgött. De én nem panaszkodtam, magam módján élveztem. Na jó, nem vagyok önsanyargató, de nem pokolként éltem meg, így mondom inkább. De látod vágytam másodikra. Pedig ha valakinek nekem volt rossza tapasztalom. Egy éves volt mikor megfogant a második. Kb félidős terhes voltam, a másfél évesem nagyon beteg lett. 2 hónap kórház. Élmény volt. Ennyit aggódni, terhesen széken aludni kinyílt méhszájjal. Na a második egy átlag baba. Csodálkoztam is , hogy van ilyen. Vágytunk harmadikra. Koraszülött lett. Az első 2 hónapunk azzal telt, hogy két óránkén szondáztam, éjjel nappal. Otthon a "nagyok", én ingázok. Nem, hogy 3 óra egybe alvásom nem volt, de még kettő sem. Na, ekkor zombi üzemmódban voltam. Azóta úgyahogy egyenesbe jöttünk. Babám átalussza az éjszakát. Vagyis 4-kor ébred. Viszem a háztartás, hordom a gyerekeket ahova kell. Szinte mindenhova nagycsaládosan megyünk és én ÉLVEZEM! Mert én ilyen vagyok. Fáradt vagyok sokszor, de nekem ezt találták ki szerintem. Nem hittem volna, hogy fontosabb lesz vmi a karriernél. Ha tehetném szülnék negyediket. De nem fogok, a koraszülés nagyon elrettentett. Az esendőség megtapasztalása nagyon erősen kihat mostmár az életemre.

És én nem arról panaszkodok milyen nehéz, szeretek minden másról beszélni. Szeretem az életet, mindennel együtt.

És tényleg aki nem érez magában elég erőt, annyit szüljön amennyit elbír. Ezt nem lehet lenézni. Inkább becsülendő!

Bocsi, hosszú lett.

2016. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek,köszönöm neked is utolsó,jó hogy ezt leírtad és igazatok van.

Vágyok még egy gyerekre,de egyenlőre még nem állok rá készen,várunk egy kicsit,aztán majd meglátjuk.Mindenkinek dobtam egy zöldet.

2016. máj. 3. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!