Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye a CsOK- ról?

Narancs223 kérdése:

Kinek mi a véleménye a CsOK- ról?

Figyelt kérdés
Bevállalni 3gyerkőcöt, új ház építése a mai világba?!

2016. máj. 3. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

én azt gondolom, hogy akinek van 3 gyereke és megfelel a feltételeknek, az vegye csak fel, ha tudja és akarja.


viszont akinek nincs 3 gyereke, az nagyban kockáztatja a meglévők jólétét ha aláírja előre...

2016. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Régen máshogy hívták, de akkor se voltak olyan hülyék az emberek, hogy előre felvegyék.

Csak akkor venném fel, ha már legalább a félidős terhes lennék a 3.-kal.


Egyébként borzasztóan kevesen vették fel a 10+10et.. Nevetségesen kevesen. Nem véletlenül.


Vegyétek fel a támogatás arra, ami épp megvan.

Mindkét testvérem a kettőre vette fel, de úgy, hogy már a 2. is úton volt.

Előre aláírhattak volna 3-ra is, hiszen mindketten 3 gyereket akarnak.. hát ebből most az van, hogy egyik testvéremnek ez lesz az utolsó terhessége valószínű. Mégsem szeretne 2-nél többet, pedig ő aztán tényleg határozott volt ebben. Ha felvették volna, nos, akkor bajban lennének.


Tehát nem csak a mai világban baromság előre aláírni, hanem mindig is az volt.

A kérdésed pedig már több ponton bukik.

2016. máj. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Az hogy jó kis csapda ,mert ha van is 3 gyereked de második 10 milliot törleszteni is tudni kell ha elveszted a munkád akkor miböl fizeted a törlesztött ,mi 3 gyerek mellet nem veszük igénybe a csokot .
2016. máj. 4. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a három gyerek és valaki tényleg akar új lakást/házat, akkor vegye fel (a hitelt nem is kötelező mellé). De ha nincs meg a három gyerek, akkor hatalmas a kockázat. Bankban dolgozok, és érdekes történetek vannak. Pl. egy anyuka rendszeresen jár be ügyet intézni, hozza magával a kisebbik gyereket, akivel állandóan üvöltözik, idegbeteg, ezerszer elmondta nekünk (igen nekünk, vadidegeneknek), hogy ő már megbánta ezt a gyereket, mert istentelen rossz, szerinte azért van, hogy őt az őrületbe kergesse, ha ezt tudja, akkor elveteti. Erre az egyik ilyen alkalommal megkérdezte, hogy hogyan van ez a három gyerekes csok, mert gondolkodnak, hogy még egy gyereket bevállalnak, 10 millióért megéri, ha még ilyen szörnyű is lesz mint a második, maximum majd hamar bölcsibe adja, meg majd oviba is kora reggeltől késő estig lesz. Konkrétan köpni-nyelni nem tudtam. De volt olyan pár is, ahol az egyik fél akart még két gyereket, a másik nem, és ott üvöltöztek egymással. Másik párnál férfi 55 éves, nő 39 és ők bevállalnak három gyereket... De olyan is volt, akinél volt 2 gyerek, és elkezdtek próbálkozni a harmadikkal, persze azonnal sikerült. Bejöttek, hogy akkor kérnék az igénylőlapot. De az első pár kritériumnak már nem feleltek meg (aktív khr listán vannak és a férfit gazdasági bűncselekmény miatt elítélték, mindenki tudja róla a városban), erre elkezdtek őrjöngeni és azt kiabálta a férfi a nőnek, hogy akkor ezt kikapartatjuk, mert így semmi értelme. Azóta voltak bent ügyet intézni és a nő már nem terhes... Nah amikor ilyen sztorikat él át az ember, akkor nagyon meggondolja, hogy mennyire jó egy ekkora támogatás, amíg az emberek értelmi szintje a béka segge alatt van...

Egyébként nem gondolom, hogy ördögtől való a három gyerek vagy az új ház építése. Mi is három gyereket szeretnénk, igaz, hogy egyelőre még csak egy van. Meg előre bevállalni sem ördögtől való, de nem ekkora összegnél és nem ilyen kamatoknál (mi pl. használt házra aláírtunk még két gyereket, de csak azért, mert ha nem sikerül 8 éven belük a 2, akkor sem kell túl nagy összeget visszafizetni és még mindig jobban járunk azzal mintha hitelt vennénk fel, de mi nem 10 millióra írtunk alá és nem ötszörös büntetőkamatra, hanem 2 millióra és egyszeres kamatra, így ha nem sikerül még két gyerek, akkor sem kell másfél milliónál többet visszafizetni, mígy a 10 milliós csoknál simán lehet a visszafizetendő összeg 15-20-25 millió is akár).

2016. máj. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Egyrészt elkeserítően szomorúnak találom, hogyha valakinek azért kell megszületnie, mert a szülei kapnak érte tízmillió forintot. Másrészt naiv dolognak tartom, ha az emberek azt hiszik, nem fogják ezzel utólag megszívatni őket az ezután következő kormányok, legyenek bármilyen színűek is.
2016. máj. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A CSOK nagyszerű lehetőség azok számára, akik amúgy is 3 gyereket vállalnak (jó esetben már megvan mind3, vagy úton van a 3.) és ezen felül rendezett anyagi körülmények között élnek. Értelemszerűen ezzel a 10+10 millióval is csak az tud bármit is kezdeni, akinek már van némi spórolt pénze és potens annyira anyagilag, hogy egy hitelt törleszteni tudjon. Nem a cigányokat és a munkanélkülieket, az iskolázatlan szalag mellett robotolókat támogatják, hanem zömmel az értelmiségi réteget. Azért zömmel, mert azt már régen nem tudom értelmiséginek mondani, aki képes (és pedig képes) úgy három gyereket ígérni, hogy egy sincs, vagy jó esetben egy, és a fél ország már a CSOK megjelenése utáni első napban azzal kalkulált, hogy hogy lehet kijátszani a rendszert. Itt is számtalan kérdés fogalmazódott meg, pl hogy egy 99%-ban valószínűsíthető meddő egyén hogyan juthat hozzá a pénzhez, aláír ő bármit, majd szépen utólag sajnos kiderül, hogy nem lehet gyereke... Szerencsére ezek a próbálkozások mindaddig fognak működni (már ha működnek), amíg úgy nem járnak, mint a devizahitelesek.


A mai világot meg nem tudom, hogyan értsem, mert ha arra gondolsz, hogy nem fog meghalni egyik gyereked sem pestisben/tbc-ben/kanyaróban, hogy a császármetszés adta lehetőségnek köszönhetően nem hal bele minden 3. nő a szülésbe, hogy nem fenyeget éhezés, hogy tulajdonképpen bárminek is születsz, van lehetőséged kitörni és nem kell földtúró parasztként leélni az életed, ha nem akarod, úgy azt gondolom, hogy kifejezetten a mai világba érdemes szülni.

2016. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Az a véleményem róla, hogy kezd az idegeimre menni, hogy mindenki csak azt érti CSOK alatt, hogy három gyerekre 10+10 millió, miközben nem csak ez az egy lehetőség létezik.

Az meg, hogy mai világba, hát nem tudom, károgják ezt mindig, én ettől még három gyereket szeretnék. Eddig is hármat akartunk, CSOK-tól függetlenül. De nem akarunk újépítésű lakást venni, új házat építeni meg pláne nem, használt lakásra fogjuk felvenni.

Őszintén szólva, szerintem jó, hogy végre visszaadták ezt a támogatást (még ha más néven is, kicsit más feltételekkel), mert Magyarországon sajnos sok szempontból másodrendű állampolgárnak számítasz, ha nincs saját lakásod (elég, ha arra a mizériára gondolok, ami az "állandó lakcím" körül folyik). Mi tök jól megvoltunk eddig 8 évig albérletben, de sajnos nagyon beszűkült az albérletpiac, az árak meg irreálisan felmentek, és örülünk, ha egy kétszobás lyukat tudunk találni, miközben nekünk már most is, két gyerekkel nagyobb lakás kellene, de itt egyszerűen NINCS. Úgyhogy eljött az ideje annak, hogy vegyünk egyet. Eladó persze van, bár azt is nehéz találni ott, ahol mi szeretnénk, de azért akad. Nem bánom igazából, főleg, ha belegondolok, hogy 5-6 éve amennyiből egy háromszobás, szép lakást lehetett bérelni, most annyiért adnak egy másfél szobás, lerúgott, házgyári beépített bútorokkal felszerelt panelt a külvárosban.

Eközben mi a CSOK-ot felhasználhatjuk önrésznek, és amit ezen felül fizetünk törlesztőt, az még mindig nem haladja meg azt az összeget, amit eddig lakbérre költöttünk, és bőven alatta marad annak, amit egy akkora lakásért kellene fizetni, mint amekkorát venni szeretnénk.


Az egyetlen, ami zavar, hogy egy valag pénzbe kerül a CSOK megigénylése, aminek egy költözéskor nyilván lenne más helye is. Mindegy, nem ez lesz a költözésünk akadálya, de azért zavar.

2016. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok: megértem azoknak is az álláspontját, akik csak akkor vennék fel, ha már megvan a három gyerek. Viszont én pont úgy vagyok vele, hogy a harmadikkal csak akkor kezdünk el próbálkozni, ha már sínen van a dolog, és tudjuk, hogy lesz hová költözni, és a bank is rábólintott. Pont azért, mert nagyon nagyon nem szeretném, ha valamilyen okból kifolyólag úgy születne meg a harmadik gyerek, hogy még mindig itt lakunk, ebben a kétszobás kis lakásban, amit már most legszívesebben felgyújtanék. Költözködni sem szeretnék terhesen, mert szeretek mindent magam csinálni, de babával a pocakban nem fogok bútort tologatni, meg festeni, meg suvickolni.


Mondjuk az is igaz, hogy mi akkor is szeretnénk harmadik gyereket, ha valami miatt én esetleg nem eshetek újra teherbe, mert mi az örökbefogadásban is benne lennénk.

2016. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!