Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan emberek véleménye...

SSRI kérdése:

Olyan emberek véleménye érdekelne, akik SSRIt (antidepresszáns) szedtek, vagy valamelyik közeli ismerősük szedett ilyen hatású gyógyszert, és tapasztaltak változást a szexuális vágyukban. A csókolózást így is élvezték?

Figyelt kérdés

Kényszerbetegség alakult ki nálam 1-2 éve, december eleje óta egy SSRI (Szelektív Szerotonin Visszavétel-Gátló) családba tartozó antidepresszánst szedek rá (Fevarin, napi 250 mg). A panaszaimon sokat javítottak, viszont a szexuális vágyam erősen lecsökkent tőle. Önkielégítést korábban rendszeresen végeztem, hogy ha elég idő telik el a gyógyszer bevétel óta, akkor most is el tudok élvezni, de sokkal nehezebben. Merevedésem nehezebben lesz (régebben napközben, inger nélkül is gyakran volt, most nincs, vagy csak nagyon ritkán és átmenetileg, rendszerint a felkelés utáni 2-3 órában csak, amikor még nem szívódott fel a gyógyszer). Szexelni még nem akarnék, de romantikus kapcsolat más módjait keresném. Tulajdonképpen az érdekelne, hogy mások, akik szedtek ilyen típusú gyógyszert, és okozott náluk szexuális gondokat, ugyanúgy élvezték-e a csókolózást, vagy annak az élvezeti szintje is erősen lecsökkent? Az orvosommal is beszéltem erről, de nem tudta megmondani, hogy élvezném-e a csókolózást. A probléma más gyógyszerrel való megoldásáról nem volt szó, valószínűleg azért, mert a gyógyszeres terápia időtartama egy év körülre van tervezve. Lehet, hogy kicsit érthetetlennek tűnik a kérdésem, de akinek van tapasztalata a témában, esetleg tud valamilyen megoldást, annak várom válaszát!


17/F



2016. ápr. 23. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Életem legrosszabb döntése volt, hogy beleegyeztem az SSRI szedésébe.
2016. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
SSRI tönkre bas sza a szexuális vágyat.Rohadt idegesítő
2016. ápr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én eddig nem bánom.

A kényszereim nagyon durván akadályoztak a mindennapi életben.

Volt, hogy napokig szinte minden időmet elvették.

Most is jelen vannak a kényszeres helyzeteim, de már le tudom küzdeni őket, és tudok újra élni.


Persze, hiányzik a szexuális vágy. De nem megyek vele semmire, ha a kényszereim miatt nincs időm "kiélni".


A kérdés továbbra is adott: Aki szedett hasonló szert, az mit érzett csókolózás közben?


Persze ha tudtok alternatív módszert a kényszerbetegség kezelésére, szívesen meghallgatom.

2016. ápr. 23. 15:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Életemben egyszer vettem be egyet, soha többet. Nagyon furcsa volt. Olyan volt, mintha valami drog lenne (bár soha nem drogoztam). A hideg futkározott mindenemen, folyton kirázott a hideg, mintha mindig épp beülnék egy kád meleg vízbe, zsibbadtak a tagjaim, fényeket láttam, lelassultam... nagyon ijesztő volt számomra.
2016. ápr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én most is szedek. (és prímán hat amúgy).

Csókolózásnál nem tapasztaltam semmi változást. Szexuális vágy ritkábban fog el, de akkor, ha már sínen vagyok, nincs semmi gond, ugyanolyan, mint előtte. (Az első 1-2 hónapban ennél valamivel rosszabb volt a helyzet.)

2016. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
A gyógyszered legelső mellékhatása a hasmenés után, a szexuális vágy csökkenése, a nehézkes élvezés. Ha elolvastad a használati utasítást az is írja. Viszont a dolognak van egy jó oldala is: nevezetesen jelzi, hogy a gyógyszered működik, és hat a szervezetedre. Mostmár csak azt kell kivárni, hogy meggyógyuljál tőle. Ez pedig csak rajtad áll. Ha betartod az orvos utasításait, és megpróbálod elkerülni azokat a helyzeteket, amitől ez a betegséged előjött, akkor kb 3 hónap mulva gyógyultan távozhatsz. Az pedig csak hab a tortán, hogy a nemi teljesítőképességed maximálisan visszatér, és jobb lesz mint valaha. Ha most van olyan partnered, akivel jársz, ezt vele is megbeszélheted, legyen türelemmel, és te se görcsölj rajta. Amíg a gyógyszert szeded ez lesz. És hogy ez meddig lesz, javarészt rajtad múlik. Ha pedig abbahagyod önkényesen a kúrát, rosszabb lesz, mint amikor elkezdted. Sok sikert kívánok!
2016. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

3 hét SSRI tönkretette az életemet.


A 2. napon a nemi szervem teljesen érzéketlenné vált, eltűnt a libidóm. Ezért is hagytam abba, ezután az érzelmeim is eltűntek és horribilis, hónapokig tartó elvonási tünetek kezdődtek, mindemellett a szexuális mellékhatások is fennmaradtak.


Több, mint egy éve hagytam abba, és a nemi szervem továbbra is érzéketlen, nem férek hozzá a saját érzelmeimhez, a munkámat elvesztettem, gyakorlatilag élőhalottá tett a szer.


És még mielőtt azt mondanád, ez nem igaz, vagy valami más bajom van, RENGETEG emberrel történt SZÓ SZERINT UGYANEZ, akár pár szem SSRI-től, mint az én esetemben. Valószínűleg ez egyéni érzékenységtől/genetikától függ.


A szindrómának neve is van, PSSD, vagyis Post-SSRI Szexual Dysfunction. Lásd itt:


[link]


Sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy maradandó károsodás nélkül megússza az SSRI ""kezelést"", így kérlek ne ajánlgassátok, vagy csak a magatok nevében beszéljetek. Attól még, hogy egyeseknek nem lesz tőle bajuk, mások maradandó károsodást szenvednek sajnos.


Üdv:

egy SSRI károsult

2016. ápr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nos, az első napokban nálam erős hányinger jelentkezett, de kibírtam, és el is múlt.

Talán március elején egyszer buliba mentem, és ott ittam, ezért az aznapi és az azutáni gyógyszeradagot kihagytam (a pszichiáteremmel megbeszéltem a dolgot előtte, természetesen). Azt tapasztaltam, hogy a szexuális vágyam jórészt visszatért-így szinte biztos vagyok benne, hogy a kezelés befejeztével nem lesznek nálam szexuális zavarok.


Mondjuk a konkrét kérdésre még várnék válaszokat, a csókos dolog érdekelne :)

2016. ápr. 25. 21:15
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha valakinek hasonló kérdése lenne:

Azóta a szexuális mellékhatások miatt gyógyszer váltottam, viszont, a csókok minőségében semmilyen változást nem tapasztaltam, Fevarinnal is élveztem őket, meg anélkül is. A késői ejakuláció a Fevarin szedése alatt maradt, most, mást szedve semmilyen nyomát nem érzem.

2018. febr. 22. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!