Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sohasem féltetek a terhességtől?

Sohasem féltetek a terhességtől?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam már,hogy itt a nagy többségnek nem lenne gond egy vàratlan terhesség. Én megterveztem a gyerekvállalást. Ha valami gond lenne akkor sem tudnék a tervezetten kívül többet vàllalni.
2016. máj. 7. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Fogamzásgátlót szedtem, rendesen szedtem, ha beteg voltam és arra kaptam gyógyszert az óvszert is tudtuk rendesen használni.

Meg most újra ugyanez, még kicsi a babám (7 hónapos), nem félek a teherbeeséstől mivel védett tőle ez a védekezés évekig. Ha mégis így csúszna be valahogy, megtartanám, 2 gyereket szeretnénk de nem most. De ezért nem vetetném el.

2016. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tartok tőle, mert egyetemisták vagyunk mindketten, nem tudnánk eltartani egy gyereket, sem anyagilag, sem fizikailag. Erre még rájön, hogy egyikünk sincs felkészülve erre lelkileg. 5 éves szakra járunk, aminek a harmadévét most fejezzük be, már csak ezért sem lenne jó időzítés egy gyerek, senki nem akarja a finishben megszakítani a tanulmányait.


Én mindenféleképpen tervezett babát szeretnék, nem meglepi gyereket, márcsak azért sem, mert egyetem után van 3 év szakosodás, szeretném tudni, de legalábbis kikalkulálni, hogy be tudom e fejezni, ha nem, akkor mi van, ha félbehagyom, honnan tudom folytatni stb.

2016. máj. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Soha nem féltem ettől. Rendesen vèdrjeztünk mikor nem akartunk babát. Most 9 hónapos a lányom, egyenlőre nem szeretnènk tesót, szóval védekezünk. Kicsi az esélye hogy rendes védekezés mellett teherbeesés az ember lánya. Ha izgulsz emiatt használjátok óvszert is és szedj gyógyszert is.....
2016. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Stabil az anyagi hátterünk, ilyen szempontból nem okozna gondot.

Viszont nekem a terhesség/szülés nagyon nem az én műfajom. Emiatt nem szeretnék több gyereket. Ha véletlenül teherbe esnék, megtartanánk, de nagyon összeszorított foggal bekkelném ki azt a 9 hónapot (illetve nyolcat onnan kezdve, hogy tudomást szerzek róla).

2016. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régen fogamzásgálót szedtem (8évig) sose volt gond, sose késett, semmi para nem volt.

Miután megszületett a fiúnk, rajattam fel spirált, na akkor kicsit aggódtam, jó lesz-e, de nem volt semmi azzal se, mígnem

Decemberben késett egy hetet, az idegbaj kerülgetett!

Mert egyszerűen nem akarok több gyereket, de megölni se lennék képes, szóval fogalmam sincs mi lenne ha... inkább ne legyen ilyen, azóta termékeny időszakban mégjobban vigyázunk :)

2016. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátlóval védekeztem, de azért minden hónapban nagy öröm volt a kiskert, amikor megjött a menzeszem.:) Nem rettegtem, de azért vártam nagyon (szerencsére mindig pontos volt, kivéve a tervezett terhességtől). Aztán már csak a terhesség alatt féltem a terhességtől, a végén, hogy mi jöhet még.:)
2016. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!