Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha ingyen lenne az összes...

Ha ingyen lenne az összes ajánlott oltás, beadatnátok a gyereketeknek és magatoknak mind?

Figyelt kérdés

A kerületben ingyen van az összes nem kötelező oltás, felnőttek és gyerekek számára egyaránt. (0 napos kortól)


Titeket befolyásolt az ára az oltásoknak abban, hogy beadatjátok-e őket, akár magatoknak, akár a gyereknek? Mit és mit nem adattatok be?


2016. máj. 10. 16:11
1 2
 1/14 Bella169 ***** válasza:
100%

Én nem az árát nézem. Inkább egy oltásért fizetek x ezer ft-ot mint betegség esetén az oltás árának sokszorosát.

Én a gyerekorvossal konzultálom, meg, hogy a mi helyzetünkbe, mit és mikor javasolt beadatni, vagy esetleg mi az amit nem feltétlenül ajánl.

2016. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csecsemőknél és kisgyerekkorba a kötelezők ajánlottak , később kullancs és influenza ellen nem érdemesek .
2016. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az összeset nem, hiszen mi a franc szükségem lenne mondjuk malária elleni oltásra, ha nem megyek olyan helyre, ahol elkaphatom?

De ami itt előfordul, azt beadatnám.

2016. máj. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Beadattam a gyerekeimnek így is, hogy fizettem értük.
2016. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nyilván a gyerekorvos ajánlása alapján. Rota, meningococcus, kullancsencephalitis, stb. nem trópusi, ritka betegségek ellen.
2016. máj. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2: ez nem igaz. a rotát pl. melyikhez sorolod? a későbbhöz vagy a kötelezőhöz? egyikhez sem.
2016. máj. 10. 17:49
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A pénz nem volt szempont amikor az oltásokról döntöttünk. Csak az agyhártyagyulladás ellenit kapja meg.
2016. máj. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Pénz nem számított. Minden itthoni kötelezőt és ajánlottat megkapott.

Pont ma kapta a Bexsero ismétlőjét. Még a bárányhimlő ismétlője van hátra. Az orvost kérdeztem, hogy mi van még és mikor - mondta, hogy legközelebb a 6 éves kori kötelező oltás.


Egyedül az influenza ellenit nem kapta meg, azt az egyet feleslegesnek éreztem.


Mielőtt valaki megint idekever egy trópusi betegséget: természetesen a fent említettek a Magyarországon előforduló betegségek ellen védenek. De ha olyan országba utaznánk, akkor egyéb plusz oltásokat is beadatnék neki és magamnak is.


Magamnak nem adattam be semmilyen oltást. Gyerekkoromban megkaptam a kötelezőket, azóta meg elég ritkán vagyok beteg, akkor is nátha. Kifejlett immunrendszerrel nem érzem úgy, hogy erősebb lenne a kitettségem, mint egy kisgyereknek.

2016. máj. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Én beadattam eddig mindent.

A kullancs es influenzásat nem akarom.

Nagyon kicsi az eselye hogy pont fertozott a kullancs es pont hat ellene az oltoanyag is es pont meg is csipi a gyereket.

Az influenza elleni meg mamát ugy leverte a lábárol hogy gyerekbek be se adatom.

2016. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Egyik gyerekünknél-3 van-se a pénz motivált.Nagyon jó fej gyerekorvosunk van,mivel Ő is többgyerekes,és ma már 7 unokás nagymama is(58 éves),mindenben hallgatunk Rá.Amit nem:a rota.Amit igen:Menjugate,Prevenar,a kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás ellenit(5 éves kor felett kapták/kapják).Mivel mindhárom volt bárányhimlős,az az oltás kizárva(amúgy se adattam volna be,mivel-viszonylag új oltás lévén-nem tudni,meddig hatásos.Ha pl. fiatal felnőttként nem védett,sokkal nagyobb kockázatnak van kitéve.Mivel a legkisebbem,aki lány,még nincs 4 éves,nem tudom mi lesz majd a HPV elleni védőoltással kb. 8 év múlva....elvileg beadatnám,ám majd akkor kiderül.Magunknak 1x-2013-ban-adattuk be az influenza elleni védőoltást,amikor a lánykánk 4 hónapos volt,mert olyan nagy volt körülötte a mizéria,hogy a gyerekekeket akartuk védeni.
2016. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!