Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a gyermeked...

Mit tennél, ha a gyermeked betegen születne, és örökre egy 3-4 éves gyerek szintjén maradna? Megtartanád, és életed végéig nevelnéd vagy beadnád valahova, és próbálkoznál egy egészséges gyerekkel teherbe esni?

Figyelt kérdés

A kérdés csupán elméleti.

Onnantól, hogy kiderül, a gyerek beteg, fogyatékkal élő lesz, lemondanál róla a szülés után vagy nem?

Ha jól tudom, az ilyen akkor szokott kiderülni, amikor már nem lehet abortuszra menni.

Mit tennél?



2016. máj. 11. 10:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg nem akkor derül ki. Ha egy 3-4 éves szintjén marad, de nincs semmi fizikai elváltozás a terhesség alatt, akkor ez nem akkor derül ki mikor már nem tudsz abortuszra menni, hanem szülés után egy-két évvel, mikor a gyereknek fejlődnie kellene. Ultrahangon, vizsgálatokon minden rendben van, csak szellemileg van vele baj, vagy szüléskor sérül olyan mértékben, de az sem biztos, hogy milyen mértékben... Olyan nincs, hogy megszülöd és azt mondják ott rögtön, hogy 3-4 éves szintjén marad ez a gyerek.
2016. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Le nem mondanék róla, de lehet, hogy bentlakásos intézményben lenne. Látogatnám, hétvégékre és ünnepekre hazahoznám, de mivel neki állandó felügyelet kellene, ezért olyanokra bíznám, akik megfelelően gondját tudják viselni.
2016. máj. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem, nem raknám be a gyerekemet sehová, én vagyok az anyja és szeretem őt, akármilyen.
2016. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Ugyan már 1-es, sajnos dehogy nincs! Az itt válaszolók egy része még kombinált tesztet sem csináltat terhessége alatt, mert "az csak egy arányszám" meg "az uh szerint minden rendben volt". Azzal az apró ténnyel, hogy a szupi uh csak a bajok 2/3-át mutatja meg, mit sem törődnek.


Az emberek simán lehetnek olyan felelőtlenek vagy akár csak balszerencsések, hogy terhesség alatt nem derül ki valami. Bár nem tudom, milyen elváltozás az testileg vagy szellemileg, amitől egy gyerek 3 éves szinten marad örökre. De mivel ez a kérdés hipotetikus, így feltehetjük azt is, hogy a terhesség alatt nem derülne ki, csak utána rögtön.:)


A válaszom pedig az, hogy igen, megtartanám mindenképpen. Intézményi, orvosi, szakdolgozói segítséget kérnék az ellátásban.

2016. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
99%
Nevelem, amíg anyagilag, érzelmileg és értelmileg is bírom. Ha már képtelen lennék rá, akkor egy neki megfelelő intézményben helyezem el és latogatnam. Le nem mondanék róla, az biztos.
2016. máj. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Intézménybe adnám, de rendszeresen látogatnám, ünnepeket itthon töltené (ahogy egy korábbi válaszoló is írta). Szép dolog ez a mártírkodás,mde egy ilyen gyermek alsó hangon két ember életét teszi tönkre, nem beszélve, ha van már testvére. Foglalkoztam ilyen gyerekekkel, életük végéig, mint a csecsemők. A saját életemet nem akarnám erre szánni, értelemszerűen a családomat sem kényszeríteném ilyesmire.
2016. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%

Nem saját esetem, de biztos én is így tennék: a kisfiú egy orvosi műhiba miatt agyi sérülést szenvedett, így kb. 6 éves szintjén maradt. A szülőkkel él, családban a mai napig. Sose gondolták, hogy bárhova be kéne adni...

ha pedig valami történne a szülőkkel az öccse viselné a gondját (vagyis a párom) szóval benne van a pakliban, hogy nekem is "fel kell nőnöm" ehhez a feladathoz. De egy emberi életről van szó...

38 évesen úgy gondolom, vállalnám.

2016. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint nagyrészt ti is amellett foglaltok álláspontot, mint én. Ez jó hír!
2016. máj. 11. 12:49
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

7!


Az elképzelés szép és jo, de amíg nem kerül az ember élesben az adott helyzetbe, addig nem tudatja, hogy valóban menni fog e. Nem biztos, hogy lesz hozzá elég lelkiero, fizikai erőnlét, anyagi háttér. Gondolj bele, csak most a te helyzetedre levezetve;hogy vállalsz majd gyereket, vagy nevelés a már meglevőt, ha rád szakad a sógor gondozása? Miből tartjátok el őt és magatokat? Hogy oldatok meg a minőségi együtt töltött időt a pároddal, gyerekeitekkel? Persze, van,akinek ez megy és én tisztelem, becsülöm érte. De én pl végig néztem, ahogy a teljes család tönkrement a magatehetetlen nagyapám ápolásaba, mert nem akarták intézetbe adni, mondván mit szólnak az emberek, meg mégiscsak a férjem/apam/nagyapám.... Nem mindenki bírja. Én pl egészen biztosan nem bírnám hosszú távon.

2016. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem kötötte ki a kérdező, hogy csak olyanok válaszoljanak, akik ebben a helyzetben vannak. Sokat gondolkodtam ilyeneken, mikor terhes voltam. Számomra ez nem volt elhatározás: éreztem, hogy teljességgel képtelen lennék megválni a gyerekemtől, akár abortusz útján, akár más úton, akkor is, ha beteg lenne. Valóban szerencsére nem kerültem ebbe a helyzetbe, de a kérdés is feltételes módban áll, a válaszom is.
2016. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!