Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan kozuletek, aki...

Van itt olyan kozuletek, aki nem szereti/kedveli a gyereket? Ha igen, ez mitol es mikor alakult ki?

Figyelt kérdés
2016. máj. 11. 12:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Én olyan 3 éves kortól felfelé, ha lehet, kerülöm őket. Van egy 2 éves lányom érte odavagyok. Nem tudom mi lesz később, ha barátkozni kezd. Egyszerűen gyorsan elfogy a türelmem az össze-vissza beszélés miatt. Szeretem a nyugalmat, a csendet, elég magamnak való vagyok. Talán a régi rossz tapasztalatok közrejátszanak, csúfoltak gyerekkoromban. Egyébkent cukik, csak beszélgetnünk ne kelljen. Persze igyekszem kezelni a helyzetet csak nem érzem köztük elememben magam.
2016. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted, hogy nem szereti? Nem mindegy például, hogy csak mondjuk sokszor idegesíti a gyerek a szülőt, vagy türelmetlen a szülő a gyerekkel, vagypedig úgy érzi a szülő, hogy nem bánná, ha nem kellene fölnevelnie ezt a gyereket, ha megválhatna tőle. Amíg úgy érzed, megőrülnél utána, ha valami baja esne, addig biztos, hogy szereted. Még ha az idegeidre megy is néha :) Vagy gyakran ;)
2016. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Hat ugy, hogy nem szivesen van a tarsasagaban, nem erez (tul sok) szeretetet a gyereke irant, nem banka, ha nem latja hosszabb ideig, stb. Nem arra ertem, h neha/gyakran felidegesiti a gyereke, ez termeszetes:D
2016. máj. 11. 12:58
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm, nem leszek népszerű a véleményemmel...


Saját gyerekem még nincs (rajta vagyunk az ügyön).

De én úgy en bloc az EMBEREKET nem kedvelem. Vannak kivételek, akiket közel engedek magamhoz, de elég mizantróp típus vagyok, nem vagyok nagy véleménnyel az emberi fajról. És hát a gyerekek is csak emberek... ha még fejletlenek és csiszolatlanok is.


Nem fordulok egy ember felé szeretettel csak azért, mert fiatal, ahogy tisztelettel sem csak azért, mert öreg. A viselkedésük, a tetteik alapján ítélem meg az embereket, nem a születési évük alapján.


(Ettől függetlenül nyilván sok mindent elnézünk egy gyereknek, amit egy felnőttnek nem, de nem azért, mert "cuki" vagy "babóca", hanem mert még nem tudhatja, hogy X dolog helytelen.)

2016. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nem bánja, ha nincs a társaságában: lehet, hogy csak pihenésre vagy csendre vágyik.

Nem érez túl sok szeretet iránta: megint csak azt tudom mondani: aggódik érte, ha nem kerül haza időben? Érzi, hogy ha baja esne, az szörnyű érzés lenne?? Érzi, hogy mindent megtenne, hogy megvédje a bajtól? Ha igen, akkor szereti.

HOsszabb ideig elvan nélküle: megszokás kérdése. Vannak anyák, akik a munkájuknál fogva sokat utaznak, mondjuk akár egész héten nincsenek otthon, és ezt megszokják, nem szenvednek tőle - ettől ők még szeretik a gyreeküket, csak másképp alakult, másképp oszlik el a vele töltött idejük.

2016. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

#4. vagyok.

Félreolvastam a kérdést, bocsánat... megkevert az ékezet hiánya. Úgy értettem, hogy aki nem kedveli a gyerekeket.


Ha saját gyerekem lesz, biztos, hogy az elemi ösztönök dolgozni fognak bennem és az életem árán is megvédeném, és az is biztos, hogy néha a fél karomat adnám, ha csak egy fél órácskára eltüntetné a jótündér... :)

Majd megpróbálok belőle szerethető embert nevelni.

2016. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

5-os: nem tudom mit kell ezen ennyit gondolkozni, egyszeru a kerdes: aki nem szereti vagy kedveli a sajat gyereket. Nem egy targyalason vagy ugyved/ugyesz, ahol az a cel, hogy minden lehetseges mondatot kiforgass vagy belekoss.


Tobbieknek koszonom a valaszt:)

2016. máj. 11. 13:20
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, mi a kérdés háttere, csak gyanítom, hogy esetleg félreérthetsz valamit, mert úgy gondolom, hogy egy mentálisan, pszichésen egészséges ember képtelen lenne nem szeretni a gyermekét. Bocs.
2016. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Utolsonak igaza van.


Vanbak beteg szülők akik a kutyájuknak is hamarabb adnak enni, de normálesetben nem letezik hogy vki ne szeresse a saját gyerekét.

2016. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Tudom. Egyszeru kivancsisag van a hatterben, hogy az, aki nem szereti vagy kedveli a sajat gyereket, annak ez miert alakult ki, mi miatt es hogyan. Nekem is van egy gyerekem, es elkepzelhetetlennek tartom, hogy ne szeressem, viszont tisztaban vagyok vele, hoy vannak olyanok, akik nem kedvelik a gyerekuket.
2016. máj. 11. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!