Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 30 évesen gyerek nélkül,...

30 évesen gyerek nélkül, "ráérünk még" alapon?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra irányul, miben más megélni nőknél a 30 éves kort, mint a férfiaknál. A párommal összekaptunk ezen. Pár hónap múlva töltöm a 30-at, nem mondom, hogy nincs bennem egy kis "depi" miatta. Mindig is akartam erre az időre már gyereket, és ezzel ő is tisztában van. 8 éves a kapcsolat, és igazából várnunk sincs mire, de párom úgy van vele, ráérünk még. Ő 33 múlt egyébként. Elmagyaráztam neki, nőként más ám az a bizonyos "30", mint férfiként. Fogalma sincs miről beszélek, hisz az csak egy szám. Szerinte h.lyeségeken agyalok, az a lényeg, az ember éppen boldog-e, de ezek szerint én biztos nem vagyok az. Ezzel váltunk ma el. Este ha hazaér, szeretnék leülni vele beszélgetni. Nem akarok nyomulósnak, vagy kétségbeesettnek tűnni majd, és a "gyereket akarok azonnal" dolgot is hanyagolnám. Mégis szeretném ráébreszteni, hogy ő gondolkodik rosszul. Azt mondta, ő egyáltalán nem érezte 30 évesen depisnek magát és nekem se kéne, semmi nem változik vele, és az én felfogássommal nagyon nagy gondok vannak szerinte. Segítenétek pár tanáccsal?
2016. máj. 11. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Igazabol mindegy, hogy no vagy ferfi az illeto, minden egyes szemely maskent eli meg azt, hogy 30 evesen van-e mar gyereke. Ezt a legnehezebb elfogadni az emberek jo nagy reszenek, hogy minden ember mas velemenyen van.

Az sajnos baj, ha te mar szeretnel gyereket, es o meg nem. Meg kell beszelnetek, hatha hajthato. Mondd meg neki, hogy ha neki is alltok, annak is kell ido, hogy a fogamzasgatlo (ha szedsz) kiuruljon a szervezetedbol, a teherbeeses sem biztos, hogy ennyi idosen hamar sikerulni fog, es a terhesseg is 9 honap. Ez a folyamat minimum egy ev lehet, ugyhogy ha most nekialltok is eltarthat egy evig legalabb. Nem beszelve arrol, ha mondjuk 1-2 evig nem is sikerul teherbe esni

2016. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Tudja hogy miben különbözik a nő meg a férfi nemzőképesség tekintetében?

Ha még nem próbálkoztatok babával nem tudhatjátok azt sem hogy mondjuk mennyi idő alatt sikerül vagy sikerülhet-e egyáltalán. Lehet hogy meddők vagytok, de lehet hogy nem. Viszont ez is időt vesz igénybe hogy rájöjjetek és orvosoljátok a problémát, ha lehet.

Mindannyian ismerjük azt a tényt, hogy a nők reprodukciós képessége az idő előrehaladtával csökken. Azzal viszont sajnálatos módon sokan nincsenek tisztában, hogy pontosan mikortól is: tévesen azt hiszik, sőt állítják, hogy ennek ideje olyan 35- 38 éves korra tehető, viszont ma már egyértelműen bizonyított, hogy a nők termékenységi esélyei 30 év után folyamatosan – lassan, de stabilan – elkezdenek csökkenni. A 40-es évek után ez a folyamat pedig még nagyobb mértéket ölt. Mindemellett, ha bekövet-kezik a fogantatás, 30 éves kor felett egyre nagyobb az esélye a spontán vetélésnek és magzati kromoszóma- rendellenességek kialakulá-sának is. Idősebb életkorban az asszisztált reprodukciós kezelési technikák, mint pl. az in vitro fertilizáció (IVF) és intracitoplazmatikus spermium injekció (ICSI) sikeressége is csökken"

A férfiaknál is ketyeg a biológiai óra. A kor előre haladtával a spermiumok minősége romlik, és a 40 év feletti férfiak gyermekeinél sajnos nagyobb az esély a genetikai hibák előfordulására is.

2016. máj. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Ha pont forditva csinálnád hogy te nem akarsz gyereket akkor akarna ő. A legtöbb ffit pont ez tartja vissza hogy altalaban kenyszernek erzik a gyerekvállalást.
2016. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

egyrészt fogalmam sincs mi a jó életre vártok... 8 éves kapcsolat...mindketten 30 fölött és minden adott...már ma este kidobnám a kotont a kukába és neki állnék a dolgoknak.


másrészt ez nem lehet ultimátum tárgya, két ember döntése kell hogy legyen. ha ráerőlteted az akaratod a párodra, vagy megzsarolod, belemegy, és 4-5 éven belül borítékolhatod a válást.


Nem gondolkodik helyesen. De attól még el kell fogadnod az álláspontját és várni. Vagy elhagyod és keresel olyat aki szeretne gyermeket. De szerintem jobb várni inkább mint most beleugrani egy másik kapcsolatba és oda gyorsan szülni, az sokkal rizikósabb, mint várni 2-3 évet hátha addigra a férjednek/párodnak benő a feje lágya.

2016. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Valahol a szíve mélyén ő benne lenne már a dologban, de ő inkább kivárná még becsúszik. A tudatossággal viszont úgy van, "ráérünk még". Én így közel a 30-hoz meg pont azt érzem, hogy nem, nem érek már rá, és nem is akarok ráérni. De ezt hogy adhatom úgy a tudtára, hogy ne engem gondoljon h.lyének az miatt, hogy 30 évesen nőként már "benne vagyok a korban", úgy érzem. Szerinte nem vagyok benne semmilyen korban és nem is maradtam le semmiről és nem érti min "parázok".
2016. máj. 11. 13:57
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
azért a nem akar gyereket egyenlőre meg a nem akar peteérésekkor nyuszi módra együtt lenni közt van egy árnyalatnyi különbség.
2016. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt értesd meg vele, hogy olyan szempontból nem vagy benne még a korban, hogy most azonnal teherbe kellene esned, viszont az évek telnek, pár év és 35 leszel, amikor már aztán tényleg jobban "benne leszel a korban" és egy 10 éves kapcsolatban hülyeség eddig várni, főleg úgy hogy te már rég szeretnél gyereket. Ráadásul már nem vagytok gyerekek, mindketten dolgoztok és ha mondjuk vártok 35 éves korodig és valami miatt nem jönne össze könnyen a baba, akkor már tényleg benne leszel a korban, főleg ha több gyereket is szeretnétek.

Igazából itt azt kéne kiderítened, hogy a párod akar-e egyáltalán gyereket valaha, vagy ez csak terelés a részéről hogy várjunk még várjunk még és esetleg mindig csak húzni akarja az időt. 33 évesen picit fura hogy ennyire ráér még közben meg azt állítja hogy szeretne gyereket de nem most. Meg mi az hogy úgy akar gyereket hogy becsúszik véletlenül?? Az mért jó?

2016. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én anno ugyanígy voltam a férjemmel. Én akkor még "csak" 27 voltam....nagyon szerettem volna már előrébb lépni, mivel rengeteg olyan ismerősünk van, akiknél nem ment csak úgy pikk pakkra a gyerek. Végül megértette, és nekiálltunk.

Nem sikerült. Volt 8 sikertelen lombikbeültetésem, illetve 9 év próbálkozás.

Most, a következő kapcsolatomból sikerült spontán, de már majdnem 40 vagyok.

Egy szó mint száz: Én nem várnék, és pont ezért nem, a saját példámból kiindulva, mert mi van ha nem megy pikk pakkra?

17hkm

2016. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó! Pont ettől félek, és pont ez miatt frusztrál egy picit, hogy itt vagyok mindjárt 30. Leírom mi volt tegnap este. Hazaért, már jó előre kikészítettem a következő napi reggelijét, nehogy itthon felejtse. Erre bejön a szobába, köszöni szépen, jó anyuka lenne ám belőlem, mikor állunk már neki? Aztán elmondtam neki, hogy nem öregnek érzem magam, csak egy 30 éves nőnek már ketyeg a biológiai órája. Erre annyit mondott, oké, szóljak, ha babát szeretnék. És ennyiben is maradtunk. Most egy picit azért hagyom, hagy emésztgesse a dolgot. De számomra ez annyit tesz, oké, ő egyre inkább úgy érzi, akár jöhetne is. Védekezés terén mondjuk nem teszünk 100%-ig ellene, csak Pharmatexet használunk. Úgyhogy picit ő úgy is van vele, "majd jön, ha jönni akar". Viszont miután ezeket mondta, már én se aggódom annyira, mert szerintem már csak idő kérdése a dolog, ahogy a szavaiból kivettem.
2016. máj. 12. 09:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok :)

Nagyon örülök neki, hogy ezt mondta, és bízom benne, és kívánom nektek, hogy minél előbb álljatok neki, illetve ne kelljen sokat várni a csodára! :)

2016. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!