Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozo anyáknak mikor van...

Dolgozo anyáknak mikor van ideje háztartásra, magukra, hogy van a napirend?

Figyelt kérdés

Most álltam vissza munkába.

Már ott tartok hogy gyűlölök mindent :(

Utálon hogy szalad a ház, hogy örökösen fáradt vagyok, kapkodva eszek, kapkodva mosok hajat nem tudok egy hajpakolast se feltenni a seprűfejemre, ami a beesett arcom karikás szemem koronázza.

Logo nyelvvel munkabol bolcsi aztan ugralni a gyerek miatt mert mibdig azzal kezdi hogy vagy lever egy viragot vagy felnőtt a hivatalis papirjaimig es leveri szetszorja egyből siras h csak levegot akarok kapni.

Hetvegen se tudom rendezni az agyamat se mert már rég osszeakarom irni mikor mit kell csinalni mert jelenleg egy vedonoi statuszra sem ertem oda már második alkalommal se. Egy rakás dolog van azt se tudom mikor mi, mikor mutik a gyereket, mikor kell y birosagra menni, meg a dm es e kupont se tudtam még felhasznalni mert ahhoz se ertem rá összeszdni hogyan hasznalhato ki legjobban STB


Most is lassan rohanas a gyerekert vele megyunk muszajbol estig programra megint hazerunk a rumliba es hullán mehetek megint masnap dolgozni.


Elegem van allandoan ideges vagyok es lepukkant.

Hogy kell ebből kiszállni???


2016. máj. 11. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy egyedülálló szülő vagy-e, de a kiírásodból úgy látom, hogy igen. A bíróságból és abból gondolom, hogy egyedül csinálsz mindent (de utóbbi nem ritka ebben az országban).


Ha egyedül neveled, akkor szerintem a legfontosabbakra koncentrálj, amíg nem tud neked a gyerek picit segíteni (de a saját játékait, tányérjait el tudja ő is pakolgatni otthon). Nem fontos, hogy mindig rend legyen, ha emiatt te nem tudsz hajat se mosni!!!


Nagyik nincsenek a közelben, hogy nyugodtan moshass hajat, amíg a kicsivel mondjuk játszik valaki? A sógornőm 3 gyerekkel maradt egyedül (a férje elhagyta, nem fizet semmit), ha anyósom meg apósom nem lenne, elveszne ő is, pedig jól fizető rendes állása van és nem is fiatal már szegény.


Nekem még bevált a munkaszervezés, kirakni egy naptárat az ajtóra vagy hűtőre és beírni minden teendőt, a védőnőtől kezdve a dm-es kuponig!:)

2016. máj. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

MOndom akkor :)

1. Nyugi, még az elején vagy, miért gondoltad, hogy az első pillattól minden olyan tiptop lesz, mint amikor gyesen voltál? Majd belejössz. Kicsit több türelem magadhoz. Beszokott a gyerek klasszil a bölcsibe, te is a munkába, ez most a lefontosabb. És több humor!!


2. Állíts fel prioritásokat. Kicsit (nagyon) koszos a konyszekrény ajtaja - nem baj. Legyen elfogadható minőségű kaja, tiszta ruha, emberi tartózkodásra alkalmas lakás - de mindenekelőtt nyugalom és kiegyensúlyozott család. DM kupon pontosan az iskolapéldája a leszarom kategóriának.


3. Kérj segítséget. A férfiaknak esetenként picikét lassú a felfogásuk :) és esetleg az önálló gondolkodáshoz sem szoktak hozzá háztartási témákban, de ha megmondod neki, hogy holnap ha hazajössz légyszi vidd le a szemetet és tiéd lesz a fürdetés is, mert vasalnom kell; mibe, hogy megcsinálja. Megkérheted, hogy reggel vigyen be munkába vagy vigye el a gyereket oviba vagy délután menjen érte. Vagy vásároljon be, de listát adjál neki :)


4. Jegyzetelj. Megvan a Magne B6 reklám a nővel, aki mindenhol post-it cédulákat lát?? Na az én vagyok!!! :) Vegyél egy naptárat, noteszt és írd fel a teendőket, küldönben idővel eljutsz odáig, hogy elfelejted befizetni az ebédet vagy elfelejted balettra vinni a gyereket:) Vagy védőnőhöz ;)


5. Egyszerűsíts. Mindent, amit lehet. Hordjatok lehetőleg vasalást nem igénylő ruhákat. Ágyneműk, türcsik vasalását felejtsd el. Főzz gyors kajákat, minden receptes oldalon külön ki vannak gyűjtve a gyors kaják. Ne írasd be a gyereket mindennapra valami különórára, amihez még utazni is kell. Viselj egyszerűen elkészíthető frizurát. Vásárolj olyan tisztítószereket, amikkel gyorsan megy a takarítás, még ha drágábbak is.


Hirtelen ezek tódultak az agyamba de biztos lesznek nálam okosabbak is! :)

2016. máj. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen egyedul vagyok csak epp a segito rokonság is baj a nyakamba jelenleg :(

Egyik hogy a rumli miatt be se tudom engedni aki srgiteni akarna pl ajtot szerelni mert be akartak törni.

Masik hogy jonnek a tavolabbi szinten segotokesz rokonok nos még nekik is bevásarolni kéréseiket teljesiteni(szívességek mennek köztunk oda vissza)plusz még nagymsma is mindig akkor hiv amikor azt se tudom hol áll a fejem(vagy gyereket etetek altatok..) hogy menjunk át meg mikor megyunk. Erre a fonokom is szombati progikat ad ismerosénél torna a gyereknek vagy mi, elutasitani se tudom hogy kéne..

Orulok hogy lement az anyákbapjázás meg szülinapi zsurok a rokonsagban erre már meg a távolabbi rokonság jön.


A naptaros modszer is nagyon jo csak kb ket hete nem tudom összeszedni se hogy mikor mi van mert egymas hegyen hátán áll minden hivatalos papir.

Fogdokihoz se jutottam még el már ott is ismernek hogy én vagyok aki idopontot ker aztán nem megy el.

2016. máj. 11. 14:01
 4/12 A kérdező kommentje:

Most vetem bele magam kettes válaszba :)

Konyhaszekrény picit piszkos?:D

Szétázott szétporlatt az egesz azt is csináltatni kéne.borzalom ami itt megy

2016. máj. 11. 14:06
 5/12 anonim ***** válasza:

Vásárolni, postára együtt megyünk bölcsi után.

Vasalni, hajat mosni akkor szoktam, amikor már alszik este.

Védőnőhöz most a 3 éves státuszra a férjem vitte. Ha egyedül nevelném, vettem volna ki szabadságot.


Takarítás kisebb naponta, nagyobb hétvégén.

Ha lever valamit, ő takarítja össze. Ha ennyire útban a virág, meg ilyenek, akkor át kell rendezni a lakást. Ha dolgod van, ami nem várhat, akkor sajnos a gyreket le kell addig foglalni: mesenézés, könyv, játék. Így nem tesz kárt a dolgaidban.

Nekünk van egy asztali naptár, ami heti lebontású, és írni lehet bele. Abba mindent felírok, így csak reggel ránézek, és látom a napi (és heti) teendőket.


Egyedül neveled? Mennyi idős a kicsi?

2016. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
NIncs mese, szelektálnod kell. Nem tudsz mindenre elmenni, nem tudsz mindenkit meghívni Vonjátok össze a bulikat vagy hagyjátok ki az idei évet. Mármint csak te meg a gyerek, a többiek persze összejöhetnek nélküled. A közeli rokonok eljöhetnek attól ajtót szerelni, nyugodtan, hogy kupi van - azért rokonok, hogy előttük ne kelljen megjátszanod magad. Fogorvost is halaszd kicsit ha nem vészes. Nagyit majd visszahívod ha ráérsz. Prioritások című összefoglaló tanulmányomra szeretnék visszautalni :) Elárulom, nem fogsz tudni 24 órába belepréselni 48-at, ha megszakadsz se, és nem fogsz tudni egyszerre száz dologra koncentrálni, csak max 3-4re. Azonban idegbeteg leszel tőle és a gyereked ezt a viselkedésmintát fogja megtanulni. PLusz meg is utálod magad.
2016. máj. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
O tényleg!utánoz a gyerek!!amikor a konyhában pattogok fel alá jobbra balra fönt lent pakolva, már betanult mozgásszerűen ugrál ő is velem ugyanazzal a gyors tempoval teljes harmoniában :(
2016. máj. 11. 14:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez még aranyos is, de amikor az idegbeteg állapotod őbenne úgy nyilvánul meg, hogy hisztis lesz vagy nem alszik éjjel agy rosszat álmodik vagy rágja a körmét vagy verekedős lesz vagy visszaesik szobatisztaságban vagy folyamatosan betegeskedik, az annyira nem klassz.
2016. máj. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy! Le kell adni!

Én mondjuk hála Istennek nem vagyok egyedülálló, de a Nagy kiscsoportos, a Kicsi még baba és itthonról dolgozom. Hiába próbál segíteni a férjem, leghamarabb 5-re ér haza. Elég komoly munkája van, próbálnám nem egyből "rádobni" a gyerekeket,hogy leülhessen pihenni. Én meg ilyenkor tudnám utolérni magam. Napközben a Kicsi mellett a munkára jut időm, nagyon kevés a háztartásra,tehát x óra alatt próbálok, próbáltam behozni mindent. Mosás, főzés, takarítás, vasalás, stb. Nem ment. Én meg idegbeteg lettem,hogy nem tudom minden fronton helytállni. Mert,ha a háztartás volt pikk-pakk, meg 3 fogásos volt a kaja, akkor a munka nem lett kész, vagy fordítva. Engem a férjem döbbentet rá,hogy nincs értelme űzött vadként élek. Bár megtehetnénk, takarítőnőt nem szeretnék. Na erre mondat,hogy oké, kit zavar, ha nincs minden nap felsöpörve az étkező? Miért nem akkor vasalok csak, amikor felvesszük a ruhát reggel, mert az kb. 10 perc? Ha tudunk menüt is enni, akkor miért kell minden nap házi koszt, akkor inkább csináljam a papírmunkát.

Igaza van. Valamit át kell szervezni, le kell adni.

2016. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel fél 6kor kelet, rendbe teszem magam, addig a fiam mesét néz, az apja az állatokat intézi kint. Óvi, meló. 4kor futás a gyerekért, onnan haza. Kb. 5 körül mindenki otthon van. Hétköznap ritkán főzök, a vacsi virsli, rántotta, csilis bab-csakis egyszerűek. Közben együtt főzünk, beszélgetünk, de van, h kint van az udvaron. beindítom a mosógépet, vagy éppen beszedem a szárazruhát, mosogatás. Ennyi. Este fürdés apával, utána mese. Amíg egyikünk mesét olvas, a másik fürdik. Vásárlás hetente egyszer vagy gyerekkel, vagy ő addig a nagymamával van.

nem vagyok takarításmániás, de nem élünk disznóólban.Hétvégén porszívózás, felmosás, stb.


Próbáld meg könnyrbben felfogni a dolgokat. Apuka, nagyszülő nincs?

2016. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!