Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon kimerült anyukák...

Nagyon kimerült anyukák nektek vannak tüneteitek?

Figyelt kérdés

Semmi testi betegséget nem találtak csak egy enyhe refluxot. Mégis folyamatosan vissza térő mellkasi nyomással, torok szorítással és levertséggel küldök. Nem folyamatosan vannak jelen a viszont amikor elő jönnek akkor nehéz éjszakák vannak mögöttem.

Két fiam van. Kelnek éjjel, 4.éve alig alszok. Októberben kezdődött ez az egész

Akkor hányinger volt. Most a fent említett tünetek vannak. Plusz ilyenkor sokat sírok mert már elegem van ebből az egészből.

Pszichiáternél is voltam. Nem tálat semmit. Enyhe pszichomatikus betegség a stressz miatt. Van más is így mint én?



2016. máj. 15. 10:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak tényleg pszichoszomatikus tünetekre utalnak, főleg, ha a szervi okokat kizárták.

A menedzserek szoktak hasonlóktól szenvedni. A háttér általában ugyanaz: kevés alvás, túlhajszoltság, stressz, megfelelési kényszer, túlmunka. Más jellegű a tevékenység, de pszichésen ugyanolyan hatása van.


Mindenképp a sport és a pihenés javít csak rajta, ugye más kérdés, hogy ezek miként oldhatóak meg.

2016. máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen!

Köszönöm a válaszokat! :)

2016. máj. 18. 08:11
 13/13 Coffelia ***** válasza:

Bár már régi a kérdés... nekem is voltak tüneteim. Emésztetlenül távozott belőlem a kaja, aztán szédülés, légszomj, gyomorgörcs. Olyan volt, mint egy enyhe pánikroham, éjjel jött rám, amikor a férjem úgy dolgozott hogy 10 napot egyben éjfélig, aztán 2 nap szünet. Mindent egyedül csináltam az egyévessel, és egy éjjel úgy ébredtem, hogy a stressztől kikészült a gyomrom. Görcsben állt, a légzésem nehéz volt, az egész testem meg volt feszülve. Rengeteget bőgtem, nem tudtam aludni, de küzben sírtam a fáradtságtól.

Erre figyelni kell, a kimerültség nem játék, fizikai és mentális tünetei vannak.

Remélem, hamar túllendültél a nehezén, nekem azóta két év eltelt, a fiacskám egy éve átalussza az éjszakát, és erősen elgondolkoztam azon, hogy nem lesz tesó, mert így, hogy már tényleg tudom, mit vállaltam, nem akarom még egyszer végigcsinálni. Néha azt hittem, elvesztem a józan eszem, vagy meghalok a kimerültségtől. A szellemi képességeim is durván lecsökkentek, akadozott a beszédem, nem láttam összefüggéseket, és semmit nem bírtam megjegyezni. Iszonyat volt.

2019. máj. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!