Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a baj velem? Miért érzek...

Mi a baj velem? Miért érzek igy sokszor? Nem vagyok tán depis? Vagy rossz anya vagyok? Vagy csak kimerült idegilek? Jó tanácsok nagyon jól estének

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam,s ezalatt az idő alat sokat voltunk kéttesben,pedig apa is sokat itthon van de nem úgy foglalkozik vele ahogy kellene,pedig imádja.inkább elnézi hogy kinlódok a gyerekkel.szabad időm nincs,hogy kikapcsolodjak,mert nemtudom hova tenni.menni nemszoktunk sehova ismerősökhöz,mert abba meg belefáradtam,hogy mindig csak én megyek hozzájuk a kicsivel ők nem jönnek,pedig ők is babáznak már régóta.ezek után néha nagyon idegesit a kicsi.olyankor fel tudnék robbanni.pedig mindennél jobban szeretem.és a férjem se tolerálja a dolgokat.sőt egyszer mikor ilyen napom volt,mondtam neki,hogy ő is lehetne a kicsivel,hozzám vágta,hogy egyéb dolgom sincs,mint a gyerekkel foglalkozni.nagyon rosszul esett,s ilyenkor felmerül bennem,hogy talán korán szültem.23 évesen.
2010. jan. 10. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Nyugodj meg nem vagy rossz anya, csak fáradt és kimerült. Másnál is előfordul ilyen időszak. Próbálj minél többet pihenni, ne másokhoz menj hanem csak sétálj jó nagyot a picivel, ha az idő engedi. Megpróbálhatod szedni a magne b6 én nem hittem benne, de sokat segített. Próbálj meg beszélni apával, hogy addig vigyázzon a picire amíg te elmész a boltba, fél órát hátha kibír vele kettesben, te meg addig kicsit feltöltődsz, megnyugszol. Sokszor elég fél óra és újjá születsz. Nekem 10 éves és 20 hónapos fiaim vannak, tudom miről beszélsz, szerencsém, hogy apa vigyáz rájuk, ha kell vagyis mindig csak az egyikre, mert 2 neki túl sok együtt :)Sok-sok kitartást
2010. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Nyugi!!! A fiúk többnyire hasonlók. Itt lehet olvasni sok csodaapáról, de én a való környezetemben nem ezt látom. Inkább azt, hogy élik tovább szabad világukat, ami nekünk rohadtul fáj, mert bizony nem mehetünk csak úgy akárhová, mint ők. Nemcsak te érzed ezt 23 évesen , hanem én is és több barátnőm is 30 évesen. Fiam is egy éves mult és én vagyok vele a legtöbbet, ez viszont számomra természetes. Az én párom is imádja, de ha valahova mennem kell, ugy időzitek, hogy alvásidő legyen. Viszont sokat játszunk hármasban és együtt fürdetjük, ami nagy boldogság, mert tündéri gyerek:) szóval én nem azt eröltetem, hogy vigyázzon rá egyedül, mert kell az a fél óra, hanem a közös programokat ösztönzöm inkább. A gyerek érkezésével bizony sokminden megváltozik, ezt el kell fogadni magadban, és minden tisztább lesz. Csak magadon segithetsz, rendezd pozitivan a gondolataidat, örülj az egészséges picurinak és a párodnak, ők a TE életed!
2010. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, tényleg nem vagy egyedül! Én már majdnem 5 éve vagyok itthon, a lányom 3,5 éves, a fiam 1 múlt.Imádom őket!!!! De nagyon nehéz két kicsivel. A férjem 8-4-ig dolgozik, egész nap én látom el őket úgy, hogy a kicsi most ugye menne, menne, de a "nagy" is igényelné a figyelmet, mert még oviba nem jár. Ráadásul férjem államvizsgákra készült és fog is, úgyhogy hétvégéken is tanul. És megfejelve az egészet most rakom össze a lakást, mert költözni fogunk. A férjem így két hetet itthon van, most aztán látja, hogy mi is ez. A férjedet is egyszer magára kellene hagyni pár napra a gyerekkel, hogy meglássa, nem "csak" gyereket nevelsz.


Nekem semmi kikapcsolódásom. Én is nagyon nehezen viselem már a monotonitást és elég sokszor leszek ideges. Úgy gondolom, ez "természetes" ebben a szituációban. Az ember társas lény, fontosak az ingerek, az élmények, amik most nem túl sokrétűek. Sokszor azt gondolom, hogy lehet nem is értem meg erre a feladatra, elgondolkodom, hogy vajon mások hogyan csinálják, hogy vajon nekik is rámegy valamennyire a kapcsolatukra, hogy szoktak-e valahogy kikapcsolódni vagy ha nem, hogyan bírják. Lehet, hogy csak nem panaszkodnak vagy tényleg jól érzik magukat. De akkor azt meg hogyan kell csinálni?


Szóval van bajom nekem is:D


Tegnap a barátnőm is mondta, hogy ennyit nem sírt életében, mint amit eddig, mert ő is belefásult abba, hogy a négy fal között van, a lánya csak megy, megy, pakol, mindent ledob. Másfél éves lesz.


Az a baj, hogy ha visszagondolok erre az időszakra, amit itthon tölthetek a gyerekeimmel az jut eszembe, hogy életem legjobb időszakának kellene lennie, hogy láthatom két ember életének kezdetét, ahogy nőnek, mozogni és beszélni kezdenek és azt érzem, hogy lepörgött az egész, mindjárt vége, mehetek a mókuskerékbe és nem tudtam kiélvezni. Ez nagyon elszomorít és pánikolni kezdek tőle!!!!

2010. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 24 évesen szültem és visszagondolva nagyon hamar :) De persze nem bántam meg! Ilyen fiatalon az ember nem mindig hoz jó döntést. Gondolok itt arra, hogy kinek is szültél gyereket! Nagyon szomorú, hogy így magadra vagy hagyva. Amint lehet menj dolgozni és ne szülj többet jóideig, főleg ettől az embertől ne! Keress társaságot magadnak! Itt az internet, minden lehetőség adott, vagy ha dolgozol majd ott lesznek a kollégáid. Mozdulj ki és hagyd rá a gyereketeket(mert az övé is) néhány órára! Nem azért vagy otthon, hogy neki jó ürügye legyen nem segíteni!
2015. márc. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!