Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbaba mellett végzett...

Kisbaba mellett végzett valaki levelezőn fősulit?

Figyelt kérdés
Szeretnék főiskolára menni.Már van egy lányunk,és a szaknál amit szeretnék úgy van a konzultáció,hogy minden hónapban 5 nap HÉTKÖZNAP.Én úgy gondoltam,hogy a levelező azért levelező,hogy munka mellett lehessen csinálni,de úgy látszik nem,mert munka mellett ez kivitelezhetetlen.Így arra gondoltam,hogy azt a 3,5 évet úgy végezném el,hogy szülnék és otthon lennék a picivel (fősuli után jött volna a kis tesó project egyébként) mert még mindig könnyebben meg tudom oldani a kisbaba babysittelését,mint munka mellett a sulit.Van aki így csinálta,és megírná milyen volt?
2016. máj. 18. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Én gyerekek mellett végzek sulit (már a másodikat), de nem azért, mert munka mellett nem ment volna. Amúgy 2 gyerekkel már nem annyira rugalmas a dolog, pl. nekünk egy olyan második babát adott a Jóisten, aki nincs el nélkülem egy percet sem. Néhány óra alatt annyit sír, ha elmegyek, hogy szinte rosszul lesz. Ezt például nem lehetett előre kiszámítani. Ahogy azt sem, hogy mióta a kicsi megszületett, valaki mindig beteg a családban. Olyan "munkaerőhiány" lépett fel nálunk, aminek az lett az eredménye, hogy nemhogy órákra, de sokszor vizsgákra sem jutok el, mert nincs ki tartsa a frontot. Mérlegeld, hogy mi a könnyebb, szabikkal és betegszabikkal machinálni, egy-egy hetet kihagyni és ilyesmi, vagy gyerekek mellett csinálni. Én nem bántam meg, örülök, hogy tanulok, mert kell a "valami más" a gyerekek mellett, és amúgy jó itthon velük, de egyáltalán nem könnyű.
2016. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Tehát ki lehet hagyni órákat? Mert van aki azt mondja nem,csak nagyon minimálisat.Ennyi szabija meg nincs az embernek,túl sok betegszabival meg kirúgnak...pláne ha még a gyerek is betegeskedik :( tessék tanulnék,bevállalnék mindent,de olyan kivitelezhetetlennek tűnik a dolog...
2016. máj. 18. 17:05
 3/6 anonim ***** válasza:

A tanulmányi osztályon kérdezd meg a pontos szabályzatot erre vonatkozóan, illetve azt, hogy van-e bármilyen méltányosság kismamák részére.

De minden másra ott a dékáni engedély :)

2016. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
engem ha felvesznek, akkor kisbaba mellett fogom végezni a mesterképzést levelezőn, mivel nov végére várható a bébi :) Nekem havi 3 nap lesz a suli. Lesz segítségem (anyukám, anyósom), úgyhogy belevágok. Szerintem minden attól függ, hogy van - e olyan megbízható személy a környezetedben, akár bébiszitter aki tud vigyázni a picire.
2016. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is baba mellett végzek egyetemet, nekünk mondjuk olyan, hogy havonta két teljes nap reggeltől estig. Igy nem volt annyira vészes, mivel van 3 húgom ezért tudtak segíteni vigyázni suli alatt. Az elején meg csak szopizott akkor mindig kijöttem óráról ha idő volt, evett aztan visszamentem. Senkit sem izgatott hol vagyok. Érdemes jóba lenni osztálytársakkal ha esetleg nem tudsz menni valamelyikére hogy tudjanak segíteni. A vizsgaidőszakot meg jól meg kell szervezni hogy tudj tanulni és vizsgázni is bemenni. Nekem ebben is húgaim meg aposomék segítettek. A tanulmányi osztályon is érdemes érdeklődni hogy mik a feltételek, van-e amin kötelező részt venni...stb.
2016. máj. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Indokolt esetben egyéni tanrendre is adnak engedélyt! :) Nekem ilyen van, mivel nem tud a férjem mindig szabit kivenni péntekre :)
2016. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!