Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megfelelő gyermekruha és...

Megfelelő gyermekruha és játék választás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem nagy probléma, de gondoltam leírom hátha valakinek van valami jó ötlete. Nagyon figyelek arra, hogy a kisfiam megfelelő minőségű ruhát kapjon és itt nem a márkára gondolok, hanem hogy biopamut de legalábbis 100% pamut legyen a korához illő mintával. És a víz kiver a miniontól (bocsánat ha nem jól írtam)és társaitól. Nem konkrétan a mintával van a bajom, hanem a mai mesékkel, amik semmilyen értéket nem képviselnek. Viszont meglehetősen kevés szülő foglalkozik ilyennel és az oviban ezt látja így evidens, hogy ő is szeretne. Nem vagyok kőszívű szoktam engedni, de akkor is jó lenne ha valahogy meg tudnám vele értetni, hogy miért nem szeretném ha az össze ruhája rikítana az ilyen "csodálatos" mesefiguráktól. Amit itt leírtam ő még nem érti meg teljes valójában, de azt sem akarom, hogy fájjon a szíve. Szóval ha valaki hozzám hasonlóan látja (remélem legalább 1-2) ember lesz Adna ötleteket. Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült és remélem nem lett bántó

2016. máj. 20. 06:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én a köztes utat választottam. A fiamnak volt pókemberes baseball sapkája, pólója, pedig soha egy részletet sem látott a meséből. (azóta már nézhetné, de nem érdekli, kinőtt belőle)

A lányomnak is van Barbie-s pulcsija, pedig nem játszik ilyenekkel.


Hidd el, ez csak pár év, túl lehet élni. Anno vágyott valami kukásautóra büdös kukákkal, de csak pár hét volt, lecsengett nála, és eszébe se jutott, hogy azt kérje, amikor a játékboltban volt.

A legjobb persze, ha olyan mesecsatornát néz max, amelyiken nincsenek reklámok, mert azok is el tudják vinni a másik irányba, nemcsak a társak.

A fiam 8 éves, már nincsenek vele ilyen gondok, a lányom 4 lesz, vele még előfordulhatnak, de nem aggódom. Nyugi, meg lehet oldani ügyesen.

2016. máj. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az alapelvekben nagyon egyetértek veled kérdező és igen, tényleg nehezebb tudatosabban választani, mint leszedni az aktuális "sztárt" a polcról.


nekem közel 6 éves, ovis kisfiam van és azt vettem észre, hogy igazán az oviban, nagyobb csoportban gyűrűztek be nálunk ezek az aktuális mesefigurák (akár pókember, star wars, minions, de akár a penny pontgyűjtős plüssök, spar matricák meg a szokásos dolgok).


Én is igyekszem kompromisszumokat találni, hogy a gyerek se érezze magát kirekesztve, de azért a család/szomomra is fontos elvek se sérüljenek.

Pár példa jut eszembe:

- nem nézünk sem star warst, se miniont, sem pókembert- lehet vitatkozni velem (kultúráltan szeretek is:), de ezek NEM kisgyerekeknek, nem ovioknak valók. Az oviban egyébként van olyan kisfiú (egyébként jópofa, teljesen normális, kedves stb.), akit rendszeresen visznek moziba 12+ filmekre, rendszers az xbox stb.- így aztán ott mindent megbeszélnek, az én fiam is ki van kupálódva pl. ninják és star wars sztorikban, pedig tényleg nem látott ilyet soha. Itt a kompromisszum pl. az lehet, hogy pókemberes csillámtetkót készítek neki, ha kér ilyet (igen, vadászm az ilyen mintákat :) vagy kapott LEGO készletet- akkor abból star wars készletet vettem. Értelmes, kreatív játék- így az én szempontom teljesült és ott a birodalmi lépegető (vagy micsoda :) is benne, úgyhogy részéről is nagy a boldogság.


Pókember ügyben pl. találtam normálisabb matricás, színezős foglalkoztató füzetet, amiben volt ilyen minta, illetve itt is az a vízzel lemosható tetoválásféleség.

Minion is az arcunkba volt nyomva szinte egész yáron tavaly- ott buborékfújó, memóriakártya, uzsonnás doboz, kiskulacs került belőlük haza- szerencsére ruházat nem :)


Totálisan természetesen nem tudjuk és a kiközösítés miatt nem is nagyon akarom ezeket a bugyuta meséket sem- de mi nem nézünk tévét (sem youtube-ot, sem a gyerek kezében nincs ipad- igen, ilyen ovistárs is van, magának töltöget le a SAJÁT almás gépén a netről, úgy jön be az oviba reggel stb.), de vannak korának megfelelő dvd lemezei, könyvei, foglalkoztatói.

Örömmel nézi az Egyszer volt az ember sorozatot (tudod azt az ovisoknak készült emberi testeset), járunk könyvtárba is, ahol vulkános Mi micsoda kötetet kölcsönzött, mert most érdeklik a vulkánok és várak.


Az enyémnek nem fáj a szíve, mert nincsen pl. minionos pólója- pedig az oviban pont ilyen másnak is van. Neki meg másféle ruhája van- látja rajtam is, hogy ez nem egy központi probléma, én ELŐRE nem készítgetem fel, hogy "jajj kisfiam..."- majd válaszolok a kérdésére, ha ő hozza elő, hogy neki miért nincs.

(erre is lehet pl. jó válasz az, hogy "igen, kisfiam neked tényleg nincs minionos pólód, viszont van minionos kulacsod/bármid stb.- nálunk ez általában elegendő szokott lenni- különben semmilyen tárgy tekintetében nem vagyok vevő a zsarolásra, hisztire, legyen az egy minion póló vagy a boltban egy nyávogós követelőzés)


Vannak persze az én értékrendem szerint is értelmesebb sztár dolgok: a spar garfield-os matricagyűjtő albumot még egy normálisabb dolgonak tartom-lehet tanulni belőle az élővilágról- így pl. ezt mi gyűjtöttük, játszunk vele, tanulunk belőle stb. Egyszerre úgyis sok ilyen gyerekcsalogató divat van, én általában egy időben szoktam találni legalább egy olyat, ami normálisabb.


Sokat számít azért a környezet, akár a kis barátságok, ovistársak, játszótéri "gyerekanyag"- biztaosan érted, mire gondolok. Más ízlését, értékrendjét nem tudom és nem is akarom megváltoztatni (ki vagyok én ehhez?) viszont a barátainkat, programjainkat meg tudom és meg is szeretném válogatni. Ez talán még egyfajta válasz lehet.


Műszálas holmikat természetesen én sem adok a kisfiamra, ahogyan az egészséges cipő is fontos pl. nálunk és engem az ilyen crocs jellegű műanyag papucsoktól fog el utálat, amikor csetlik-botlik benne szerencsétlen gyerek, de menni-futni képtelen, nem is utcára való stb.- de ezzel együtt megelégszem azzal, hogy akkor mi ilyet nem veszünk, más meg abban járatja a gyerekét, ami neki szimpatikus :)

2016. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi is hasonlóan indultunk, de nagyon sokat lazultunk ezen a téren. A fiam 6 éves, a lányom 4. Minyont, Spongya Bobot meg hasonló borzalmakat nem nézhetnek, de ha a mesefigurára vágynak, azt megkaphatják. Így van nekik pókemberes, minyonos, elzás stb. ruhájuk, játékuk, így megvan nekik az öröm, hogy olyan divatosak, mint a többiek, de még sincs tele a fejük ezekkel.

Mi ráadásul jelenleg külföldön élünk, és egy borzalom, ami itt megy, gyakorlatilag semmit nem lehet kapni, amin ne valami aktuális mesefigura díszelegne. És nem is feltétlenül magával a mesével van bajom, hanem azzal, hogy miért kell feltétlenül Jégvarázs meg Peppa malac a gyerek cipőjére. A fiam sulijában kivétel nélkül minden gyereknek Pókemberes vagy Jégvarázsos a iskolatáskája, és farsangon a lányok 90 százaléka Elza volt. Komolyan a sírás kerülgetett. Magyarország még messze nem ilyen durva szerencsére.

Szóval én úgy gondolom, hogy a kategorikus tiltás nem vezet sok jóra ilyen témában, inkább a kompromisszumok pártján vagyok.

2016. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utolsó nem irigyellek itt azért akad még vállalható ruha :)

Első és második válaszoló: Ti hol vásároltok nekik ruhákat?

Jó ötlet, hogy ruha helyett kártyát, színezőt kapjanak.

Nálunk sem napi téma, csak mostanában több ruhát is vásároltam vele, ezért jött a kérdés. Egyébként nagyon édes, nem hisztizik érte. Tegnap pl kinézett egy olyan ruhát amiről pár mosás után elkezd kopni a minta (legalábbis szerintem ) ezt elmondtam neki és közölte hogy akkor ő olyat nem is akar :)

2016. máj. 20. 11:07
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez a papucs dolog is érdekes, hasonlóan gondolom mint te -es válaszoló. Nektek melyik vált be?
2016. máj. 20. 11:09
 6/13 A kérdező kommentje:
2.-ik válaszoló, bocsánat az előbb vmiért nem írta ki
2016. máj. 20. 11:11
 7/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

A kisfiam közel 6 éves.

NINCS crocs papucsunk és otthon nem is vagyunk papucsban, nem kell.

Egyedül az uszodában visel papucsot, abból pedig ez a könnyű, legegyszerűbb lábujjbedugós (flipflop a neve talán) van neki. Ebben nem lehet olyan hatalmasat esni talán a csúszós kövön, mint a sima felvevősben.

Más szituációt nem tudok elképzelni, hogy egy ekkora gyereknek papucsra lenne szüksége (ha véletlenül kórházba kerülne, ott mondjuk igen, de az extrém eset).

Oviban bentre szupinált szandált hord 8szeretjük a SALUS márkát- kiváló minőségű bőr szandáljai/cipői vannak), az utcai cipője is Salus, illetve oviba udvarra van magasabb szárú ilyen tornacipő féle, mert ott futkározik, mászik- ez pont fűzős, de a fazonja, tartása jó, könnyebben tiszítható.


Otthon jellemzően mezítláb vagyunk, télen is, ha lehet (padlófűtés is van), illetve max ilyen vastagabb zokni anyagú házicipő vagy ilyen bőrtalpú kis zoknicipőszerűség- ilyeneket pl. a C&A-ban vettem (pont starwars mintás :)

2016. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

És jó minőségű ruhát hol szoktál venni?

Cipőben nekünk a superfit és a DDstep vált be, de megnézem azt is amit írtál :)

2016. máj. 20. 11:21
 9/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok megint.

Ruhavásárlás: egészen normális minőségű BIOpamut pólókat, felsőket (sima vagy két darabosból sima+csíkos vagy valami kis hímzés vagy szám vagy labda vagy hasonló átlagos kisfiús minták) pl. az aldi/lidl nonfood részlegén szoktam venni. Tényleg jó minőségűek és az áruk nagyon jó, meglepően jó.

Főleg, ha sátras értékesítésük is van (előre hirdetik a honlapjukon, kitelepülnek a parkolóba és megmaradt készletet árulnak- nem rég volt a hozzánk közeli lidl-ben is, 499-ért vettem biopamut hosszúujjú felsőt/pólót, tenisznyakú pólót, 999-ért színes farmert stb.)

A C&A-ban is vannak pamut, biopamut dolgok, a H&M-t is szeretem- bár ott ilyen hullámszerűen vannak ezek a giccses mesehősös divatok (szerencsére inkább a kislány részleg a borzalmas, a kisfiúknál kevésbé vettem észre).


Sportcipőt adidast vettünk most neki (komolyan deszkázik, sokat fut- szerintem fontos a jó mozgáshoz való cipő is), de a decathlonban is vettem már ilyen nyári szandált, aminek textiles tépőzáras része volt- kánikulában lehet mosni napi szinten is.


és ti? hol vásároltok?

(budapestiek vagyunk, ha ez számít)

2016. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Évente 1-2szer pl. Bécsben a nagy C&A-ban vásárolunk- LÉNYEGESEN bban, mint Budapesten leárazáskor és hatalmas a kínálat. Illetve a testvérem él másik Ny-európai országban, a TKMAXX nevű hálózat nagyon jó (ott is ismert márkák, külön biopamut kínálat stb. is van tényleg outlet árakon)- megéri bevásárolni- és azért én szoktam 1-2 mérettel nagyobbat is venni- egy pólónál, felsőnl, nadrágnál ez nem gond, belenő úgyis hamarosan.

Árban, minőségben viszont verhetetlen.

Ok, csak ezért Bécsbe kiutazni azért nem egy rentábilis dolog, de ha nyáron össze tudod kötni egy schönbrunni kastály/állatkertes kirándulással, városnézéssel stb.- máris nem került plusz pénzbe.

(4 napos vonatjegy is 10 eFtt van, a kisfiamnak még pont nem kell- mi szoktunk menni kultórális programra, reptérre oda stb.- akkor ha úgy alakul, ilyen bevásárlásra is sort kerítek).

AZ itthon agyonreklámozott márkák, az ultraolcsónak hirdetett márkás outlet-ek szerintem túlárazottak, átverések. Néha a "nagy" leárazások is.

2016. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!