Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeeintetek mi lenne a legjobb...

Szeeintetek mi lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Gépvétel előtt állok. Hallottam hogy az Amd Zen csak az év végére jön ki (bevallom olyat akarok mert kéne a sok mag és szál a renderelésre de sokat kéne várni és I7-re nincsen pénzem.) Ezért gondolkodtam hogy mitévő legyek:

-most veszek egy I5 6400-at

Ez egy jó választásnak tűnik, de nem tudom hogy renderelésbe (és egy kis játékba) hogyan teljesítene a többmagos zen ellen.


-Elméletileg már márciusban lesznek lapok a zenhez és ezekkel együtt jönnek új apu-k. Arra gondoltam hogy veszek egy normális alaplapot egy olcsó apu-val és majd ha kijönnek az erős zen procik majd veszek a lapba egyèt és az apu-t eladom. Ez egy kis veszteséggel jár de belefér. Év végéig kihúznám az apu-val meg egy jobb fajta karival (tudom bottleneck, de játékok tenén nem lesz nehéz kompromisszumokat kötni addig amíg nem lesz egy jó procim hiszen most is ezt csinálom.)


Év végére kéne renderelni ezért gondoltam a 2. variációra hiszen úgy nagyobb lenne a proci teljesítménye.. Nem csak én használom a gépet.


Bocs ha kicsit összeszedetlen és lehet hogy túlkomplikálom az egészet de a Zen nagyon mozgat.



2016. febr. 15. 15:46
 1/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

attol is fugg milyen lapkak jonnek ki elobb


mert a csucs Zen ekkel egyutt feltetelezem (olcso arsavban is) hozzajuk illo lapkak jonnek ki


vagyis szinten alaplapot is lehet erdemes valtani


penzt nem sokat buksz intelrol valtassal sem

es a DDR4 ramok mar most meglennenek feltetelezhetoen

2016. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
eleve miből gondoltad hogy a zen olcsóbb lesz mint az i7 ? főleg megjelenéskor! szerintem ugyan annyiba fog kerülni! úgy hogy most vegyél i7-et. Amd meg mindig csak ígérget és elbukik .
2016. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 +1


a minden hardvert nagyjobbol teljesitmeny alapjan araznak be, vagyis ha erosebb lesz pl. 1151/1150 i7 tol a csucs amd Zen akkor nem lesz olcsobb


AMD nem jotekonysagi szerv... vagyis megkeri az árat a teljesitmenynek ugyan ugy mint nvidia es intel

2016. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!