Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokszor úgy érzem, alkalmatlan...

Sokszor úgy érzem, alkalmatlan vagyok anyának. Tényleg így lehet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, sosem tudom kipihenni magam, akkor sem, ha épp van segítségem. Van bennem egy konstans feszültség, ami folyton ki-kitör, kiabálásban, türelmetlenségben. Nem bírom a gyereksírást, a monoton napirendet, az állandóan ugyanolyan játékokat, nincs türelmem hatvanszor végighallgatni ugyanazt a történetet, vagy elmesélni ugyanazt a mesét. Nem ilyen ember voltam gyerekvállalás előtt, azt hittem, jó anya leszek. Nem így lett. Valami fura okból a gyerekeim ennek ellenére szeretnek, a férjem sem hagyott még el, bár rendszeresen kiborulok neki, hogy nem bírom tovább. Miért vannak még mellettem? Mi ebből a kiút, mi a megoldás? Van segítségem, van egy rendes férjem és két gyerekem, én meg úgy érzem, megfulladok, hogy állandóan csak a kötelezettségeknek kell eleget tenni. Sosem voltam bulizós típus, de volt szabadságvágyam, és most börtönben érzem magam.
2016. máj. 26. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
De ha van segitséged, akkor eljársz közbe abarátnőkkel egy kávéra stb? Alapjában, értelek, és mégsem. Mert volna időd kipapcsolodni??Vagy arra sem? Amúgy én is érzek közben igyy, de akkor probálok kicsit magammal foglalkozni, elmegyek a barátnőimmel, azt csinálom amit szeretek, vagy amihez kedvem van, és abból nyerek új energiát. Ettől nem vagy rossz anya/feleség. Kicsit lazulj.
2016. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincsenek barátnőim. Költözés után nem alakult ki új baráti köröm, egyetlen jó barátom volt a környéken, de ő most elutazott. Ha van szabadidőm többnyire sétálok egyet vagy megnézek egy filmet. Akkor jó, kb. 1-2 óra után le tudok engedni egy kicsit, de amúgy most is egyedül vagyok 9-12 ig, és lassan lejár az idő, és még mindig csak ideges vagyok. Mármint, nem is idegesség ez, hanem egy belső feszültség, sokszor csak sírni lenne kedvem, mert szégyenlem a viselkedésem, hogy nem tudok olyan mosolygós és kedves lenni, mint amit elvárnék magamtól. Hiszen nincs semmi bajunk, nem értem, miért vagyok ilyen feszült.
2016. máj. 26. 11:39
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
ez depressziónak tűnik. ajánlom a pszichológust, tényleg segít.
2016. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és nekem is depressziónak tűnik, ha akaratod ellenére ilyent érzel. Hát sajnálom, mert ha bele gondolok én megbolondulnék a baratnők nélkül, pedig nekem is jó férjem van, de attól sokszor ki kell szakadni egy picit itthonról is. Semmi közösség nincs ahová bár eljárhatnál?? Vagy fogj neki tanulni/olvasni ami érdekel, ami egy picit kivon a mindennapokból.
2016. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sporttal is próbálkozz. Telenyom endorfinnal, vesztenivalód nincs. Ha az sem segít, akkor szakembert keress fel.

A gyerekeket nem lehet hosszabb időre (pár napra) megbízható személyre hagyni? A jelek szerint neked kevés a pár óra a visszatöltődéshez.

2016. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan ez,szintén költöztem nincs itt barátnőm.Gyerekekhez, kettő,nincs türelmem,szóról szóra leírtad az érzéseim:((pszichológuson gondolkodom.
2016. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!