Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves kisfiam kezelhetetlen,...

5 éves kisfiam kezelhetetlen, közösségre alkalmatlan vagy tényleg autista tünetes?

Figyelt kérdés

Az óvodába nem bírnak vele.Minden nap van valami, ami miatt "elkapnak az óvónők".Nem bírnak vele: hisztis, dacos, verekszik, őrjöng, rugdossa a társait és az óvónőket,szökik,agresszív a játékokkal és a társaival,nincs barátja,nem tartja be a szabályokat....stb azaz nem csinál semmit jól vagyis azt csinál amit ő akar.Nagyon nehéz vele,mert csak rá kell figyelni és ez lehetetlen 30 gyerek mellett. Már voltam vele pszichológusnál és a nevelésibe járunk 2-3 hónapja.Volt kezelhetetlen, közösségre alkalmatlan, visszamaradott idegrendszerű, nem szocializálódott és most a legújabb az autista tüneteket produkáló gyerek.Itthon nincs különösebb probléma,bár nem angyal de teljesen más mint az óvodába.Mennünk kell a Vadasba,beadtuk a papírokat.Időpontra várunk.


Lehet tényleg autista tünetes?


2013. ápr. 18. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Azt nem tudom, hogy autista tünetes-e. Mindenesetre leírom a mi történetünket. Kislányom az ellenkezője volt, nem állt szóba senkivel, egyedül üldögélt, vagy játszott, nem beszélt, nem rosszalkodott.

Elkezdtük a TSMT-t, azóta rengeteget nyitott, barátai vannak, sőt néha már rászólnak az oviba, hogy bennt ne szaladgáljon úgy.Nekünk nagyon sokat segített a torna.

2013. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, még akár autista is lehet. Ezt alaposan meg fogják vizsgálni.

Valamilyen antiszociális viselkedészavara nagy valószínűséggel van. Otthon ez azért nem jön annyira ki, mert ott könnyebben tudtok csak rá figyelni. Az oviban viszont még 30 gyerek van, akikhez alkalmazkodni kell, olyan szabályok vannak, amik otthon nincsenek, vagy lazábbak.


Tökéletesen leírtál egy, a mi ovinkba járó kisfiút. Nagy az esély, hogy jövőre a mi csoportunkba kerül, és előre félek. Múltkor tanúja voltam egy dührohamának, és legalább 3 gyereket és felnőttet rugdosott, és a folyosó közepére hajigálta és rugdosta 2 csoportnyi gyerek összes ruháját, felborítgatta a kukákat, és üvöltözve rohangált a folyosón. Be kellett hívni a szüleit, mert nem tudták lenyugtatni. (halkan jegyzem meg, hogy nem is próbálták. Egyszerűen minden rá volt hagyva, mert "szegény nem tehet róla"... Sőt, még provokálták, hogy "ezt vagy azt a ruhát még elfelejtetted megtaposni"...)

2013. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Bár nagyon meg vagyok ijedve.Viselkedés zavarra gondoltam,de a nevelésibe sem mondanak semmit.Nagyon okos és értelmes gyerek,egyedül és a felnőttek társaságába nincs semmi baj vele,de néha azt érzem,hogy az óvónők is túl felfújják a dolgot,mert nem állandóan olyan amilyen.Ha elszakad a cérna nála akkor meg tudják nyugtatni 1 perc alatt. Általában ha fáradt és nagy a nyüzsgés akkor tör elő a kisördög.Egy kisfiúra panaszkodik a állandóan,hogy bántja őt és "anya megvédem magam" a válasza.Most középsős és a kiscsoport kb. 3/4-ig nem is volt gond.Nem lehet,hogy akkor történt valami?

Itthon persze több a figyelem felé és nincsenek olyan szabályok mint az oviba,de két év alatt meg kellett volna tanulnia,hogy ott mit lehet és itthon mit lehet.

Gondoltam,hogy ovit váltunk,de mekkora az esély,hogy ott jobb lesz?

2013. ápr. 19. 09:47
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Az autisztikus tünetek 4-5 éves korban erősödnek fel, mintha a saját lányomról olvastam volna. Őt 5 évesen diagnosztizálták a Vadaskertben.

Annyit tudok tanácsolni, hogy ha teheted, addig is kezdjétek el a TSMT-tornát (bármi lesz is a diagnózis, az biztos, hogy nem árt, sőt, mindenképpen javasolni fogják), és párhuzamosan indítsátok el a Tanulási Képességet Vizsgáló és Szakértői Bizottság felé is a vizsgálati kérelmet, mert előbb-utóbb oda is el kell majd mennetek, bár a Vadaskertes diagnózist érdemes megvárni. A Vadaskertbe is, a TKVSZB-hez is több hónapos várakozás van az első vizsgálatra.


Egyébként milyen autisztikus tünetei vannak? (Mert a leírt viselkedés lehet autisztikus tünet, de önmagában még nem az, autistáknak még ezen kívül is van rengeteg tünete, a viselkedés inkább csak másodlagos, mert nem érti a többieket, nem tud alkalmazkodni a szabályokhoz, normákhoz). A diagnózis sokat segíthet a megértésben és a fejlesztésben, biztatásként írom, hogy a kislányom az elmúlt egy évben rohamos fejlődésnek indult, sikerült tökéletesen integrálni, a dühromai szinte teljesen megszűntek, már csak ritkán vannak enyhe agresszív megnyilvánulásai, és vannak barátai! Meg kellett értenünk őt, és így tudtunk neki "eszközöket" adni, segíteni, támogatni. Nem mondom, hogy fáklyásmenet, de látványos és töretlen a szociális fejlődése.

2013. ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, engem is a további autisztikus tünetek érdekelnének, mert ez önmagában bármi lehet. Az autizmus alapvetően egy szociális és kommunikációs zavar. Milyen a beszéde? Kérdezget benneteket, spontán élményt megoszt? Megérti amit mondotok neki? Hallgat a nevére, megnevez másokat?

Aztán hogyan játszik? Vannak repetitív, ismétlődő elemek a játékában? Észrevetted hogy nem megfelelően használja a játékszereket? (Pl. a kisautónak csak a kerekeit forgatja stb.) Szeret dobálni, rombolni?

2013. ápr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Köszi a válaszokat.Nos a kisfiamról tudni kell,hogy csak az óvodába vannak problémák.Konkrétan nem mondták,hogy autista csak,hogy tüneteket produkál.Ami:nem érti az utasítások(szerintem nem akarja),tömegiszony-remegve ül a padon ha a folyosón öltöznek,a mosdóba nem megy be amíg valaki bent van,az udvaron és bent a csoportba egyedül játszik,rossz napjain hempereg a szőnyegen,visít,nyüszít,kapálózik,pipiskedve jár,csapkod másokat ha nem az van amit szeretne,játékokat dobál,folyton ismételi a mondatokat,sokáig foglalkozik dolgokkal(hónapokig is pl: lát egy mesét és arról beszél)nem vesz részt semmilyen feladatba csak ha ő akar...a beszédével nincs baj,a fantáziája határtalan,szerepjátékot játszik,megért mindent.A Nevelésibe azt mondták inkább csak viselkedés zavaros,de lehet az oviba történt valami ami miatt ilyen.
2013. ápr. 25. 09:05
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Hát ez nekem valóban elég egyértelmű gyanúnak tűnik. (Aspergeres lányom nagyon hasonló tüneteket produkált az oviban, és szinte csak ott!) Vidd a Vadaskertbe, pedagógiai szakvéleménnyel együtt menjetek! Kérj a gyerekorvostól egy beutalót azzal, hogy az oviban jelezték az autisztikus tüneteket: legyen benne a beutalóban az autizmus gyanú, mert tapasztalataim szerint akkor sokkal célirányosabban vizsgálódnak!

A nevelésiről annyit, hogy nem értenek az autizmushoz általában, ez is tapasztalat - sajnos - nekem kb. másfél évvel vetette vissza a diagnózist az, hogy állították, nincs a gyerekkel semmi gond...

Maximum megcáfolják a gyanút, bár ez esetben erősen kétlem, de akkor is, legalább tudod, mi a helyzet!

Mert az egyértelmű, hogy VALAMI van, attól, hogy nincs neve, a probléma még fennáll! És ha nevet adnak a dolognak, akkor onnantól lehet célirányosan foglalkozni vele.

2013. ápr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként, amit írsz, hogy azért nem csinál bizonyos dolgokat (feladatokat, nem ért utasításokat), mert nem akarja, az pont a legjellemzőbb auti tünet. Mindent tudna, de ha nem akarja, akkor nem fogja megcsinálni. Nincs meg az a motivációs rendszer (azért akarom megcsinálni, hogy anya örüljön, vagy az óvónéni örüljön), ami a többi gyereknél megvan. Nem akar másoknak megfelelni. Teljesen más (belső) motivációkat kell kialakítani, egy auti soha nem fog azért "dolgozni", de egyáltalán nem lehetetlen, csak meg kell érteni és meg kell tanulni kezelni. Én az elmúlt egy hónapban ezen a területen nagyon látványos eredményeket értem el a lányomnál, egy csomó olyan dologra sikerült "rávenni", amit már évek óta nem hajlandó csinálni (önálló öltözködés, rendrakás, rajzolás, színezés). Most már akkor tombol, ha valamiért nem öltözhet egyedül, tegnap sírva fakadt, mert elpakoltam helyette, és nem hagytam neki pakolnivalót, pedig ő akarta csinálni. :)
2013. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tibi papa válasza:
Az unokám 3 évesen bekakilt az óvodában.Nem tudom utána mi történt, de attól kezdve csak otthon, csak hétvégén, csak kúppal volt széklete. Azóta másik óvodába jár -gond nélkül. Arra még nem gondoltál, hogy hiperaktív? A csokoládé, sütemény, finomított szénhidrát "megvonás" nem büntetés, hanem egészséges dolog kellene legyen. Ajánlom figyelmedbe a paleolit táplálkozást.
2014. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A paleolit táplálkozás nagy divat mostanában. És éppen ez a baj, ha divatosan étkezünk. Mert 5 év múlva, 10-20 év múlva megint más lesz a divat, ahogy 5-10-20 évvel ezelőtt is más volt. Aztán pár év múlva kiderítik, hogy annak mik a hátrányai.
2014. okt. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!