Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki hosszan szoptatta gyermeké...

Aki hosszan szoptatta gyermekét 2+ hogyan választotta le gyermekét?

Figyelt kérdés

lányom 3.5 éves éjjel még szopik sajnos. Le akarom szoktatni rola. Nappalra abszolut nem kér nappali alváshoz sem. de este és éjjel.....

kész tortura. jövö héten elutazik a férjem két éjszaka nem lesz otthon ekkor szeretném elkezdeni hogy ne hallja hogy sir a gyermek. Nappalinal)bekentem citrommal hamar lemondott rola, de este, és éjjel ha erös paprikát kenek rá is kéri. valami más megoldás? megbeszélés nagy vagy méár, ez kicsi babáknak valo ---ezt se jött be


2016. máj. 26. 14:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én nyaralásra időzítettem.A kisfiam 2,5 éves volt,huszonórás buszos utazás voltam.odafelé még cicin altattam,de ott mondtam neki,hogy így nehéz hogy nem otthon vagyunk és anyának már fáj is.csináltam neki helyette kakaót cumisüvegbe,simán,minden hiszti nélkül átállt☺ nagy szerencsém volt 😁
2016. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy próbáltam kihagyogatni, de nem ment. Ugyanaz a kétségbeesés volt sírással rajta, mint mikor befejeztük. Csak régebben nem voltam elég erős ahhoz, hogy hagyjam sírni. Egyébként igény szerint szoptattam, mindig, ha kérte. A vége felé már a játékhoz is cici kellett, majdnem egész nap rajtam csüngött. Nagy cicifüggő volt. Szép gondolat ez a darabonként hagyjuk el dolog, de egy cicizés elutasításánál az a cicizés jelenti a világot, amelyik kell, de nem kaphatja meg. A többnél is ugyanígy. Attól, hogy napi egy eltűnik, még nem fog neki kevésbé kelleni. Ez érzelmi függés, nem olyan, mint a drogok.
2016. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

NÁlunk az vált be, hogy megvártam azt a pontot, amikor már annyira eltökélt vagyok, hogy semmi nem ingathat meg. A gyereknek is jobb volt, hogy nem szórakoztam az oda-vissza vétellel. Először az egész napos igény szerintiről álltunk át a csak alváshoz adott cicire, és csak a hálószobában. legnagyobb meglepetésemre erre indoklás, kérdés és sírás nélkül ráállt. 3 hónappal később jött el az a pont, hogy végleg el akartam hagyni a szoptatást, de itt már nem volt miből fokozatosan, ezért egy este meghitt hangulatban elmondtam, hogy ez az utolsó szopi, másnaptól nem lesz. másnap a délutáni alvásnál nem is volt nagy gond, de este és éjjel igen, sírt, dühös volt rám. Minden létező eszközzel igyekeztem legalább annyi gyengédséget adni neki másképp, mint amit a szopi nyújtott. Úgy gondolom, ez arra jó volt, hogy nem büntetésnek élte meg és nem szeretetmegvonásnak, de nyilván nem érte be simogatással és öleléssel szopi helyett, ugyanúgy hiányzott neki. Másnap éjjel már nem sírt utána, vagyis elfogadta a döntésemet, de továbbra is hiányzott neki, és hatványozottan több simogatásra lett szüksége még majdnem fél évig! Pedig jócskán elmúlt két éves már, nem vettem el túl korán, és még később vettem volna el, ha nincs két vetélésem (szerintem a szoptatás miatt, mert amint abbahagytuk, megfogant a kistesó, aki épp itt szuszog a karomban).


Szóval szerintem csak akkor érdemes belekezdeni, ha teljesen elszánt valaki, mert ha maga is bizonytalan, vagy még rosszabb: lelkifurdalása van, ha az anya azt érzi, hogy most valami rosszat tesz a gyerekével, azt a gyermek érzi, és maga is sokkal rosszabbul éli meg.

2016. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!