Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beadjam 2 évesen bölcsibe...

Beadjam 2 évesen bölcsibe vagy jobb, ha otthon maradok vele oviig?

Figyelt kérdés
Elég sz.r a helyzet a munkahelyemen és -ha szűkösen is- kijövünk a pénzünkből! Nem tudok dönteni! Ti mit gondoltok?
2010. ápr. 10. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem adnám be bölcsibe, mert szerintem annál jobb minél több időt töltesz vele. Nem tudom ugyan milyen körülmények között teheted ezt meg ( a munkádra gondolok, félreértés ne essék). Ha úgy érzed, hogy megengedheted magadnak, akkor maradj otthon vele. Az óvodáig úgyis csak 1 ( maximum 2) év van már a picinek. Én folyamatosan otthon voltam a gyerekemmel, most született a második, őt sem fogom beadni oviig. A nagyobbikkal tökéletes kapcsolat alakult ki kettőnk között, már akkor, néhány évesen is elmondott nekem mindent és ez szerencsénkre máig így van, pedig már középiskolás és tudomásom szerint nem pont ez jellemzi a kamaszokat, persze vannak kivételek :)
2010. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, en 6 honaposan mentem bolcsibe es imadtam, az anyukammal pedig mindig is nagyon mely es bensoseges kapcsolatom volt. Szoval szerintem semmi baja nem lesz a picidnek a bolcsitol. Nekem 10 honap utan kell majd visszamennem, picit en is aggodok, de tudom, hogy jo kezekben lesz a babam.
2010. ápr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok bölcsi párti. Velem otthon volt anyukám 3 éves koromig, én is így szeretném így, de persze a pénz nagy úr is tud lenni.

A szakértők azt mondják, hogy az első 3 évben dől el minden. Alapkő lefektetés.

Na, meg most van egy tanulmány, hogy minél később kerül a gyerek közösségbe (bölcsi, ovi, nem játszótér, stb), annál kevésbé fogékony az olyan betegségekre, mint pl a tömegiszony, stb, stb.

2010. ápr. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, hogy otthon maradj vele, akkor maradj oviig. Én nem adom bölcsibe a 16 hós lányomat, mert itthon tudok vele maradni, de ha menni kéne dolgozni, akkor simán.
2010. ápr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, én is úgy voltam hogy inkább maradjon itthon. Aztán a közösség miatt mégis beadtam 26 hónaposan, és állítom hogy nagyon jót tett neki! Mondjuk megvolt rá a lehetőségem, hogy eleinte csak 3 napot járt, aztán 4-et. (tehát ez ilyen hosszasabb beszoktatás volt) de rengeteget fejlődött. Nekem itthon 26 hós koráig egy szót se beszélt, csak halandzsázott,ott pedig pár hónap alatt rengeteg szót magára szedett! Megtanult pohárból inni, egyedül enni és a szobatisztaság felé is haladnak.

Itthon pedig én semmire se mentem , alig evett stb.

Úgyhogy nekünk nagyon jót tett. Ha mndjuk szépen fejlődött volna itthon velem, akkor nem adtam volna be, de így fejlesztőleg hatott rá a közösség.

2010. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, szerintem maradj. Én mindenképp maradok itthon, szerencsére ha nem is nagy lábon, de megélünk. Szerintem a gyereknek az anyja mellett a helye, hacsak lehet. Ha olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy maradhatsz otthon, szerintem használd ki.

Ha csak abba belegondolsz, hogy egy munkanap után még kisgyerek, háztartás és egyebek, hááát... Nem lehet könnyű annak, akinek nincs választási lehetősége.

2010. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem két évesen bölcsibe ment a fiam, és semmi hátrányát nem tapasztaltam, nagyon szereti. Én nem jártam bölcsibe, csak oviba, öcsém volt bölcsis is. De mindkettőnkek jó a kapcsolata anyuval, nem nagyon látom ebben a különbséget.
2010. ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyre jobban hajlok arra, hogy itthon maradjak vele!
2010. ápr. 12. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!