Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermek fejlődését tekintve...

A gyermek fejlődését tekintve mi a jobb, ha otthon marad még egy évet vagy bölcsibe kerül? (2 éves gyermek anyukája)

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1,5 éves volt a fiam, amikor beírattuk a bölcsibe. Eleinte én is tartottam tőle, de nagyon hamar kiderült hogy nagyon szereti, mindig mindent megevett, aludt rendesen (csak azért emelem ezt ki, mert itthon enni és aludni sem nagyon akart), mondókákat tanultak,stb. Szerintem jót tett neki a gyerektársaság, most már ovis kiscsoportos, s a beilleszkedés abszolút nem volt probléma, előny volt a bölcsi neki. Kicsit rossz volt, hogy már nem vagyunk együtt állandóan nap mint nap, viszont ő mindig is elég független kisfiú volt, engem ez jobban megviselt, mint őt. Remélem tudtam segíteni,
2010. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem másfél éves a kisfiam és jövő héten kezdjük a beszoktatást. én egyáltalán nem vagyok híve hogy anya szoknyája mellett legyen a gyerek 3 éves koráig. én a pénz miatt megyek vissza dolgozni de egyébként sem maradnék vele sokáig otthon. mi járunk sokat gyerekek közé és rögtön feltalálja magát rólam szinte tudomást sem vesz. így nem tartok tőle

én azt vallom hogy a gyereknek egy bizonyos kor után jobb ha gyerekek között van mint felnőttekkel

2010. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

2éves gyermek még ritkán szobatiszta,3 már inkább.

2éves még nem igazán beszél,3 inkább,el tudja mondani,hogy mi történt...Nem tudom a te gyerekeddel mi a helyzet ezek terén,de mérlegelj.

2010. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak szerintem nagyon jót tett a bölcsi. Két évesen még semmit nem beszélt, pedig azért a kortársai már igen, legalább ezt-azt. Ő semmit. Ott aztán rohamtempóban kezdett fecsegni. Vagy a másik, hogy itthon úgy csinált, mint aki nem tud egyedül enni, ott meg azt nem hagyta, hogy etessék, első naptól önállóan evett. Én nem láttam, hogy kárára vállt volna a bölcsi.
2010. dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek, szobatiszta, beszél, egyedül alszik és eszik illetve barátkozós, önálló gyerek akkor nem lesz gond a bölcsivel. Viszont a bölcsiben nála jóformán csak kisebbek lesznek, akiktől tanulni nem fog. Az oviban viszont ezek amiket leírtam alap követelmények. Én megpróbáltam a kislányommal a bölcsit, de nem hogy fejlődött volna, elkezdett halandzsázni, úgy enni mint egy malac stb. Így inkább hagytuk a bölcsit és majd 2 és fél évesen megy az oviba.
2010. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez gyerekfüggő. Az én kisfiam szeptemberben kezdte a bölcsit (most volt 3 éves), de rá nem volt jó hatással, hogy közösségbe ment. A szobatisztaságban szinte teljesen visszaesett (pedig nyáron majdnem szobatiszta volt). Egyébként elvan, tudomásul veszi, hogy menni kell, de ha nem menne többé sem bánná. De, hangsúlyozom ez gyerekfüggő!!! Neki biztos jót tett volna, ha még 1 évet otthon maradt volna velem, de sajnos dolgoznom kell.
2010. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha otthon marad!Pszichológia mostani állása szerint lehető legjobb ha a gyermek a családi környezetben van 3 éves korig,természetesen ha ez megoldható!!
2010. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok a pszichológia mit mond mondjuk 15-20 év múlva, mikor a szoknya mellől felnőttek a gyerekek és kiderül, hogy semmiben sem különböznek a volt bölcsisektől.
2010. dec. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én velük akartam maradni legalább 3 éves korukig, de 2 évesen a kislánykánknak ha kért valamit és a bal kezemből adtam neki, már az sem volt jó neki, így úgy döntöttem itt az ideje, hogy megpróbáljuk a csoportot, úgy néz ki nem elégítelek ki. Pedig azért akartam, hgoy maradjon, mert tudtam, mindent megteszek, sokat foglalkozok Vele.

Beszokáskor volt pityergés, de mégsem volt vészes. Kisfiunknál nehezebb volt az elválás, és Ő nagyobb volt.

Ja, és megszerette mindkettő, és nem estek vissza semmiféle addig elért fejlődésben, csak folytatták a fejlődést. Így mostmár nem érzem magam oly rosszul, mint mikor beadtam Őket.

2011. jan. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!