Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hányszor mentek játszótérre:...

Hányszor mentek játszótérre: napi egyszer, kétszer, vagy nem is minden nap?

Figyelt kérdés
Hány gyerekkel, hány évesek? Ha kertes házban laktok és a kertbe viszitek akkor azt is írjátok oda :)
2016. máj. 30. 10:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szia! 3 éves és 4 hónapos lányaim vannak. Általában minden nap megyünk sétálni babakocsival ha nincs nagyon rossz idő. Ilyenkor általában kikötünk a játszótéren. Főleg délután megyünk, délelőtt ritkábban. Délelőtt inkább a házat kapom össze, takarítok, főzök. Ha nem kell főznöm , akkor elmegyünk délelőtt is. Itt nálunk egy játszótér van, délelőtt nem nagyon van kint gyerek, inkább délután, akkor viszont tele van, jobban eljátszanak.

Kertesben lakunk egyébként,van homokozó, hinta, labda, van két nyuszink, most vettünk egy trambulint. Itthon inkább a játszópajtás hiányzik.

2016. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nekünk saját kertünk ugyan nincs, de egy kis társasházban lakunk ahol egy közös kert áll rendelkezésre, gyakorlatilag rajtunk és egy másik családon kívül senki nem használja. Tavaly vettünk egy trambulint, van hintaágy és van csúszda, meg egy kisház. Úgyhogy el tudja magát foglalni ott is a nagylány, ráadásul már egyedül is le tudom engedni (5 éves). A kisebbik lányom most lesz 1 éves, ő is lassan már élvezheti a kertet, most még csak a babakocsiból nézeget, vagy ha jó idő van akkor a fűben tud mászni egy kicsit. A játszótér sajnos nekünk nincs közel, legalább 25 perc séta és a két gyerek már a felénél nyűgös...és vissza ugyanez, csak akkor már fáradtan. Ezért nem megyünk mindennap, sőt igazából a múlt héten szerintem egyszer sem voltunk. A nagylány az ovi udvarán tud játszani, és hazafelé mindig sétálunk, az is legalább 1 óra mert mindig megállunk vagy vásárolni vagy fagyizni. Ráadásul ez a legközelebbi játszótér nagyon gagyi, 3-4 éves korig talán még érdekes, ezért sem szívesen járunk most már. Majd a kisebbikkel fogunk megint járni gondolom.
2016. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Jajj az enyém is hozza a cipőjét és ajtóra mutogat :D akkor muszáj kimenni :) Bár őt még így 13 hónaposan szórakoztatni kell pl homokozni vele mert magát nem foglalja annyira el.
2016. máj. 30. 12:32
 14/21 anonim ***** válasza:
Az enyémek már nagyobbak, de amikor az ők voltak annyi idősek, mint most a tiéd, szép időben kétszer mentünk. Pont azért, amit írtál, sokkal jobban elment úgy a nap, kint szabadabban lehettek, a lefektetés is könnyebben ment.
2016. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
16 hónapos, általában, ha nem jön közbe semmi, akkor napi kétszer megyünk. Lakásban lakunk, hamar megunja a bezártságot és nagyon szereti a gyerektársaságot, így muszáj.
2016. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
2 gyerek van, a nagy iskolás, a kicsi ovis. Amíg itthon voltunk, arról írok, mert mióta ovis, jóval ritkábban megyünk. Van kertünk, minden nap kimentünk, ha nem volt szörnyű idő, játszóeszközök is vannak. Mi elég messze vagyunk mindentől, a játszótér gyalog messze van, majdnem 1 óra lenne. Így lett gisztikáztunk, amikor a nagyért kellett menni a suliba, előtte iktattuk be a játszót, ha jó idő volt, és volt kedvünk. Naponta egyszer mentünk ebéd előtt, ha a nagynak volt valami különóra, akkor ebéd után. Nem mentünk minden nap, de volt, hogy egy hétig folyton, aztán 2 hétig egyáltalán nem, vagy fordítva. De a távolság miatt soha nem többször egy nap.
2016. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
*logisztikáztunk, automata javítás, bocs. :)
2016. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

6,5 éves, kertesben lakunk. ovi után ő megy a kertbe, án meg jövök be vacsit csinálni. mikor kész vagyok, csak akkor hívom be, fürdés, vacsi, alvás... hétvégén is nagyon sokat kint van, akkor az apjával, kertészkednek, fociznak, most már pancsolnak. vasárnap azért el szoktunk menni játszóra, nagyon szereti :)

mikor ideköltöztünk, még nem járt közösségbe, akkor délelőtt mentünk játszótérre, délután meg a kertbe.

azelőtt panelban laktunk, ha jó idő volt 2x mentünk ki, minél több időre, ha rossz idő volt, akkor egyszer egy órára, de annyira muszáj volt, szakadó esőben is ált az ajtóban.. :)

2016. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egy 3 éves fiam és egy 16 hónapos kislányom van. Tavaly őszig napi kétszer mentünk, általában mindkét alkalommal valamelyik játszón kötöttünk ki. A fiam imádja a kezdetektől a gyerekeket, egy igazi örökmozgó, szóval nem volt kérdés: csak kint, a szabadban érezte jól magát. A kislányom ebbe született bele, a terhességemet is végigmozogtam, játszóztam, emelgettem a fiam, nem volt gond. A kislányom is menős gyerkőc, folyton úton vagyunk/voltunk.

Azért írtam, hogy tavaly őszig így csináltuk, mert akkor hirtelen észrevettem a fiamon, hogy lassítani akar, lehet, hogy egy hirtelen növekedés volt az oka vagy a mozgalmas nyár, amin túlvoltunk, de folyton fáradt, nyűgös, picit agresszív volt, úgyhogy lassítottunk. Akkor bevezettem azt a rendszert, hogy egyik nap délelőtt-délután csavargunk, a másik nap pedig délelőtt otthon játszunk, főzőcskézünk és csak délután játszózunk. Bejött, úgyhogy kb. fél éve ketnaponta megyünk ketszer, az itthon töltött délelőttöket tartalmasan töltjük, a kislányom is már nagyon szépen játszik, egyre jobban elvannak a tesók egymással.

Persze ősztől ovi és bölcsi, akkor változni fog a mi kis rendszerünk.

2016. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kertes házban lakunk. Amikor még kicsi volt, és itthon voltam vele, akkor délelőtt meg délután is mentünk ki. Volt, hogy csak a kertbe, volt, hogy sétálni, játszóra ritkábban.

Most 5 éves, ovis, így az ovis barátokkal heti 2-3 játszótér be van iktatva. Hétvégén délelőtt is vagyunk kint, meg délután is.

2016. máj. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!