Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beleszámít a nőknél a korai...

Beleszámít a nőknél a korai 40 éves nyugdíjazásba a gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Korábban talán beleszámított, de úgy hallottam, h. nemrég módosítottak a törvényen és már nem számít bele a gyereknevelés a 40 év utáni nyugdíjazásba a nőknél??

2016. jún. 8. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2016. jún. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Igen, bele. Anyu is 40 évessel megy jövő tavasszal nyugdíjba és beleszámít a gyereknevelés.
2016. jún. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Beleszámitot ,anyukámnak is .
2016. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dudok Andrásné ***** válasza:
Már a kérdés sem jó!!!!Mi az hogy korai 40 éves nyugdij??Olyan van hogy a nők 40év ténylegesen ledolgozott éve, ami attól függ hány gyereket nevelt és hány évig volt gyesen.Ha csak 2 gyereket nevelt és 6 évet volt a gyesen akkor igen,e ha több gyereket, akkor csak összesen 8 évet vesznek figyelembe.A szolgálati időbe mind beleszámit de a ténylegesen ledolgozottba nem.ÉN PL.4 GYEREKKEL NEM MEHETTEM EL 41 ÉV SZOLGÁLATI IDŐVEL mert 10.5 évig voltam gyesen és 8at számoltak be.16 évesen kezdtem dolgozni most mult 46 éves a munkaviszonyom most megyek 63 évesen öregségire, eddig korhatári ellátásban részesültem.Az összeg ugyan nem fog változni, csak a kedvezményekre én is jogosult leszek.
2016. jún. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!