Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 2 éves a lányka és nem...

Ha 2 éves a lányka és nem beszél, máris lehet vagy illene vinni korai fejlesztőbe? Érdekelne a véleményetek.

Figyelt kérdés

ez válaszban olvastam itt ezt a választ.

Fiúkat 2,5 évesen

Lányokat 2 évesen


mi számít annak, hogy nem beszél?

ha mindent mond, csak még babanyelven, akkor már kellene vinni megnézetni?


ti hogy gondoljátok ezt?


amúgy lányom még csak 18 hónapos, szóval csupán érdekel a véleményetek.



2012. szept. 14. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
lányom is két éve ssehova ne vidd lányom élö példa rá naponta irtam aki kérdést adjatok tanácsot a lányom alig használ 30 szót erre tessék szülinapja elött egy hónappal elkezdett dumálni és mostmár tömondatokat rak össze nyugi türeleme ráér
2012. szept. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

nézd vannak olyan gyermekek, akik addig nem szólalnak meg míg nem tudnak folyamatosan. Én 3 éves koromig egy szót se szóltam, de utána le se lehetett lőni:)tisztán is beszéltem.

A húgom ellenben másfél éves korától beszélt, de szótár kellett hozzá és még 6-7 évesen logopédushoz jártunk, mert nem tudta kimondani az "R"-t és keverte az"L"-"J"-t.

2012. szept. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem 2 éves a lányom, most voltunk a státuszon, és a doki rákérdett, hogy mennyire beszél, érthető-e, mondatokban, vagy csak szavakban, próbált is vele kommunikálni.

kérdeztem miért olyan fontos ez, és azt mondta, hogy itt is olyan összefüggések vannak, mint mikor még csecsemők, és az átfordulás, kúszás, mászás, felülés, összefügg a további tanulási, és egyéb készségekkel, érdemes rá odafigyelni, de nem olyan nagy katasztrófa...


Én ha most a lányom nem beszélne elvinném vhová, hisz az neki csak játék, viszont a továbbiakban lehet fontos lenne neki az éleben, tanulásban, mittudomén... A fejlesztéssel nem ártok sztem, de ha későn viszem el, azzal igen, így én inkább vinném.

Én mindennel így vagyok amúgy. Inkább nézzék meg hárman, minthogy baj legyen...

2012. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krisztivan ***** válasza:
100%
Fiam 2 éves és saját nyelvén veszekszik is velem:-)) Védőnő azt mondta,ha beszél,csak mi még nem értjük,akkor még nincs gond.Csak ha a saját nyelvén se szólalna meg akkor lenne baj. Egyébként apukája se beszélt 3 éves kora elött,utána viszont már kifogástalanul ment neki:-))
2012. szept. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

pont mint az elsönél.


még 1 hónapja panaszkodtam hogy semmit nem mond. 5 szót használt össz vissz.


most már rengeteget beszél 2 hét múlva lesz kettö.

olyanokat mond hogy "mama gyere le", vagy "papa megy auto"


szinte minden nap van 1-2 új szó és hihetetlen de 1 hónapja 5 szót mondott össz vissz.

2012. szept. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem olyan nincs, hogy mindent mond csak babanyelven. akkor nem beszél hanem gügyög. enyém is gügyögött 2 évesen, tehát nem beszélt, csak olyan 10 szót.

mentünk a koraiba, 3 hónap után mondatokban beszélt! 4 hónap után a gügyögést teljesen elhagyta.

én azon vagyok, hogy menni kell, abból baj nem lehet ha időben kap segítséget

2012. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy nekem fiam van, de azért írok.

2 évesen összesen 16 szót mondott. 2,5 éves korára kb. 300 szavas szókincse volt, tudott kb. 8-10 mondókát, éneket. Most 3 éves, be sem áll a szája. Nem vittem sehova.

Én is aggódtam, kérdeztem is 2 éves státuszon, hogy mi van ilyenkor, azt mondta a védőnő, hogy ő másra koncentrál, ezért "nem ér rá" beszélni is tanulni. Mivel ő már 2 éves korára éjjel-nappal szobatiszta volt, így ő arra koncentrált a beszéd helyett.

2012. szept. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. A lányka kérdésre nem csak a lányos anyukáktól vártam a választ, azt csak egy példa volt. :)


Lányom 18 hós és vannak biztos szavai. szokásos, apa, anya, mama, baba... még kakaó, aukó, (autó), és ezen kívűl még minden mást mond, de azt már nem helyesen.

virág - jijá, fa - vva, ovóda - ogada


szóval 2 éves korára még fejlődhet sokat?

2012. szept. 14. 14:16
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem az ilyen olyan korai és egyéb fejlesztőkről, hogy ezek csupán arra jók, hogy frusztrálják anyukát és a gyermeket, és kellemetleül érezze magát, hogy az ő gyereke nem úgy fejlődik, ahogy szupergyerekek.

Régen nem voltak ilyen fejlesztők, mégis minden gyerek felnőtt lett, megtanult mindent, amit kell.


A nagyfiam 3 évesen kezdett mondatokban beszélni, amikor oviba került. Előtte beszélt, de csak pár szót.

Ezzel szemben a kistesó, aki szintén fiú, már 20 hónaposan folyékonyan beszélt, most lesz 3 éves nemsokára, és verseket mond, és olyan választékosan, összetetten fejezi ki magát, hogy még minket felnőtteket is lepipál.

2012. szept. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia, igen, 18-20hótól indult be igazán nálunk is a duma..:-)))

Majd meglátod, fél év náluk nagyon sok, iszonyat sokat fejlődnek mindenben, el se hiszed majd mennyit..:-))

2012. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!