Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék venni babaruhákat...

Szeretnék venni babaruhákat ill. eladni a tesz-veszen, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Már átolvastam vagy 3szor a szabályzatot,de megmondom őszintén elég zavaros.sokaktól hallottam óó egyszerű mégis félek belekezdeni..minden regisztrációm megvan már csak bele kéne fogjak.Aki foglalkozik ezzel segítsen kérem,hogy induljak el..pl ha kinézekl valamit és megszeretném venni és licitálok rá,akkor csak akkor tudom meg,h.az enyém e ha lejár az aukció ideje..és akkor hogyan ?Kapok üzenetet az eladótól vagy a teszvesztől..és akkor ,hogy kell kifizessem...aki tud segíteni írjon kérem ,mert siokminden zavaros és szeretném tudni..vétel,eladás ,fizetés stb...köszönöm
2008. szept. 26. 12:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam a kérdést,segítséget szeretnék kérni.
2008. szept. 26. 12:45
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak vásárolni szoktam a Teszveszen,ezért csak abban tudok segíteni. Ha licitálsz egy termékre csak akkor tudod meg, hogy te nyerted-e meg, ha lejár az aukció. Ekkor a Teszvesztől kapsz egy üzenetet az e-mail címedre, amiben benne lesz az eladó telefonszáma vagy e-mail címe, hogy meg tudjátok beszélni a részleteket (pl. átvétel,fizetés). Ha licitálsz egy termékre, akkor érdemes a licited után még visszalátogatni az oldalra, mert ha más nagyobb licitet mond, akkor övé lesz az áru. Ha neked nagyon kell a kinézett termék, akkor ezt felül kell licitálni, és az aukció lejárta után azé az áru, aki a legnagyobb licitet mondta. De nyomon tudod követni, hogy ki hány forintot adna a termékért. Van egy másik lehetőség is a vásárlásra, mégpedig ha olyan terméket nézel ki, amelyiknél az szerepel, hogy licit nélkül, akkor ez azt jelenti, hogy a termék fix áras, és ha leütöd, akkor már a tied is. Ez után is néhány perccel kapsz e-mailt a Teszvesztől. Fizetni átutalással vagy rózsaszín csekken lehet. Attól függ, hogy mit beszélsz meg az eladóval. Amikor a pénz megérkezik az eladóhoz, akjkor ő elpostázza neked a terméket vagy megbeszélhettek személyes átvételt is. Remélem tudtam segíteni!
2008. szept. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm:)

Ha rózsaszínű csekken kéri az drágább úgy?A posta miatt gondolom...nem értek hozzá...Ki fogom próbálni de valószínű nem ma,ha nem gond írhatok privit ha nem megy valami vagy lenne még kérdésem?

2008. szept. 26. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Regisztrálsz a valós adataiddal,kapsz postán egy levelet az aktiváló kóddal,onnantól tudsz eladni.

Kinézel v.mit,ha van mindenképp olvasd el az eladó saját oldalát,nézd meg ki vállalja a postaköltséget.

Ha v.mit dobozban küldenek v.küldesz simán 830Ft.-,azt azért szeretem,mert amúgy drága a posta ahhoz,hogy 1-2 dolgot rendelj én inkább a ruhacsomagokat nézegetem.

Ha csak 1-2 dolgot rendelsz/rendelnek,ami pl.belefér 1 szabvány borítékba,az elmehet levélként 2 kg-ig.

Szóval licitálsz folyamatosan követed az árut v.beírod a legnagyobb összeget amit adnál érte és a gép fokozatosan licitálja fel neked addig az összegig.Ha nyersz te v.az eladó jelentkezik,az eladó megadja az adatait név,bankszámlaszám,az áru és a postaköltség összege,amennyit utalni kell.Az utalás az egyszerűbb,mert interneten is tudsz és a mobilodra is megy az infó ha v.ki tett pénzt a kártyádra.Amint megérkezik az összeg az eladó köteles minnél hamarabb postára adni.A személyes átvételt nem javaslom.Általában ha licitálsz,ha más rálicitál a termékre,ha nyersz mindenről kapsz e-mailt a megadott e-mail címre.Arra fog írni az eladó v.vevő is.Nem nehéz bele lehet jönni.Ha v.mi nem tiszta írj.

Az eladásnál fontos,hogy minnél több képed legyen a termékről,összetétel,hol mekkora cm,milyen állapotban van...ha hibás azt is fényképezd és írd oda.

Ha megvagy elégedve a vevővel,fizetés után értékeld pozitívan,ha nem fizet v.nem megfelelő hangnemben ír e-mailt...negatívan.Ha az eladóval vagy megelégedve ,mert olyan az áru ,mint ahogy leírta...akkor uú.

E-mail-ben értekezz ne telefonon,mert az drága lenne.

Nézd meg az értékeléseket is,nehogy olyan embertől vásárolj aki sokakat átvert v.vevő aki nem fizet.

Most ennyi jutott eszembe.

2008. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én még soha nem fizettem rózsaszínű csekken,mert az nagyon hosszú idő mire megérkezik. Ha bankból utalsz,akkor az max. 1 nap múlva az eladó számláján van. Midkettőnek van valamennyi költsége. A Csekk nem tudom, hogy mennyi, bankból kb. 100-150 Ft. szokott lenni, attól függ, hogy melyik bankból utalsz és milyen bankba. Írhatsz nyugodtan privit.
2008. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget ...ha időm engedi kipróbálom,babától függ,hogy tudok kutakodni:)Mindenképp jelentkezem valakinél hanem megy valami..először sztem a vásárlással kezdem majd.:)
2008. szept. 26. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kérdésem az lenne ezzel a teszvesszel kapcsolatban, hogy mi van ha elküldöm a pénzt és az eladó nem küldi el az árut.

Akkor hogy fogom visszakapni a pénzem?

Azért írtam ide a kérdésem, mert nagyon benne vagytok a témában.

2008. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!