Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolotok egy gyermek...

Mit gondolotok egy gyermek fürdetése mennyire 'magán ügy'? Mozizó rokonok?

Figyelt kérdés

Újszülött korában jöttek mozizni a fürdetésre. OK.

Már 1,5 éves, és most is olyan kérdéssel állnak elém, hogy jöhetnek-e fürdetést nézni. Én azt válaszoltam, hogy szerintem eléggé intim dolog a fürdetés(újszülött korában sem örültem, hogy jöttek), és inkább csak a szülőkre tartotik, továbbá, az esti látogatók még jobban felpörgetnék. A fürdés az esti nyugi kezdete... Más az, ha ott alszik valahol, és megfürdetik, és más az, ha ott állnak és azon élvezkednek, hogy meztelen és mosom a haját,fenekét, kukiját...

Egyébként ők, ha pelenkázom és kinn az alfele odacsődülnek köré, és majd' meg vesznek...

Valaki meg tudná magyarázni miért?

Én sosem érzek ilyet, ha más gyereket látok pucéran.(Szeretem tesóm kislányát is, cuki pucéran, de nem bámulom, és nem vadulok meg tőle...)

Jah, és nem gondolok semmilyen szexuális jellegű dolgora, csak nem értem.


2016. jún. 12. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk sosem jöttek mozizni, mondjuk mi reggel fürdetjük (este üvölt közben). Nem tudom, mit gondolnék. Fura, hogy meg akarják nézni, semmi érdekes nincs benne, nem? Csak egy fürdetés. Attól meg szerintem, hogy neki még nincs szeméremérzete, attól még mi tiszteletben tarthatjuk a testét, hiszen mi már tudjuk, mi az.


De az emberek még fotózzák is meztelenül a gyereket meg felteszik fb-ra, szóval itt is biztosan pro-kontra válaszolók lesznek majd. Én más gyerekeket se akartam nézni fürdés közben, de biztos nem vagyok elég érdeklődő.

2016. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sem neznivalo, jo meg esetleg ujszulott korban, mert milyen pici vagy ilyesmi, elso furdetes, nagy szo , stb., de 1,5 eves mar.

Nalunk pl jott tesom ( hugom ) , hogy majd o akarja furdetni, es neha jon es furdeti, de ez mas mintha mas rokonok jonnenek nezelodni, szerintem igazad van, es en mondanam, hogy nem.

2016. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pandas74 válasza:
84%
Szerintem ezt a kerdest ti ,a szulei dontitek el,ti szablyatok meg a hatarokat-mindaddig a mig a gyermek maga nem akar rendelkezni errol-,amit a rokonsgnak ,ismerosoknek tiszteletben kell tartania.A gyermek rendelkezesi jogat ,persze ugy ertsetek,hogy eldontheti ,hogy egyedul furdik-e ,akkor ha te mar kepesnek ,gondolod erre ,es megvan ennek a biztonsagos feltetele is.
2016. jún. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is furcsa. Én a pelenkacserét is mindig úgy csináltam, hogy otthon magunkra hajtottam az ajtót, másnál behúzódtam az egyik szobába- Volt, hogy fürdés közben lefotóztuk a Kicsit, de úgy, hogy a kukija ne látszódjon.
2016. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem mindegy ki az a rokon. Szerintem egy nagyszülőtől belefér. Ők nálunk is megvadulnak a pancsoló unokától. Engem nem zavar. A tesómnak is megengedném, hogy megnézze, de őt nem érdekli. Más rokon lehet, hogy zavarna.
2016. jún. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Az én babám még csak 5 hónapos, de nálunk is szívesen jönnek szüleim, tesóim, ugyan nem kimondottan a fürdés miatt, de ha éppen ott vannak, bejönnek nézni. Nálunk buli a fürdés, pacsálással és kacagással, olyan aranyos közben, mi is imádjuk, megértem hogy mit szeretnek benne nézni. Pelenkázásnál is kint van a husi combja és a pocakja, amit máskor nem láthatnak. Lehet hogy később zavarni fog engem is, de egyenlőre nekem teljesen természetes
2016. jún. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
1,5 éves? Hát elég furi. Újszülött korban még oké, újdonság ereje, pici baba, akkor hozzánk is jöttek anyukámék, tesóim. De 1,5 évesemhez nem engedném. Mondjuk anyósomat akkor se érdekelte a fürdetés, mikor újszülött volt az első unokája, azt is furcsáltam.
2016. jún. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a családban van egy 2 éves kisfiú. Akárhányszor átmegyünk hozzájuk és eljön a fürdés ideje, a szülei erősködnek, hogy menjünk be velük a fürdőbe. Mikor kicsi volt, felcsapták elénk a konyhaasztalra a kiskádat, akkor még végignéztük, mostmár csak bekukkantunk.

De hogy kifejezetten azért menjünk, hogy nézhessük a fürdetést... Nekem ez egy kicsit beteg.

2016. jún. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Picibabánál még én is értem hogy az első pár fürdetést megakarják nézni stb.

De egy 1,5 évesnél mi benne a látványosság?! Nem tudom!!!

De hozzánk egyébként sem jöttek csak azért h a fürdést nézzék. Fura szerintem.

Nekem sem tetszene ha csak ezért jönnének, főleg hogy nálunk is az esti pancsival jön a nyugis rész, és a lányom is felpörögne ha vendégek lennének még itt olyankor....

De nem is szoktak jönni, ezt azért a legtöbben tudják hogy babás, kisgyerekes házban nincs 7 után dajdajozás, ha csak a házigazda nem hív át!!!

2016. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
Nagymamák megnézték csecsemő korban, illetve amikor nálunk aludt valamelyik mama, akkor akár ő maga fürdette. Utána már egy éves múlt, amikor együtt kezdtünk zuhanyozni és baromi édi volt, ahogy kérésre önállóan mosta a különböző testrészeit, ezt szintén mindkét mama látni akarta. Magyarul még az anyósom is látott engem (38/F) meztelenül zuhanyozni a fiammal. :) Más rokonnak eszébe se jutott, hogy nézni akarják. Szerencsére hozzánk amúgy se nagyon járnak rokonok.
2016. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!