Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött fürdetése után, Ti...

Mikkus kérdése:

Újszülött fürdetése után, Ti olajat, vagy krémet használtok (tatok) inkább? Tudom bőr függő, de sokat sk. Vele!

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Én egyiket sem. Csak akkor kentem be a gyógyszertári fürdető krémmel, ha kifejezetten száraz volt a bőre és akkor is csak azt a kis területet (pl. a füle mögött szokott lenni egy kis helyen).
2013. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
fürdetőkenőcsöt. azzal fürdettem és ha száraz volt a bőre, azzal kentem be fürdés után is
2013. máj. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gabszem ***** válasza:
amikor még csak pár hetes volt akkor nagyon száraz volt a lábszárán és a karján a bőr. Fürdés elött bekentem vattával babaolajjal. Később mikor pár hónapos volt a doktorbácsi írt fel gyógyszertári testápoló krémet, fürdés után bekentem vele, volt hogy reggel is.
2013. máj. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Te szívesen aludnál olajosan? Mert én nem. A hajlatokat érdemes púderezni, de ha nem száraz a bőre felesleges bármit is rákenni.
2013. máj. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elvittem a lányomat bôrgyógyászatra,ott az orvos megnézte a bôrét és az általa felírt kenôcsöt használtam.Nagyon sokan így tesznek,mert az olaj és a Jonsons termékek krémjei nagyon kevés baba bôrére jók.Remélem tudtam segíteni.
2013. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én fürdés előtt olajoztam (eü szakközépben ezt tanították csecsemőgondozásból)
2013. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Ah a hajlatokat ne púderezd, az olyan érzés neki, mintha smirglit tennél a hajlatába, a puder szemcsés és csak dörzsöli az izzatság.


Szerintem ami nagyon jó megoldás (mindegyik csemetémnél így csináltam), hogy fürdés elött a hajlatokat kiolajoztam vattával. Majd megfürdettem sima vízben és a hajlatokat így egyszerüen kilehetett törölni, mert csúszott az olajtól, nem maradt nyirkos. ha nagyon száraz volt, de csak akkor bekentem baba testápolóval.

Mindegyiknél jött szárazabb bör idöszak télen, ekkor volt, hogy napokig csak vizes kendövel áttöröltem öket, így elmúlt a száraz bör.

2013. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sem a paraffin vagy más ezt, parfümöt, színezéket tartalmazó babaolajat és a hintőport sem ajánlják. A mi gyerekorvosunk sem és fel sem írja. Ha száraz a bőre, olíva olajjal kend át fürdés előtt, vagy vagy keress olyan terméket, amikben nincsenek a fenti összetevők.
2013. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
fürdetés előtt olajos vattával kentem át a hajlatokat
2013. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Pár nap és elm. jön a leányzó ,viszont pár tanáccsal felszerettem volna készülni, mert a védőnőm mondta hogy most voltak továbbképzésen és szinte minde gyógyszertári babaápolószert tiltólistára tettek! Köztük a csonkra a sebhintőport és a fürdetőt, mivel áll. tartósítószer van benne mint kiderült ! Ezért a gyerekorvosom sem fog semmit felírni.
2013. máj. 27. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!