Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős volt gyermeked/bab...

Mennyi idős volt gyermeked/babád, amikor gyed/gyes után visszamentél dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha gondolod, írhatsz körülményeket is. 😊 Köszönöm!
2016. jún. 13. 14:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

GYED-en voltam, a kisfiam 10 hónapos volt.

Mire leteltek a szabik, addigra majdnem egy éves lett.

Az apja vette át a GYED-et, mi ELŐRE, a gyermekvállalás ELŐTT így beszéltük meg, ebben egyeztünk meg, ez neki nagyon fontos volt. (külföldi állampolgár, így náluk ez a normális, hogy 1 éves kor után az apa is van valamennyit a gyerekkel).


Intézménybe (bölcsibe) 2 éves kora után ment, addig mindig valamelyikünkkel volt nap közben és nagyon örülök, hogy anno így megosztottuk- megtanultuk megbecsülni egymás munkáját oda-vissza.

2016. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
3év 2 hónapos lesz a lányom, mikor szeptemberben kezdi az ovit.
2016. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Vágytam már az aktív, felnőtt társaságra, de nem szerettem volna mindenáron visszamenni a korábbi munkahelyemre, így megpályáztam egy állást, ahova nagyon gyorsan fel is vettek, így 21 hónaposan kezdte a bölcsit, én pedig a beszoktatása után az új munkát. 2 éves korában egyébként is visszatértem volna dolgozni, mert a GYES jócskán elmaradt volna a fizumtól (bár a max. GYED sem volt egy nagy eresztés).

2016. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
3 év 3 hónapos volt mire elfogytak a szabadságaim. Előbb nem akartam visszajönni. (van egy nagyobb tesója is, egyhuzamban voltam otthon velük, de nekem nem hiányzott a társaság, még bírtam volna pár évig)
2016. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos korában jöttem vissza dolgozni, férjem elment gyedre (és valóban otthon van, nem csak papíron). Mindig is így szerettük volna,férjem is ki akarta venni nagyon a részét a gyereknevelésből, ráadásul anyagilag is így érte meg jobban, közben vettünk egy házat is, amit teljesen felújútunk, és így ott tud dolgozni, nagyon jól jött ki ilyen tekintetben is.
2016. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

22 hónaposan ment bölcsibe a nagy. Egyrészt a gyes nem lett volna elég semmire, másrészt, mivel se a családban, se a lakókörnyezetben, se a baráti társaságban nem volt rajta kívül gyerek, úgy gondoltam, hogy szüksége van rá, hogy korabeliekkel találkozzon. És én is vágytam már felnőttek közé.


A kicsinél nem tudom még, hogy alakul. Közte, és a nagy között 8 év van, szóval elég sokáig dolgoztam a két itthonmaradás között. Viszont szeretnénk harmadikat is, és ha összejön úgy, akkor még jó sokára megyek vissza. Amúgy is szeretnék már egy ideje egy saját vállalkozást, fejben már megvan, hogy mit és hogyan szeretném, és ha sikerül megvalósítani, akkor javarészt úgyis itthonról fogok dolgozni. Három gyerek mellett szerintem nagyon nagy könnyebbség, ha legalább az egyik szülő saját maga osztja be az idejét.

2016. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Három hónapos volt, mikor elkezdtem itthonról dolgozni (olvasószerkesztő vagyok). Nyugodt baba volt, ennyit azért vettem ki szabinak, mert azt hittem, nagyon durva lesz az eleje, hát nem volt az, de így legalább kipihentem minden aranyeret meg ilyesmit nyugiban.:)


Most úgy néz ki egy napunk, hogy a délelőtti alvásidejében írok (kb. 3 órát) és ez elég is egy napra, mert hétvégén is csinálom. Nem akarom örökké ezt a munkát csinálni, 1 éves korában szeretnék egy másik félállást keresni (a férjem is itthonról dolgozik).

2016. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerek 2 évesen, anyagi okokból.


Második 3 éves, szeptemberben kezdi az ovit, januárban megyek vissza. A nagylány most volt elsős, költöztünk, anyósom rákos lett - nem unatkoztam. Persze ha ugyanannyit keresne a férjem mint 5 éve, nem lett volna választásom.

2016. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!