Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van két gyerekem és érzem,...

Van két gyerekem és érzem, hogy nem vagyok anyának való. Hogyan lehet ezt jóvá tenni?

Figyelt kérdés

Nekem nem lett volna szabad gyerekeket vállalnom.

Nincs türelmem hozzájuk, nem tudok eléggé betörni, nem tudom elengedni a saját igényeimet, és heti néhány óra kikapcsolódás (mert igen, még segítségem is van) nekem kevés. Kis korkülönbséggel van kettő, de érzem, hogy nagyon komolyan kiszúrtam velük, amiért én lettem az anyjuk. Jobbat érdemelnének. Olyat, aki igazi anya. Nem ilyet, mint én. Hogyan menthetem meg őket a további sérülésektől? Úgy érzem, hogy az életemnek már nincs értelme. Anyának szar vagyok, munkahelyem megszűnt, majd újat kell keresnem, de még itthon vagyok velük. Barátok költözés óta elmaradtak, rokonok nemigen vannak, aki van, az néha besegít. Akartam őket, szeretem őket, de nem tudom megfelelően nevelni őket. Napi szinten kiabálok, a hisztikorszaktól agyvérzést kapok, a másik meg csak kézben van el. Ha lerakom, kiabál, és akkor a nagy is kiabál. Megölném magam sokszor szívem szerint, de aztán mindig észhez térek. De elmenni sincs erőm, mert semminek nem látom értelmét. Ha maradok, az se jó nekik, ha elmegyek az sem. Minden nap csak túlélek, és várok valamit, ami nem tudom mi. Nem látom, mitől lehetne jobb bármi is. Néha napokra kisüt a nap, de nem tartós. Akkor vagyok "boldog", ha teljesen egyedül ülök egy széken, csend van, és nem csinálok semmit. Ma 3 órát takarítottam, hogy eltereljem a figyelmem arról, hogy az életem egy kalap szr.


2016. jún. 13. 16:26
1 2
 1/18 Bella169 ***** válasza:
89%
Sürgősen keress fel egy pszichológust aki segít feltárni hol gyökereznek a problémák és akkor a megoldás is meglesz.
2016. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

A kedvesed mit szól ehhez a mély deressziódhoz?

Milyen kicsik a gyermekeid?

Ha van segítség miért nem léptek le a pároddal 1-2 napra?

Csak kicsit kiszelőztetni a fejed?

Amúgy tervezettek voltak s gyermekek?

Picit bővebben...

2016. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tervezettek. 4.5 hós a kicsi, a nagy 3 múlt. Anyatejes, és mint mondtam, ragaszkodó, nemigen van el nélkülem órákra sem, nemhogy napokra. A férjem támogató, mindig mondja, hogy "á, nem vagyok rossz anya", de ez nem igaz. Mélységesen csalódtam magamban. Nem depressziónak érzem, realitásnak. Egy anyának nem így kéne viselkednie a gyerekeivel, ez nem szomorúság, hanem helytelen reakciók, helytelen mondatok, borzasztó stílusban. :(
2016. jún. 13. 16:36
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Ne ítéld meg magad ilyen szigorúan! Ha esetleg azért van, mert másoknál látod (akár itt, akár kinn), hogy szuperanyuk, akkor ne higgy nekik! Nem azok!


Nem szabad mártírkodni és feladni önmagunkat, a gyerekeink az életünk nagyon fontos részei, de van életünk!


Van egy pici gyereked, van egy kicsit nagyobb és a korkülönbség is kicsi köztük. Ez úgy tűnik, nehezebbnek bizonyul, mint aminek gondoltad. De, nem így voltunk mind az egyetemmel? Nem így voltunk mind egy-egy új nyelv elsajátításával? Ez az élet! Folytonos tanulási folyamat, és igen, az anyaság az önmagadról való tanulás fontos állomása is, nemcsak az anyává válásé.


Beszélgessetek a férjeddel sokat, legyen melletted. Kapcsolódjatok ki, a gyerekkel is lehet elmenni parkozni vagy egy kiállításra is. És ez mind-mind csak ideiglenes, a pici nem lesz örökké hozzád kötve ennyire, ezt ne feledd.


Most már egyébként nem fontos kérdés, hogy anyának alkalmas vagy vagy sem, most már az anyukájuk vagy, és felelős vagy értük örökre. Ahogyan a férjed is az, nemcsak te. Mozduljatok ki, segítsétek egymást!

2016. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell tökéletes anyának lenni, senkinek sem volt tökéletes az anyja és egy ennyire pici csecsemő észre sem veszi, ha te nem teljesítesz tökéletesen, de egyébként a 3 éves sem. Vidd oviba a kicsit, mert most nem vagy abban az állapotban, hogy kettő gyereket láss el. Fogadjatok néha baby sittert és mozduljatok ki a gyerekek nélkül is és velük is kellene természetesen. És ami a legfontosabb hamar keress egy pszichológust, akihez legalább hetente eljársz, mert ez nem a vicc kategória, ha egyszer bekattansz annak tényleg súlyos következményei lehetnek és szerintem te is látod, hogy nem vagy jól, gondolom ezért írtad ki a kérdést.
2016. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Tényleg azt látom, hogy mások olyan szépen boldogulnak, játszótéren és a lépcsőházunkban is. Az anyukák mosolyognak, külsőre rendezettek, nem túlsúlyosak (nekem van 15kg-m), a gyerekeket kiabálás nélkül terelgetik, és mindig kérdezi tőlem az egyik, hogy miért vagyok olyan fáradt, hiszen még segítségem is van, neki meg nincs senki. Ehhez képest az enyém meg fetreng a betonon, mert nem akar lábon jönni, meg ezt kér, azt nem kér, pont nem jó, amit akarok (de ilyen alap dolgok, hogy nem akar szandálban jönni negyven fokban, csak csizmában) állandóan szekálja a tesóját, aki ettől folyton sír, és persze éjjel sem alszunk, még két óránként cicizik, stb. stb. stb.


Igyekszem végiggondolni a javaslatokat, köszönöm!

2016. jún. 13. 16:58
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nyugi, nyugi! Türelem, idővel jobb lesz! Ne vagy szar anya, csak kimerültél! Szükségük van Rád, eszedbe se jusson semmi butaság, túl leszel ez!
2016. jún. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*ezen
2016. jún. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
A gyk-n nehezen fogunk tudni segíteni. Pszichológus kellene, ez nem ciki, nem szégyen, vannak nehéz időszakok mindenki életében. És ez most nálad egy nehéz időszaknak tűnik. Egy biztos a gyerekeidnek szükségük van rád és szeretnek téged. Többet kellene pihenned (ehhez adtam fentebb tanácsokat). Amit szoptatás mellett is szedhetsz azok a bach virágcseppek, nagyon jó nyugtató hatásuk van, csak kellene keresned valakit aki összeállítja neked.
2016. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Addig éreztem én is sz@r anyának, amíg bele nem láttam más életébe. Mert addig a játszótéren minden anyuka csili-vili volt, meg tök kedves, én meg fáradt és lepusztult. Olyan mélyen voltam szerintem, mint te most és én is realitásnak gondoltam a depressziót, amiben voltam.

Amit tettem: elmentem pszichológushoz és rájöttem, hogy egyrészt nem vagyok rossz anya (elmondanám, hogy a sz@aranyák azok nem látják ilyen kristálytisztán a helyzetet, mint te!), mert szeretem őket és a legjobbat akarom nekik, másrészt elég komoly megfelelési kényszerem van, aminek az oka nem a gyereknevelés.

Ezt neked is ajánlom, hidd el, segíteni fog.

2016. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!