Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy kezeljem a beteg gyerekem...

Hogy kezeljem a beteg gyerekem aki épp dacol velem? És hogy ne érezzem magam rossz anyának?

Figyelt kérdés
Bevált ötletekre lennék kíváncsi, mert én már kifogytam mindenből, egyedül a popsiraütést nem próbáltam, de nem is akarom. Szóval beteg a kislányom, 5.napja. Ma épp nem lázas, de szedni kell a gyógyszert még. Mindenre az a válasz, hogy: nem akarom, aztán hanyatt vágja magát. Próbáltam hagyni, megbeszélni vele, elterelni a figyelmét, kedves lenni, mérges lenni, egyedül hagyni, magára hagyni. Az utóbbi még csakcsak bevált hogy 3percig bent volt a fürdőbe, de szerintem csak egyedül érezte magát, azért hagyta abba hisztit. Utálom magam és rossz anyának érzem magam, hogy nem tudom kezelni a hisztijét. Közben én is beteg lettem, még hőemelkedésem van, lázam már legalább nincs, este keveset alszok, vagy kelek vele, enni meg napi kb 1szer, mert alig van időm rá. Ma már elvesztettem a türelmem, csúnyán beszéltem vele, rászóltam, felemeltem a hangom. Tényleg nem vagyok rá büszke, sőt. De nem tudom. Akkor abba maradt, lehet megijedt. De miért kell ez? Kérdeztem tőle is? Miért kell vele így beszélnem, hogy szófogadó legyen és hallgasson rám? Nem értem. Valami tipp, vagy tanács? Normális ez a dolog? Lemenni még sétálni nem tudunk, mert beteg, ma kb 10percre el tudtam menni a gyógyszertárba (felüdülés volt)de mire visszajöttem, már hiányolt és sírt, meg hisztizett megint.
2013. febr. 20. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg jó anya vagy. Unatkozik és a figyelmedért hisztizik. Nálunk bevált a betegség alatt egy "kicsit" elkényeztetés után, hogy mig hisztizett nem figyeltem rá (vagyis úgy tettem mintha) Kis idő után rájött nincs kinek csinálja a müsort és abba hagyta, Persze akkor játszottam vele amit ö akart és dicsértem milyen okos nagy gyerekként tud viselkedni.
2013. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy gyermek mindent azért tesz hogy magára hivja a figyelmet. Bármit tesz (legyen az hiszti, vagy csak egy grimasz akár egy mosoly vagy akármi) ha látja hogy odafigyelsz rá vagy épp csak elfogadod legközelebb is ugy fog tenni. Tanulj meg uralkodni magadon vegyél egy nagy levegöt fujj ki és mikor nem-et mondd hisztizik fordits neki hátat ne törödj vele,ö fog hozzád menni ha kitarto vagy és ö fog a figyelmedért tenni. Ha ügyesen csinálod megérti hogy nem érdemes balhéznia mert nem törödsz vele. Autista kisfiam van tudom mit beszélek. A világosan a szemébe nézel a vállát megfogod és megmagyarázod neki a helyzetet is beválik nálunk,persze egy nem autista gyermeknél más,de sosem lehet tudni,sok sikert,és ne feledd fö a nyugalom!
2013. febr. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg tényleg, ez most egy átmeneti időszak!

Az én lányom két éves, néhány hete voltunk nagyon betegek. Amíg lázas volt, mentek a gyógyszerek, kapta a lázcsillapító kúpot, ami tartalmaz egy enyhe nyugtatót is, egész nap ápolgattam, babusgattam, mesét kapcsoltam neki, mert csak nyöszörögve feküdt a mese előtt, meg aludt sokat. Amikor már kezdett jobban lenni, kezdődött a cirkusz, hiszti. Egész nap üvöltés, sírás, semmi nem volt jó, nem részletezem, hasonló mint nálatok. Én is beteg voltam, alig éltem, kiborultam teljesen. Már vissza akartam vinni a gyereket az orvoshoz, mert azt hittem, valamelyik gyógyszer mellékhatásaként valami komoly baja lett, van valami fájdalma, amit nem veszünk észre, vagy az idegrendszerével lett valami baj! Azután egyik-napról mosolyogva ébredt, és visszakaptam az én vidám kislányomat! És ez a gyógyszerek beszedése után egy héttel volt.

Arra gondolok, hogy a betegség nemcsak a testüket, a lelküket is megviseli. Nem tudják még ők mi miért történik, szenvednek a fájdalomtól, a rossz közérzettől. Ilyenkor még jobban az anyára van szükségük, aki nemcsak gondozza őket, hanem a lelküket is ápolja, gondozza.

Légy vele türelmesebb, megértőbb, elég neki most a betegség, biztos nem is érti, miért haragszol rá, ő tőled várja a segítséget kis bajaira. Mivel ez az állapot a betegség miatt van, ezért átmeneti, kitartás, ha teljesen meggyógyul, minden visszatér a régi kerékvágásba.

Gyógyulást nektek!

2013. febr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!