Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első babánkat várjuk szeptembe...

Első babánkat várjuk szeptemberre, mik azok a dolgok amik szerintetek kellenek és mik nem fontosak?

Figyelt kérdés
Eddig van babakocsi,álványos kiskádunk,állítólag kiságyat is kapunk de csak ha már megszületett,mert addig semminek nem szabad a lakásban lenni,de én szeretném előtte lefertőtleníteni mert használt és eddig csak állt a padláson.meg hétvégén vettünk hőmérőt ami 5cm Méri a babahőt a furdővizet és a cumisüvegből a kaját erre letorkolltak hogy minek ilyen spéci legjobb a végbéles higanyos,és elbizonytalanodtam hogy mi is kell valójában.légyszi segítsetek
2016. jún. 16. 10:34
1 2
 1/12 Bella169 ***** válasza:

Lázmérés: igen itt a legjobb a végbélben mérhető. A többi csak megközelítőleg jó. De nem kell higanyos. Lehet kapni flexibilis végű digit is. Mi olyat használunk. Nem olyan kellemetlen a gyereknek és egy perc múlva csipog és kész is (0,5-edet le kell így vonni belőle)

Ez a nem lehet a házban semmi szerintem elég nagy baromság de én nem vagyok babonás. Nekem a 20. hétre meg volt véve minden és a 30. héten már állt a kiságy a szobába minden más tárggyal együtt.

A babakádunk nekünk olyan volt amiben volt hőmérő matrica így oda nem kellett hőmérő. Tápszert meg 8 h koráig nem kapott, volt elég tejem így ahhoz se kellett.

Az, hogy mi fontos elég tág fogalom. Elég sok apróság kell, de ez még személy fő. Aki pl hordoz annak felesleges a babkocsi.

Az alap dolgok kb ezek:

Babaápolás:

-babaszappan (fürdetőkrém)

-popsikrém

- 70%-os patikai alkohol

-fültisztítópálcika - jvaslom a biztonságit mert annak nagyobb a feje, s jobban felszívja az alkoholt és könnyebb vele letörölni a köldökcsonkt(mielött valaki megint megszólna a köldökcsonk ápolásához kell, nem a baba fülében való turkáláshoz)

-lázmérő

-hajkefe

-olló

-orszívó (én ebből olyat vettem ami mellszívó és orrszívó egyben (pesztonka) nekünk nagyon bevállt)


Kelengye:

-15-20 db textilpelenka (javasolnám hogy inkább 30-35 darabot szerezz be. kb 10 darab van egyszerre használatban - kiságyban, pelenkázón, babakocsiba, mérlegen és egyéb helyeken - és hamar balesetes - pisis, kakis lesz vagy épp lebukja - 10 darabbal meg nem indít az ember mosógépet)

-eldobható pelenka méret szerint (én a 2-es méretet vettem 3-6 kg-ig, már uh-n nagynak becsülték a babám, az is lett 3860 grammal)

-popsitörlő

-5-6 body

-2-2 db vékony és vastag sapka

-2db kabát (1 vastag, 1 vékony)

-5-6 db rugdalózó

-hálózsák

-2db fürdőlepedő

-2db pléd (1 vastag, 1 vékony)

-3db lepedő

-5db előke

-kiskád

-pelenkázó

-kiságy, matrac

-babakocsi

2016. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az úgy érdekes lesz, hogy majd akkor lesznek babacuccok a lakásban mikor már hazamentek. mégis ezt hogy gondoltátok? majd elalszik csupaszon a földön míg te majd kimosol meg lesikálsz mindent?


a lázmérő meg valószínűleg nem pontos, ezek a spéci cuccok nem nagyon szoktak funkcionálisan is megfelelni, úgyhogy majd vegyél egy sima lázmérőt is, kelleni fog

2016. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első leírt, az nem rossz, de az 5-6 badyt és rugit én nagyon kevésnek találom!

A babaápolási szereket felesleges előre beszerezni, mert ezekhez kapni fogsz receptet!

Én vettem légzésfigyelőt is, de ezt neked kell eldönteni, hogy szükséged van e rá...

2016. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt a rokonságban "eddig állt a padláson" kiságy, és olyan trén nézett ki, h inkább újat vettünk, mert a lesikáláson kívül még festeni, feljavítani is kellett volna. Első babántok lesz, de lehet 2. is, ezen ne spóroljatok, inkább a babonádat felejtsd el. A szülés után nem tudhatod, majd hogyan fogod érezni magad, örülsz, ha rendben leteheted a kicsit. Hidd el neked is jobb érzés rágondolni a rendezett babszobára már a kórházban, ahova ki tudja, mikor teszik be helyetted a kiságyat. A babruhákat is ki kell mosnod, kivasalnod, vagy ezt egy másik lakásban csinálod? Csak hogy "ne legyen otthon"? Olyan szívesen megölelnélek, és megnyugtatnálak, hogy hidd el, minden rendben lesz, ne aggódj, És hogy feleslegesen ne akadályozd saját magad.
2016. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Légzés figyelőt a kórházból fogjuk kölcsönözni van nálunk rá lehetőség.

Szerintem is hülyeség h semmi nem lehet a lakásban míg még nem születik a baby,de akitől az ágyat kapjuk ilyen babonás,és énis azon agyaltam hogy hol fog aludni a picur míg az ágy matrac még nem szárad,meg szerintem szülés után pár nappal nem lesz erőm energiám ágyat fertőtleníteni.

Sima lázmérőnk is van,c sak a ruhákkal vagyok bajban hogy mekkorát vegyünk mert most derült ki hogy mégse kapunk.

Köszi az eddigi válaszokat,még jöhetnek .

2016. jún. 16. 11:12
 6/12 A kérdező kommentje:
Én épp ebben a babonában nem hiszek,de körülöttem mindenki ezt szajkózza
2016. jún. 16. 11:14
 7/12 anonim ***** válasza:
nyilván minden méretből vegyél majd ruhákat, kezdetben elég az 56 és 62es méret, ez kb az első 3 hónapban, ha nem nő túl gyorsan akkor fél évig jó. aztán jön a 68 és 1 éves korára már 74es ruhákat szoktak hordani, de ezeket ráérsz megvenni majd
2016. jún. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bella169 ***** válasza:

A ruha méret mindig jó kérdés.

56 és 62 eset mindenképp vegyél. Ha alacsonyabb az egész család pár 50est is vehetsz.

Az én lányom 52 centivel született. Az 50 esek az első 2 hétben még jók voltak rá. Egy hónaposan 56 centi volt már.

Most 10 hós és már a 80-as ruhákra kezdünk átváltani, de nálunk sok a magas a családban.

56 osból vegyél egy 5-6 dbot . 62 esből már vehetsz többet mert az sokáig jó lesz. Aztán ha meglesz a baba és látjátok mekkora akkor lehet még venni.

2016. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 35 hetes vagyok, nekem is mondta kolléganőm, hogy ne vegyünk semmit, majd ha megszületik, apa beszerzi a dolgokat. Nos, 29. héttől itthon vagyok, kb. a 33-34. hétre lett meg minden, szereltük össze, vasaltuk ki a ruhákat stb. Már kész van minden, de pl. egy hete már nem is bírnék semmit csinálni, mert olyan hamar elfáradok, kb. fekszek a nap nagy részében. És nem hiszem, hogy jobb lett volna mindent a férjemre hagyni, hogy a 4-5 napos kórházi tartózkodásunk alatt szerezzen be mindent.
2016. jún. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kiságyat mindenképpen vennék, ha nem hajlandóak előre odaadni neked.

Szerintem mindenki vesz első babánál felesleges dolgokat, emiatt ne érezd rosszul magad :-).

Átlagos magasságú szülőknél minimum 1 hónapig tuti jó az 56-os ruha, emellett még vegyél 62-esekből. A bodykból, rugikból vegyél annyit, hogy lehet, hogy naponta 3-szor is át kell öltöztetned.

Orrszívót is vennék (mi a legegyszerűbb porszívóra csatlakoztathatót vettük). Nem vagyok híve annak, hogy majd apuka mindent megvesz, míg ti a kórházban vagytok. Nálunk is volt utólag, amit meg kellett venni, de a férjemnek neten mindent megmutattam, felírtam egy papírra és úgy ment megvenni.

2016. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!