Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen holmik kellenek egy...

Milyen holmik kellenek egy babanak?

Figyelt kérdés
Miket szukseges megvasarolni a baboca erkezese elott(es a kesobbiekben?) Ti mennyibol hoztatok ki ezeket?
2014. nov. 19. 05:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Kaptuk.
2014. nov. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2014. nov. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja kb. 2-3 százezer volt összesen. De ki lehet hozni ennél kevedebből és többől is. Attól függ hogy milyenek az igényeitek és mekkora a keretetek.
2014. nov. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet rá költeni milliót is és pár 10 ezret is.

Nekem egy tökéletes babaágy új matraccal 9000-ben volt (ágy újszerű, használt).

Az első babakocsit 17-ért vettem, majd 15-ért tovább is tudtam adni :) Mindkét gyereknél csak mélykocsinak, mózessel használtam, utána vettem egy sportkocsit, amit szintén jó áron el is adtam.

Vettem 2 kapucnis törcsit és kb. 15 textilpelust újonnan, egy adag babaruhát turiból, pár kis plédet bababörzén, egy adag újszülöttnek való pelust, egy cumisüveget.

Kb ennyi :) Nekem légzésfigyelőm nem volt, de használtan az is megoldható olcsón. Mellszívót vettem, szintén árában tovább is adtam később.

2014. nov. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Babakocsit használtan vettem 22ezerért, kiságyat 10ezerért (matrac új, ágy használt). Kádat, mérleget, hordozót, légzésfigyelőt kaptunk ismerősöktől. Mi ezeket használtuk is, nekünk szükség volt a mérlegre is, meg a légzésfigyelőre is, így engedték ki a kórházból. Rengeteg ruhát kaptunk, meg pólyát is kaptunk, ezt is használtuk, a fiunk szerette. Ruhából csak a kórházi hazahozós ruhát vette a mama, meg én néhány darabot, de ezek tényleg méretenként 1-1 nadrág, vagy body. Textilpelenkát vettem újat, feje alá, száját törölni...

Hordozó kendő 14000, ez nekünk nagyon jó szolgálatot tett a hasfájós időben. Baby dream Rossmannos pelenkából adtam rá az elején, ezt előre vettem, hogy a kórházban is legyen, ha nem elég amit kapunk. Amíg nagyon gyakran kellett cserélni ezt adtam rá, aztán kerestem, hogy hol akciós a Pampers, meg a Libero, végül a Libero jött be, ezt ki kell tapasztalni.

Kellenek még lázmérő, baba hajkefe, fürdetéshez kifogó, fürdőlepedő, meg a kozmetikumok. Nekünk bevált a receptre kapható gyógyszertári fürdető. Alkohol, meg a csonk ápolásához vatta, vagy fültisztító, vagy mull lap, ki mivel szereti. D és K vitamin, lázcsillapító, de ezeket majd a gyerekorvos felírja. Mi ezeket vettük meg előre.

Utólag vettem elektromos mellszívót, aztán cumisüvegeket 2 vizes/teást, 3 tejes, vagy tápszerest. Cumisüveg melegítőt is vettünk végül, nagyon szeretem.

A baba érkezése előtt kb 80000 Ft-t költöttünk, a szülés után még olyan 50-et egyből. Még 100 ezer ment el a 3. hónapig mire mindenféle apróság összejött. Illetve hasfájós volt, a gyógyszertárak belőlünk éltek.

2014. nov. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!