Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz szülők leszünk?

Rossz szülők leszünk?

Figyelt kérdés

Építkezés előtt állunk, fiatalok vagyunk. Szeretnénk 3 gyermeket, de úgy tűnik, nem lehet megoldani a külön szobákat. Így a terv szerint egy nagyobb és egy picike szoba lesz. 3 azonos nem esetén lehetnének a nagyban és ha valaki csendességre vágyik, vagy jön a kis barátja, stb. elvonulhat a picibe. Ha lesz külön nemű, akkor értelemszerűen ő lesz a piciben.

A mai világban már olyan egyértelmű a külön szoba, de azért sokan felnőttek az évezredek során közösben is. Szeretjük egymást, keresztények vagyunk, szeretnénk majd ezt az értékrendet átadni a gyerekeknek, aminek értelmében a közös szoba nyilván lemondásokra kényszerít, de egy csomó mindenre taníthatja is a gyereket. Hiszek ebben, de azért felmerült bennem némi félelem. Ti mit gondoltok erről? Nem tanácsot, elsősorban véleményt kérek, mert a 3 gyerkőcről nem szeretnénk lemondani, a külön szoba meg kilátástalan. (anyagi és telekhatár gondok is vannak)


2016. jún. 19. 21:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem ezen múlik, hogy milyen szülők lesztek.

Tudom, hogy nem tanács kell, de :) nekem is szekrénnyel leválasztott kis alvósarkom volt, és imádtam. :)

2016. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
46%

Ha csak a gyerekekre jut a 1,5 szoba, az sem jó. Az Isten segít dolog nem úgy van, hogy ha te segítesz magadon, akkor segít? Szóval hajrá!dolgozzatok, vegyétek fel a csokot stb.


A régenre hivatkozni durva, tudod régen az emberek meghaltak 1 éves kor előtt és nem volt antibiotikum sem. Az volt aztán a jó világ...

2016. jún. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
nekem az a véleményem, hogy ha valakinek nincs gyereke, akkor ne 3 gyerek vállalásából csináljon problémát, hanem szülje meg az elsőt
2016. jún. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
73%

Én egykeként úgy gondolom,hogy ez így ahogy leírtad teljesen rendben lesz :)

Hatalmas házban,szép nagy szobában nőttem fel,és mindig az utcában lakó keresztény családnál voltam és játszottam a 3 gyerekükkel.Emlékeim szerint a két lány egy ideig együtt volt (később a nagyobb kapott külön szobát) a fiú egymaga.De nem ez volt a lényeg,hanem az,hogy jó volt a családi légkör,és szerették egymást.Engem is szerettek a szüleim,de így visszagondolva a testvér biztos sokkal többet jelent mint egy külön szoba.Minden jót nektek,szerintem ne félj :)

2016. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Persze, tudom, hogy nem ettől leszünk jó szülők, csak ez volt a figyelemfelkeltés rész. :) Kicsit megnyugtattatok, köszönöm! Nyilván dolgozunk, de nem olyan területen, ahol valaha is lenne pénz. A CSOK-t megpróbáljuk, de jelenleg több a károsult, mint a részesült, tehát erre nem alapozhatunk. Így is van egy telek, némi önerő, de hiteles lesz, és abba nem szeretnénk túlvállalni magunkat.
2016. jún. 19. 21:32
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint pedig kamasz kortól igenis szüksége van mindenkinek a privát szférára, ahova elvonulhat. Még egynemű testvérek esetében is. Az egy nagyobb szobát miért nem lehet ketté osztani? Én személy szerint akkor max. 2 gyermeket vállalnék. Csak magamból kiindulva, kb. 13 éves voltam, amikor elköltöztünk, hogy külön szobánk legyen tesómmal. Mindketten lányok vagyunk. Egyrészt teljesen különböző egyéniségűek voltunk, egyáltalán nem voltunk egy hullámhosszon. Én éjszakai bagoly voltam, sokáig olvastam, tanultam, ő meg a barátnőit, később a barátját hívta át mindig. Meg is őrültem volna, ha egy szobán kellett volna osztoznunk. Szóval sztem vhogy próbáljátok meg megoldani, hogy mindenkinek legyen saját kuckója. De nyilván nem ettől lesztek rossz szülők. :)
2016. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
Vállaljátok be az elsőt, aztán gondoljátok újra. Mert még egy sincs, és nem ettől leszel bármilyen szülő. Majd rájössz, hogy vannak ennél fontosabb problémák. Lehet, hogy az első, vagy második után mqr nem akarsz háromgyerekes lenni, vagy éppen 5 gyeteket akarsz. Szerintem jó így 3 gyereknek is, amíg kicsik. Költözni pedig lehet, ha nem válik be.
2016. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Snorri ***** válasza:
95%
Szerintem ezen kár görcsölni, gondolj arra, hogy ember tervez, Isten végez...:)) Mi is hármat szeretnénk, én is sokat gondolkodtam hogyan férnénk el. Eddig egy fiúnk van, aki sürgősségi császárral született. Nagyon rosszul gyógyultam, így sajnos nem is biztos, hogy lehet még baba. Tehát lehet egyke marad, hiába a tervek, meg a gyerekszobák. :(( Vagy, a harmadik egyben negyedik is lesz, tehát ikrek, és akkor hiába lenne három szoba, akkor sem lenne mindenkinek. :) Szóval lesz, ahogy lesz, de attól biztosan nem lesznek boldogtalanok, hogy közös szobájuk lesz. Valahogy megoldanak mindent. Én ismerek olyan családot, ahol 6, illetve olyat, ahol 8 gyerek van, ott tuti nincs mindenkinek külön szoba. :)
2016. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a továbbiakat! Úgy vagyunk ezzel, hogy aki 3 gyereket szeretne, annak azért elég jó esélyei vannak, hogy meg is legyen. (őszintén sajnálom azt a keveset, akinek mégse úgy alakult!!) Persze ennél lehet több, de akkor a kérdésem még mindig passzol. A kevesebbet csak akkor tudom elképzelni, ha egészségügyi probléma merül fel, vagy elrettentő szülésélmény, de ezekért már most hevesen imádkozom...:)
2016. jún. 19. 21:58
 10/29 anonim ***** válasza:

A keresztenysegnek mondjuk ehhez nem tudom mennyi koze van, de azt tudom, hogy en kb 5 evesen kerultem kulon szobaba, a noverem akkor 7 volt. Kb minden reggel atjarkaltam hozza, mert hianyzott, nem kellett a kulon szoba.

Amikor 6 eves voltam a (kereszteny) szuleim elvaltak, es elkoltoztunk, ott kozos szobank lett, mert tobb szoba nem volt. Nem bantam egyaltalan, de amikor 14 voltam megint koltoztunk, es akkor mar kulon szobank lett, aminek mar nagyon orultem. Az epp idoben volt. A tesom 1-2 evre ra mar elkezdett pasizni, stb, a barati korunk is mas volt, tehat ha az o bnoje akart nalunk aludni, akkor engem nem zavartak.

2016. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!