Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok arról ha...

Ti mit gondoltok arról ha valaki csak egy gyereket szeretne?

Figyelt kérdés
Miért ítélik el és tartják önzőnek azokat akik nem akarnak több gyereket?
2016. jún. 27. 11:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem látok mások fejébe, de én nem ítélem el.

Annyit vállaljon, amennyit szeretne,amennyire van idő, amennyivel bírnak anyagilag, mentálisan.

Ha 1-et, akkor 1-et, ha 1-et sem akar, akkor nem.

2016. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, miért ítélik el, mert én nem ítélem el.


Mi csak egy gyereket tudunk megfelelően eltartani, csak egy gyereknek tudunk olyan életet biztosítani (nemcsak pénzügyileg), amilyet szeretnénk.


Nekem a terhességem is nehéz volt nagyon, a munkahelyemmel is gond lesz, mire visszamegyek és a férjem a kora miatt sem szeretne.


Nekem nincs testvérem, a férjem nincs jóban a testvéreivel. Sajnos mi nem tudjuk a fentiek miatt bevállalni, hogy legyen testvére a kicsinknek, akkor sem, ha az "jobb" a társadalom szerint.

2016. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

én pont azt tapasztalom,hogy sokan ezt támogatják inkább.manapság sokan csak egy gyereket akarnak.ezzel

szerintem sincs semmi gond,igy is lehet félig boldog a gyerek.de pl.nekem nincs tesóm és 2 gyerekszobám volt,mindent megvettek stb.de sokszor voltam magányos,osztoztam volna szobán is stb.11éveskorom ota kulccsal jártam haza szüleim dolgoztak ésez nem normális dolog.14 éves koromban apa meghalt anya sokat éjszakázott isezért éjjel is sokat egyedül aluttam a házban ez nem normális dolog.összes barátomra irigykedtem mert otthon nem várt senki ők meg voltak 4-en 5-en.annyi nevetgélés poénkodás volt...van egy egyke ismerősöm őis sajnálja hogy nincs tesója,most felnőtten is ahogy többiek taliznak sürün a tesójukkal és nekem nincs ilyen.ugy érzem ezzel az egész életem el van rontva.ha ketten sirattuk volna apámat és tesóm otthon lett volna mindig velem,nem lettem volna öngyilkos se.valoszinüleg...

2016. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

2 éves a fiunk, mindenki azzal csesztet állandóan, mikor jön a tesó? Mondom, hogy nem akarunk többet és akkor elkezdenek érvelni, hogy pedig mennyire kellene. A .... tele van, hogy mások akarják eldönteni helyettünk. Mi tudjuk hány gyereket tudunk bevállalni anyagilag, érzelmileg stb. Nem értem miért nem lehet tiszteletben tartani.

Bocsánat, de kikívánkozott belőlem.

2016. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#4 nálunk is ez a helyzet ezért is írtam ki ezt a kerdèst.


Nekem van testvérem aki elèg későn született. Én szerettem egyke lenni.


Mi is egy gyereket terveztünk. Nem mondom, hogy nem férne bele anyagilag még egy viszont a jövőbe nem látok.

2016. jún. 27. 12:13
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Csak azok ítélik el, akik akkor is elítélnék, ha 0;1;2;3;....n;n+1 gyereke lenne. Úgyhogy mindegy.
2016. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom mindig azzal jön, hogy az egykék irigyek!

Ismerek olyan egykét, aki szinte bármijét odaadná, ha másnak segíthet és ismerek olyant akinek 2tesója is van, mégis irigy, szóval szerintem ez inkább neveltetéstől és génektől függ.

2016. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, nem jó semmi. 2 gyermekem van, amikor egy volt, mindenki azzal jött, hogy mikor lesz már tesója. Aztán mikor ő is fiú lett sokan mondogatták, hogy egy kislány is kellene már. Nem akarunk 3. gyereket de ha vállalnánk, több helyen láttam, hogy ők meg azt kapják, hogy a CSOK miatt vállalnak hármat. A 4 vagy több gyerekesek megint nem tetszenek mindenkinek. Szóval mindegy mit csinálunk úgyis lesz olyan, aki ítélkezni fog.

Tesómék nem akartak második babát, szerintem nincs ezen semmi ítélkezni való. Úgy általában nem értem milyen jogon ítélkeznek egyesek.

2016. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Utolsónak igaza van. Akinek 1 van, azt azért bántják, akinek 3 v. több, azt meg azért, minek annyi gyerek.

Aki 1 gyereket szeretne, annak 1 lesz, kész. Van akinek van türelme a gyerekekhez, akár 3-hoz is, van akinek meg 1-hez is alig van. Én azt vettem észre, hogy az emberek nem azért vállalnak csak 1 gyereket, mert neki akkor jobb élete lesz, mert több pénz jut rá, hanem mert sok ember nem akar lemondani saját kényelmi dolgairól sem. Ez is érthető. Mindenki maga dönti el. Nekem van tesóm, de 10 év van köztünk. Nem sokra mentem vele gyerekkoromban.

2016. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most lesz 1 éves a lányom, már megy a tesó téma. Nem lesz, mert kicsi a lakás, 4-en folyton egymást kerülgetnénk, csak egy gyerekszoba van, ami egy gyereknek elég, de kettőnek kicsi nagyon. Anyagilag most kényelmesen vagyunk, van autó, nincs hitel, nem kell hónap végén fillérezni, vehetünk dolgokat csak úgy magunknak is, a lányunknak is, belefér egy-két nyaralás stb. Két gyerekkel szűkebb lenne a keret jóval, az meg senkinek nem jó, hogy folyton megy a centitgetés a pénzzel, csak a legfontosabb dolgokat lehet megvenni, mindenből a legszarabbat, legolcsóbbat, nyaralás max 5 évente...

Szerintem nagyobb önzőség úgy vállalni, hogy nem adottak a feltételek, és nem tud nekik az ember mindent biztosítani.

2016. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!