Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött anyakönyveztetésénél...

Curiousgeorge09 kérdése:

Újszülött anyakönyveztetésénél mikori házassági anyakönyvi kivonat szükséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Él még az a szabály, hogy a házassági anyakönyvi kivonat nem lehet X napnál régebbi? (talán 300 napnál, de ebben nem vagyok biztos.) A kérdés főleg azoknak szól, akiknek mostanában született gyermekük. Mik a tapasztalatok? Ha nem szültél, de biztosan tudod, akkor is szívesen veszem a választ :) Előre is köszönöm szépen!

Szép napot mindenkinek!



2016. jún. 28. 05:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapja szültem, elég volt az eredeti, szülésznőm mondta, hogy végre rájöttek, hogy le tudják kérdezni, hogy él-e még a házasság. Szóval nem kell már friss.
2016. jún. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, függ-e attól, hogy hol szülsz, de ahol én fogok (pár héten belül), ott már nem kérnek 300 napnál nem régebbit. Az Uzsoki kórházban az eredetit, és annak fénymásolatát kérik.
2016. jún. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Januárban szültem, 2013-ban volt az esküvő, nem kértek frissebb igazolást, csak a házassági anyakönyvi másolatát. Meg kell kérdezni a kórházban, ahol szülni fogsz.
2016. jún. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly augusztusban az eredeti másolatát (több mint 300 napos) mutattam. Egyébként nem vitték el, ott helyben kiírták az adatokat és kész.
2016. jún. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Repkednek a pacsik. Köszönöm mindenkinek a remek hírt. Jó egészséget és szép napot!
2016. jún. 28. 07:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az eredeti fénymásolatát kellett vinnem.Tavaly januárban szültem.Azt mondta a védőnőm,hogy már elektronikus rendszer van,ahonnan le tudják kérdezni.
2016. jún. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm szépen!
2016. jún. 28. 07:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Most szültem márciusban, elég volt az eredeti. De volt egyébként is dolgunk az anyakönyvi hivatalban, ezért adott a nő egy újat, mondta, azt nyugodtan ott is hagyhatjuk. De végül csak lefénymásolták. (Kútvölgyi)
2016. jún. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oda is köszönöm! Most már nekem is sikerült! (Sote ii.)
2016. jún. 28. 10:54
 10/10 anonim ***** válasza:

tegnap hívtam az önkormáényzatot időpontért, azt mondták, hogy mivel abban a kerületben fogok szülni ahol házasodtunk anno, így nem kell semmit se vinnem, se másolat, se eredeti, mert az anyakönyvvezetőnek ki fogja dobni a személyimre.

picit félek, hogy gond lesz, de mivel nem adták ki...

2016. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!