Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtátok, hogy már nem szükség...

Tudtátok, hogy már nem szükséges a 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg, hogy eltörölték ezt a rendelkezést. Feleslegesen ne utazgassatok és sorakozzatok érte.
2010. máj. 5. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
köszi az infot!
2010. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még érvényben van ez a rendelkezés. Önkormányzata válogatja, hogy ki mit kíván meg az anyakönyvezéshez, az, hogy nálatok nem kell, nem jelenti azt, hogy máshol sem.
2010. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt központilag szabályozzák, vagyis megvan hogy melyik paragrafus melyik pontja, az pedig nem önkormányzat függő, hanem alkotmány. :)
2010. máj. 5. 17:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem önkormányzati döntés. Esetleg vannak települések, ahol nem naprakészek az új információkból. Ez egy országos rendelet/törvény lehet, mivel nincs minden településen kórház. Aki x helyen lakik, és y helyen van a kórház, nem lehet, hogy különböző rendelet szerint járjanak el. A lakóhely érvényesíti a házassági anyakönyvit, a születésit meg a kórház szerinti illetékes hivatal tölti ki. És a két hivatalnak egyformán kell eljárni. Az nem lehet, hogy a lakóhely szerinti azt mondja, nem érvényesít, mert nem kell, a születésit meg nem töltik ki, mert szerintük kell. Így nonszensz lenne.
2010. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszike az infót, jövőhéten akartam menni intézni a dolgot, de akkor nem megyek feleslegesen :))) De nem 30napnál régebbi véletlenűl? Vagy én tudom rosszúl? :D
2010. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Belinkelnéd a törvényt, amelyik kimondja, hogy nem kell? biztosan nem az alkotmány, mert az nem erről szól:) Szívesen elolvasnám, mert arra van törvény, hogy mi szükség van a 300 napnál nem régebbi anyakönyvi kivonatra, és azt nem változtatták.
2010. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én utána érdeklődtem,és azt mondták hogy kell a 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat...
2010. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tegnap 18.06-os vagyok, én is utánaérdeklődtem, nálunk is kell (Budapest - tehát nem elmaradott vidéki település). Kérdező, linkeld már be kérlek a jogszabályt! Köszi!
2010. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem tudok linkelni, egy tájékoztatót kaptam annak kapcsán, hogy beszélgettem a szülésznővel. Ezen a papíron az van, hogy eredeti, és ő mondta hogy nem szükséges. A paragrafus amit láttam a gyerekre vonatkozik.
2010. máj. 6. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!