Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hány gyereket szeretnétek...

Ti hány gyereket szeretnétek vagy nektek hány gyereketek van? Miért? ( Többi lent )

Figyelt kérdés

Egyet kettőt hármat vagy egyet sem stb. Mi a legfőbb oka, hogy nem vallalsz többet? ( vagy hogy ilyen sokat vallasz bár ez szerintem ritka )


Úgy érzed, hogy nem kell több ? Nem tudnál többel foglalkozni, és inkább vallasz kevesebbet, de azokra rendesen időt akarsz szánni ? Anyagilag nem engedheted meg ?testi problémák miatt nem lehet több ?



2016. jún. 28. 11:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Hármat szerettünk volna, három van. Többet nem vállalunk semmiképpen.

Ha újrakezdhetném, akkor 4-et vállalnék.


40/N.

2016. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk eddig egy van, szeretnénk legalább még egyet. Utána majd ráérünk gondolkodni, hogy belefér-e még egy. Mi 4-en vagyunk, páromék 5-en vannak testvérek, de én 3-nál többről álmodni sem merek
2016. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Egyelőre nincs, de maximum egyet szeretnék. Mert úgy érzem, hogy több gyereknek nem tudnám megadni azt, ami jár nekik.
2016. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Egy van, 3 éves.

Nem szeretnénk többet. Nehéz elmondani miért. Egyszerűen nem vágyunk rá. El nem tudom képzelni, hogy még valakit úgy szeressek, mint a fiam. Hogy bárki időmet és energiámat vegye el tőle.

Logisztikailag is sokkal nehezebb lenne.

Férjem szakács, teljesen más munkarendbe dolgozik, mint én. Szóval több oka van.

De a legfőbb, hogy így kerek az életünk, és nem hiányzik belőle semmi és senki.

(anyagilag beleférne)

2016. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

kettőt vállaltunk. lehetne még több is, elbírná még a kassza, hely is lenne neki. csak mi valahogy úgy vagyunk vele, hogy inkább nevelünk fel kettőt, de őket jó eséllyel indítjuk az életben (1-1 kis lakás) mint hogy legyen 3-4 gyerek akik aztán még 35 évesen is albérletben próbálnak összekapirgálni egy családalapításra valót...vagy egyszerű példa: én pl nem járhattam nyelvtanfolyamra mert nem volt rá pénz..(tanár szülők, 3 gyerek) a tesóim jártak egyébként..nálam elfogyott..nekik volt +7 pontjuk az egyetemhez, nekem nem..nem tanultam tovább (csak később évekkel a saját pénzemen nagy nehézségek árán).

sehova nem jártunk nem kaptunk élményeket, néha néha nyaralás de ott is állandóan ettük a konzerv májkrémet...stb...szép dolog a nagy család de nem minden áron.

én így gondolom, más meg gondolom máshogy én nem szeretném ha az egész család életszínvonala rámenne egy 3-4. gyerekre.

2016. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

2 van, egyet sem szerettem volna.

Az első terhesség derült égből villàmcsapàs volt, de semmiképpen sem vetettem volna el!

A 2. màr tervezett volt, mindketten mindenképpen szerettünk volna testvért a lànyunknak (màrcsak azért is mert egykeként sz@rrà untam magam mert ritkàn engedtek el màssal játszani).

Miutàn megszületett a màsodik baba még a szülőszobàban mondta az orvosom hogy csak akkor legyen harmadik ha nagyon 'muszáj' (a testem szàmára ez is elég megterhelő volt), na azóta sokszor eszembe jut hogy lehet jó lenne majd mègegy baba...

Anyagilag beleférne 3, viszont nem tudom elbírnék-e velük

2016. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Azt hiszem 3gyerekes anyukakent kepzeltem mindig magam,de a ferjem kettonel megallt es el is valtunk.Az uj parom szeretne ket sajatot,fizikailag birnam a terhesseget,turelemmel 4 gyereket nem vagyok benne biztos,ugyanakkor o nagyon tamogato es sokszor atlendit jelenleg is a holtpontokon,remek peldak vannak a barati korunkben arra h gyozheto a 4 gyerkoc is.Anyagilag bele fog ferni,azt gondolom h a parkapcsolat erossege fogja eldonteni a dolgot.Meg egyszer nem szeretnek egyedulallo anya lenni,ezt biztosan tudom.
2016. jún. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2016. jún. 28. 12:21
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Kettőt terveztünk, kettő született. Ha nyugisabb munkám lenne beleférne energiával egy harmadik is, de így nem. Anyagilag beleférne. Egy fiú, egy lány, nekünk is tökéletes.
2016. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%

Hàrmat vagy többet szerettem volna. Most született a màsodik. A korom miatt szerintem màr csak 1 fér majd bele.

Mindig nagy csalàdot szerettem volna. Jò a gyerek nyüzsi :-) Meg ha mi màr nem leszünk szàmìthatnak egymàsra.

2016. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!