Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engednétek a gyereketek...

Engednétek a gyereketek apjának, aki sem anyagilag sem sehogy máshogy nem támogat, hogy évente-kétévente lássa a gyereket?

Figyelt kérdés

Kislány 15 hónapos, eddig 3x látta az apukája, utoljára 4 hónaposan. Kiköltözött külföldre, és azt mondja, majd elég, ha 2-3 évesen kezd részt venni az életében, mert "addig úgysem emlékszik".

Attól félek, hogy ha 2-3 éves korában megjelenik, hogy "én vagyok apu", össze fog zavarni, vagy meg fog ijedni a gyerek. Nem akarom ugyanakkor eltiltani az apját tőle. Ti mit tennétek?


2014. jún. 26. 23:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel a láthatást nem tilthatod meg, hacsak nem olyan élete van ami rossz hatással lenne a gyerekre (drog, alkohol stb), így bármennyire is gáz nem tudsz mit csinálni. A gyereknek joga van az apjához, még ha csak ritkán is. De ez a felfogás nagyon abszurd, a gyerek nem fogja ismerni, olyan lesz mint egy idegen. Lehet, hogy kikérném egy gyerekpszichológus véleményét a dologról.
2014. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nincs a nevén, tehát jogilag semmi közük nincs egymáshoz, így elvileg "láthatáshoz" nincs joga. Én szeretném ha ismerné a gyerekem az apját, viszont attól tartok, hogy az évente, kétévente találkozás lehet hogy csak apukának jó, de a gyerekemre kimondottan rossz hatással lehet esetleg, ha nem érti hogy mi van, és lehet hogy inkább akkor kellene ezt, amikor már magától érdeklődik?

A gyerekpszichológus jó ötlet...Köszi.

2014. jún. 26. 23:20
 3/19 anonim ***** válasza:
Szia. Mi pont így vagyunk a nagy fiam apjával. Igaz ő itt él de mikor elköltöztünk a fiammal nagyon akarta látni. Vagyis inkább engem hogy hátha rá tud beszélni menjek vissza. Aztán jött a tárgyalás és hogy mikor van láthatás stb. Ekkor volt a fiam 1 éves. Na többet nem láttuk. Azt írta egyszer hogy na majd ha betölti a 3 évet. Mert akkor elviheti. Na én meg elmentem és kértem a bíróságtól hogy változtassák meg és ne vihesse el egy idegen ember mégha az apja is. Ma nár 12 a fiam. De se nem jön se nem fizet.
2014. jún. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Lehet hogy jobban is jártál, hogy nem megy.
2014. jún. 26. 23:22
 5/19 A kérdező kommentje:
A bíróság egyébként belement hogy ne vihesse el a gyereket 3 éves kora után? én is ettől félek hogy erre hajt, bár nem tudná ha akarná se, mivel jogilag nem az apja.
2014. jún. 26. 23:26
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ, hogy viselkedne. De ha az elején nem érdeklődik, sztem később sem fog. Amúgy ha nem mondott le róla, és más nem fogadta örökbe a gyereket, akkor ha nincs is a nevén akkor is ő az apja, tehát jogai vannak. De mindegy itt most nem ez a kérdés.
2014. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Na akkor nem értem, hogy-hogy jogilag nem az apja?
2014. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem mondanám hogy nem érdeklődik, mert ha egy héten 3x nem küldök képeket neki, akkor már ír hogy na, képek? Meg írjak, mi van a gyerekkel...


Jogilag azért nem az apja, mert nincs apasági nyilatkozat, a születési anyakönyvi kivonaton sem szerepel a neve. Akkor lehetnének jogai ha a bíróságra menne hogy az övé, de azt nem akar, mert akkor már fizetni is kéne:)

2014. jún. 26. 23:32
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy támogatom azt, hogy a gyerekek az apával is tartsák a kapcsolatot (ha nem molesztáló, agresszív vagy alkoholista), bármi történt az anya és az apa között (pl. megcsalás), mert az egy külön téma. Viszont ez lenne az az egyik eset amikor megmondanám, hogy egy nagy büdös frászt, ha látni akarja a gyereket, pereljen be, legyen apasági vizsgálat. És akkor szépen csengesse is ki a gyerektartást.

Mégpedig azért, mert ez egy hülye felfogás. Ha rendszeresen érdeklődne a gyerek iránt, figyelemmel kísérné a fejlődését csak épp ritkán van lehetőség a láthatásra az is más úgy, de nálam az, hogy valaki úgy gondolja elég 2-3 évesen a gyerek után érdeklődni, az veri a biztosítékot.

2014. jún. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Érdeklődik ő, csak neten, mert amerikába költözött. Mivel agresszívan, meg nem normálisan viselkedett velem, így én mondtam hogy ne legyen apasági nyilatkozat, mert ne legyenek jogai, és akkor így felajánlottam, hogy ne is fizessen, tehát nem is várom hogy fizessen, ő meg így el is fogadta rögtön elsőre hogy jó, ne legyen a nevén, nem fizet, de tartja majd vele a kapcsolatot.

Ez így eddig rendben is van, de én arra gondoltam hogy tartsa mondjuk félévente minimum, hogy a gyerek tudja kicsoda. Mert így szerintem csak ártunk vele neki, csak neki magának jó hogy látja a gyereket, de a gyereknek nem hinném, vagy nem tudom...tanácstalan vagyok.

2014. jún. 26. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!