Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szülőről? Nem felháborító amit csinál? ( lent )

Figyelt kérdés

Egy rokonomról van szó, aki állandóan lepasszolja a mamának mind a két gyerekét és teljesen kikészíti velük. Az egyik még kisiskolás, a másik óvodás. Az előző hét olyan volt a számukra, hogy a nő nappalosként délelőtt és délután dolgozik, alig van pár órát egy nap a gyerekekkel. A férj pedig éjszakás van, hogy egy hétig, és ilyenkor végig a mama vigyáz a gyerekekre. E így önmagában nem is lenne baj, csak hogy amikor végre együtt lehetnének a gyerekekkel, akkor is dobják oda a mamának, hétvégenként állandóan náluk alszanak a gyerekek. Ha a picik rosszak, akkor nem bírnak velük, így ismét átviszik a mamihoz, majd csendben lelépnek, elmennek moziba, míg a mama teljesen kikészül, mert nem tudja végezni a dolgát, hisz a gyerekek már kb ott laknak, és szó szerint kiidegezik az öreget. Ha azt mondják, hogy hogy valamikor jönnek értük, ahhoz mindig hozzá kell adni fél-egy órát. Ha az asszony fáradt, akkor ismét ez a helyzet, viszik a mamához a gyerekeket, nem törődnek azzal, hogy ő milyen fáradt, csak, hogy az asszony tudja kipihenni magát. Emellett a férj még plusz műszakot is vállal, és állandóan tanul, hogy magasabb pozícióba lépjen. Önmagában ez is megérthető lenne, de nem hiszem, hogy egy mérnöknek aki megkeresi a havi 350.000-400.000- at még pluszba annyit kéne dolgozni, pláne, hogy az asszony is jól keres, a havi 200.000-250.000-et ő is megkeresi. Gyönyörű nagy házuk van, két autó, mindenből a legdrágábbat veszik ( mértéktelenül ), de valamiért a gyerekekre sosincs idő.


Nem érdekelnek másik, de a mama a rokonom, és burkoltan állandóan panaszkodik, hogy semmi ideje, de egyszerűen nem tud nemet mondani a lányának, és rossz nézni állandóan kikészülve, fáradtan, mérgesen, kimerülten látni, de azt sem meri mondani a szülőknek, hogy milyen rosszak voltak a gyerekek, mert akkor pedig megsértődnek.


Az asszony továbbá előléptetés előtt áll, ami persze még több melóval járna. Az nő ismerőseim általában addig nem mentek dolgozni, amíg a legkisebb gyerek nem lett iskolás, pedig ők azok akik anyagilag simán megengedhetnék maguknak. Dadát is simán tudnának fogadni, hogy legalább ne terheljék a mamát. és ez megy évek óta. Csak nekem felháborító ez, vagy rosszul gondolom ?



2016. jún. 28. 12:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Ha a mama nem szol, senki nem tehet semmit
2016. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
elnézést kérek, hogy itt-ott hibás az írásom
2016. jún. 28. 12:18
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Csak neked. A mamának kell kiállnia magáèrt, ha nem teszi, ìgy járt. Ez mindìg is ìgy működött, nèma gyereknek hìg a leve.
2016. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondja meg, hogy heti 1-2 alkalom, több nem. A pofátlanságnak is van határa.
2016. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Olyan érdekes hogy nem egy tanult párrol tudom meg azt mindig hogy a gyerekük csak teher nekik tul.képpen.mindig ez a réteg az aki vagy folyamatosan leszidja meg szabályozza a gyerekeit vagy le is passzolja.

Tisztelet a kivetelnek, már most irom, mielőtt valaki magára veszi

2016. jún. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

A mama álljon a sarkára és ne hagyja kihasználni magát.

Bár a gyerekeknek lehet, hogy jobb, ha a mamával vannak, mintha ilyen szülőkkel.

Ha meg ott vannak, a mama igenis legyen szigorúbb. Ez esetben ő nem a kényeztető magam, hanem inkább szülő, akinek szigorúnak is kell lennie.

2016. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Régebben mi is csináltuk ezt (baromi rossz ezt olvasni, mert utólag azért másképp látom már), de ott nem csak én voltam a hunyó. Utána messze költöztünk és nem volt kire passzolni a gyerekeket. Azóta nagyon élvezem az anyaságot és bánom a rengeteg nem velük töltött időt.

Itt a kedves mama is sáros, mert nem mond nemet és nem mutatott példát. Szóval nem csak a szülők vétkesek abban, hogy teherként élik meg a gyerekeket vagy azt hiszik, hogy azzal tesznek jót nekik, ha minden a pénz körül forog és azzal megy el az egész napjuk, hogy megkeresik a szerintük szükséges mennyiséget. Az áldozatok itt a gyerekek, de a vesztesek a szülők.

2016. jún. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Azért ne felejtsük el, hogy nagyi rokonától haljuk a történetet, tehát áttételesen. Ilyenkor persze jó lenne ismeri a szülők és a nagyi verzióját is.

Én aztán abszolút nem vagyok az a lepasszolós típus, hisz magamnak szültem, nem másnak. Ugynaakkor aki dolgozik, azt nem tudom elítélni, ha néha egy kis szabad időre van szüksége. De ha ez tényleg így van, ahogy fent leírtad, az nemcsak a nagyi miatt baj, hanem azért is, mert a gyerekek mindenhol nyűgnek érzik magukat. Szörnyű lehet ebben az érzésben felnőni.

2016. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

"Az nő ismerőseim általában addig nem mentek dolgozni, amíg a legkisebb gyerek nem lett iskolás"


Fura nőket ismersz. A nők többsége általában a gyes lejárta után legkésőbb vissza megy dolgozni.

2016. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!

Én a helyedben rászóltam volna a mamára, hogy ha igazán zavarja, akkor ne nekem mondja ezt, hanem a lányának és vejének.

Utálom az olyan családi-rokoni kapcsolatokat, ahol megy a panaszkodás a másik háta mögött, csak éppen azzal nem beszélik meg, akivel a problémájuk van.


Egyébként jelzem, ha egy nő ilyen, és ugyanilyen párt is választott magának, akkor a nagymama is jócskán elrontotta a lánya nevelését. Lehet, hogy emiatt bűntudata van, ezért sem mer szólni.

2016. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!