Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekeitek mennyit és miket...

Gyerekeitek mennyit és miket játszanak konkrétan együtt, egymással, nem egymás mellett? Mennyi idősek és milyen neműek?

Figyelt kérdés
2016. jún. 28. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
A majdnem 3 éves odaadogatja a 7 hósnak a leejtett játékokat, néha megsimizi. Egyelőre ennyi :)
2016. jún. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

5 és fél éves ikerfiúk tudnak és gyakran játszanak együtt, gyakorlatilag bármit. Ugyanakkor veszekednek, verekednek is... Most épp legóznak, külön építenek, de közben megbeszélik, ki mit csinál.

Öccsük 3 éves lesz, őt nem szokták bevenni a játékba szegényt, kivéve, ha vadulni kell, vagy kergetőzni, dulakodni... :P

2016. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az enyémek lányok és 2,5 év van köztük. akkor kezdtek el jobban eljátszani együtt amikor a kisebb 3 éves kor körül volt. legjobban a szerepjátékokkal voltak el. pl: boltosat,babásat,ovisat játszottak együtt a legtöbbet. most hogy már a kicsi is elmúlt 5 éves,szivesen kártyáznak,társasoznak is. persze azért sokszor össze is vesznek..
2016. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

8-11 éves fiúk, nem nagyon játszanak együtt. A nagyobb már nem legózik, mióta nyári szünet van olvasni szokott. Most az Éhezők viadala trilógiát. Mellette pc játékok.


A kisebb az legózna nyúzná a tesót de ő nem akar.

Egyedül medencézni szeretnek együtt :)


Jaa amit ma csináltak, együtt közösen reggelit nekem és a férjem. Mi aludtunk, a nagyobb átment a boltba ( 2 házra van tőlünk) vett kiflit, sonkát sajtott. Addig a kisebb csinált kávét, kakaót. Erre ébredtünk.

2016. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Minden nap átlagban valamennyit? 20 percet, vagy órákat, akiknek együtt is játszanak?
2016. jún. 28. 15:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Bár saját csak egy van, közös udvarban van egy vele majdnem egyidős kislány (az enyém 2 múlt, a kislány 4 hónappal idősebb).

Az együtt töltött idő rajtunk, szülőkön múlik. De én is meglepődtem, hogy mennyire ragaszkodnak egymáshoz és mennyire együtt tudnak játszani. Motoroznak, irányítgatják egymást, hogy merre menjenek, mire üljenek át. Vagy egyik kitalálja, hogy rajzoljanak, pakoljanak kavicsokat, vagy csúszdázzanak és a másik vevő rá. Tehát felváltva találnak ki tevékenységet és a másik együttműködik.

Azon még inkább meglepődtem, hogy pár hét alatt belejöttek az osztozkodásba is. Eleinte sírva ordítás volt, ha a másik birtokba vette a játékukat. Most már ők maguk javasolják, hogy cseréljenek motort, vagy amiből több van, azt felosztják egymást között (pl a lányomnak három kerti szerszáma van) és úgy játszanak velük.


Mi gyakorlatilag csak arra figyelünk, hogy baleset ne érje őket, amúgy ülünk és nézzük őket (a négy szülőből valaki), ők meg elszórakoztatják egymást. Ha rajtuk múlna, egész nap, de általában csak napi 1-2 órát szoktak, a családi programok, nappali alvás, evés, UV sugárzás, stb miatt.

2016. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudom ez lehetetlen de az enyémek megis egyutt játszanak. A nagy 3,5 eves a kicsi 2,5 honapos.


Onnantól, hogy a nagy hazaér A bolcsibol kb 4 ora korul hangjuk sincs 6-ig


Tanítja fordulni a habtapin( hasrol hatra mar megy is) babazik vele boltokat vagy óvodát jatszik vele, a kicsi pedig hatalmas szemekkel figyeli..lányok amugy, szerintem amint mozog a kicsi majd remekül ellesznek

2016. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bátyám és köztem 5 és fél év korkülönbség van, akkor kezdtünk el együtt játszani, mikor járni tanultam, egyéves korom körül. Utána össze voltunk nőve, ritkán játszottunk külön.
2016. jún. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 éves, a kislányom másfél. Az itthon töltött időben szinte végig egymással foglalkoznak. Az esetek többségében már együtt játszanak, de természetesen olyan is van, hogy a közös játék a másik nyaggatásában merül ki.

Amit nagyon szeretnek, az a fogócskázás, olyankor hangosan gurgulázva kacagnak, imádom hallgatni Őket.

De szoktak autókat tologatni vagy a kislányom babáit furikázzák a játékbabakocsikban. Általában minden játékból kettőt veszünk, különben marakodnak. Építőkockázni, legózni is egyre gyakrabban leülnek együtt. Az utcán is sokszor kézen fogva mennek. Ja, és a gyurma mindkettejük nagy kedvence, gyönyörűen tudnak együtt gyurmázni.

Szval mostanra kezd remek lenni ez a kis korkülönbség!

2016. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!