Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ebben az esetben?

Mit csinálnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A terhesség alatt és a baba születése óta nagyon rossz a kapcsolatom a párommal. Szeretem, de az állandó veszekedéseket már nem bírom. Napközben nem sok mindent tudok csinálni a 10 hónapos babámtól, mert ha nem vele foglalkozom akkor rögtön visít. Van kb a háztartásra 2x 40 percem, ez alatt nem tudok mindent megcsinálni, és ezért megy a veszekedés. Ma megkértem, hogy vigyázzon a kicsire, mert be szeretném festeni a hajam (kb 3-4 havonta összejön),erre elkezdett veszekedni velem, hogy neki nem szabad otthon semmit csinálnia, mert a gyerekre kell vigyázni. Hozzáteszem, h a festést 15 perc alatt megcsináltam. El akarok költözni, de anyáméknál még rosszabb a helyzet. Egész nap anyám piszkál, h ő mindent meg tudott mellettem csinálni stb, eközben apám iszik, és én nem szeretném, ha egy alkoholista mellett kéne felnőnie, mint nekem. Albérletet nem tudnám fizetni egyedül. Sajnos idegileg teljesen kivagyok, kikapcsolódni sem tudok. Szegény kisbabám sajnálom a legjobban, hogy ilyen idegroncs anyja van.
2016. júl. 2. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

A férjed lehetne toleránsabb, gondolom dolgozik, de rengeteg apuka dolgozik, mégis tudnak otthon segíteni kicsit legalább. Szexeltek? Nem lehet, hogy az a baja, hogy kevés a szex?

2016. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon keveset írzál arról, h milyen a kapcsolatod a férjeddel. Amit leírtál, az egy sima konfliktusnak tűnik, amit ha mindkét fél igyekszik, meg lehetne oldani egy alapos átbeszéléssel, esetleg néhány szabály felállításával. Mert ez itt a te szemszöged, nyilván te is tudnál változtatni dolgokon, és lehet hogy neki is csak van valami olyan "gondja", amit nem mond el, viszont egyikőtök sem gondolatolvasó...

A beszélgetésnél meg arra kell törekedni, h ne vádaskodás legyen, hanem mindkét félnek a saját érzéeiről kell beszélnie, aztán konstruktívan kitalálni, h kimin tud változtatni.

Ha szeretitek egymást, akkor ez lehetséges.

2016. júl. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Le leszek pontozva, de 10 hónapos mellett elég durva, hogy nem megy a háztartás. Lehet ez miatt indeges a párod?
2016. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a megoldás,hogy elköltözöl,hanem a kommunikáció,amúgy meg simán van idő a háztartásra 10 hónapos gyerek mellett,van járóka babakarám amibe be lehet tenni még hajat festesz. Rengeteg megoldás van,de először is a kapcsolatotokat kéne rendbe tenni. Senkinek sem használ ha 24 órában szórakoztatnia kel valakinek a gyereket.
2016. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Költözz hozzánk,szívesen fogadlak,a legkisebbem 3.5 éves,imádni fogja a babádat.....viccet félre téve,sajnos ez egy nagyon nehéz időszak.A férfiak döntő többsége valahogy rosszul kezeli ezeket a dolgokat.3 gyerekünk van(24,8,3.5 évesek)sok mindenen keresztül mentünk.Hidd el,nem csak Nálatok van ez így.Még az én férjemmel is előfordul,hogy elgurul a gyógyszere,holott tökéletesen tisztában van azzal,hogy nem fenékig tejfel egy 140 nm-es házat rendben tartani,a kertet is intézem(Ő most vidéken van,a magánvállalkozása oda szólította)2 kisgyereket ellátni,és mindemellett a kicsi 2 hónapos kora óta a cégem ügyeinek intézését is visszavettem.Az egyik baráti házaspárnál 2 hónappal ezelőtt született a 2. baba,konkrétan idegroncsok.A kicsi refluxos,amint fekvő pozícióba kerül,fuldoklik.Szerinted?A csajszi a szó szoros értelembe nem tudja letenni.A pasi megy dolgozni,délután amikor hazaér pampog,hogy ugyan már miért kellene neki megfogni a gyereket,vagy kaját készíteni neki(spéci a kaja,mert a tápszerhez sűrítő kell,pár percnél nem állhat többet,mert ha addig nem kapja meg,úgy besűrűsödik,hogy nem tudja megenni a baba),este nem altat,és még folytathatnám.Annyi a szerencse,hogy a csaj keresi a nagy pénzt,ha sokáig púposkodik a faszi,simán ajtót mutat(a lakás,a kocsik,mindenre ő hozta össze,a csávó raktáros,nem ő tartja el a családot).A nagyobb gyerek 7 éves.Szóval én azt mondom KITARTÁS!Próbáld elmagyarázni Neki,hogy Neked sem egyszerű,attól,hogy otthon vagy nem a sunidat vakarod.Egyszer(a kicsi 1 éves,a középső 5.5 éves volt)én már megtettem azt,hogy szerepet cseréltünk.Be kellett mennem a üzletembe,a 2 kicsivel maradt itthon.Mindent elmondtam,megmutogattam,stb.Kora délután értem haza.A 2 gyerek pizsamában!!!!!a ház szétpakolva,gyümölcsöt,meg joghurtot adott nekik enni,az 1 évest nem altatta délelőtt.Kérdeztem ez meg mi??????A válasz:semmit nem tudott csinálni a gyerekektől!Mondom tényleg?????Én minden nap meleg kajával,tisztasággal,mosott,vasalt ruhával,jóllakott,tiszta,boldog gyerekekkel várlak haza.Hát ennyi.
2016. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Lepontoztatok, akkor most leírom! Lusta dögök vagytok! Akinek nem jut ideje a háztartásra az hazudik!!!! Adjátok a 0 százalékot, nem érdekel! Szánalmas, ez a vinnyogás! Inkább húzzatok almolni!
2016. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!