Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak azok fogadhatnak...

Tényleg csak azok fogadhatnak örökbe gyereket, akiknek nem lehet gyerekük?

Figyelt kérdés
2016. júl. 3. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ismerősömék 4 saját lány után egy kisfiút fogadtak örökbe.
2016. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem.De a gyermektelen meddő párok elsőbbséget élveznek.
2016. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mekkora az esélye hogy egy örökbe fogadott gyermeknek lesz valami szellemi fogyatékossága vagy valami örökölt betegsége?
2016. júl. 3. 12:58
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Arról èrtesítenek,ha van ilyen.Gondolom kisbabát szeretnétek örökbefogadni,de sajnos arra nem sok esélyetek van.Sokkal kevesebb a babák száma,mint ahány meddő pár vár rájuk.Ezért olyanoknak akik képesek gyermeket nemzeni,nagyobb gyerekeket szoktak örökbeadni,nem.csecsemőket.
2016. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

1- es vagyok.

A kisfiú is 1 év körüli volt.

2016. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csecsemöt akar mindenki.
2016. júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem írták, nem csak meddők fogadhatnak örökbe.


„És mekkora az esélye hogy egy örökbe fogadott gyermeknek lesz valami szellemi fogyatékossága vagy valami örökölt betegsége?”

Nézd, ezt senki nem tudja neked megmondani, nyilván, ha már kialakult betegségről van szó, akkor azt tudja a gyermekvédelem, így a leendő örökbefogadók is. Csecsemőknél az lehet a rizikó, hogy mondjuk a vér szerinti anya nem vigyázott magára és a gyerekre a terhessége alatt (ivott, cigizett, ki tudja, mit csinált), ha nem nyílt az örökbefogadás, akkor ezt nem igazán tudja senki megmondani.

Az pedig, hogy valami öröklött betegsége vagy hajlama van-e, megint nehéz kérdés, ha a szülőkről nem tudni sokat. De általában nem ezek szoktak problémát jelenteni, hanem inkább a lelki sérülések, amit a gyerekek az örökbefogadásukig elszenvednek (pl. ide-oda pakolgatják őket nevelőszülőtől nevelőszülőig).

2016. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bárki lehet örökbefogadó aki a feltételeknek megfelel. Gyerekes és gyerektelen között nem tesznek különbséget, viszont mostani új törvény szerint a párokat előnyben részesítik az egyedülállókkal szemben.

Titkos örökbefogadás esetén kisbabánál teljesen lutri, hogy később milyen bajai lehetnek. Ha nem megfelelő volt az anya viselkedése a terhesség során (rendszeres alkoholfogyasztás, dohányzás, drogok, hiányos táplálkozás) akkor nagyobb az esélye a későbbi viselkedési zavarnak, tanulási nehézségeknek, légzőszervi bajoknak.


Nyílt örökbefogadás esetén kevésbé kiszámíthatatlan, hisz az anya terhesség alatti viselkedésére is nyílik az örökbefogadónak némi belátása és a szülőanya eltudja mondani a családi kórképeket is.


De vannak olyan betegségek amik kisbaba korban még nem felismerhetőek pl.: autizmus, vagy akár a különféle allergiák amik a hozzátáplálással kerülnek előtérbe.


A nagyobb gyerekek már kevésbé zsákbamacskák, viszont ott szinte garantáltan kapsz viselkedési zavarokat amit az összevissza kis életük, rossz körülmények, ide-oda kerülés okoz.

2016. júl. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából még elég fiatal vagyok az ilyesmihez csak érdekelt a dolog, mert bár engem nem fogadtak örökbe meg soha nem voltam intézetbe, de nem a szüleimmel élek már 8 éve jó persze a nagymamámmal és a szüleimmel is találkozunk meg beszélünk telefonon napi szinten, de engem nagyon megviselt a dolog és a nagymamám megad mindent nekünk erején felül meg ha nem szeretne nem fogadott volna ide, de én nagyon szeret hiányos vagyok és egyszer szeretnék örökbe fogadni egy picikét, akinek senkije nincs hogy én meg adhassak neki mindent még ha lesznek saját gyerekeim akkor is. Mert volt hála istennek csak 3 év, amikor nekünk is alig volt mit enni mert akkor csak anya volt velünk és nagyon rossz körülmények között éltünk meg hát látom a legjobb barátnőmék hogyan élnek és szörnyű a barátnőm nagyon rendes meg aranyos, de a húga most volt ötödikes és valami fiú miatt kezdett el cigizni meg az anyja megkérte hogy egy nénitől lopjon lekvárt... És ha az összes gyereket nem is lehet meg menteni az ilyen dolgoktól szeretnék legalább egyet hogy normális gyerek kora legyen tudja milyen érzés ha szeretik és legjobban egy kislányt szeretnék főleg ha nekem majd "csak" fiam születik.

Bocsánat hogy ennyi mindent leírtam.

2016. júl. 13. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!