Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szörnyű anya vagyok mit tegyek?

Szörnyű anya vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az első gyerekem nem volt tervezve. A gyerek apjaval terhesen szakitanom kellett. A szülés nehéz volt, nem éreztem azt a szeretetet mint más anyàk a gyerek irànt. Közben megismertem a férjem és a második terhességem alatt nem ezt éreztem. Vártam a babát. Szülés utàn egyből szerettem. Persze az első gyerekemmel sem éreztetem, de nem szeretem annyira mint a kicsit. Most mit csináljak?
2016. júl. 5. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Ezzel én is így vagyok, csak nekem egy apàtól van a 2 és együtt vagyunk. Szerintem nem sokat lehet tenni, az érzéseket nem lehet irànyítani. Nem szabad mutatni hogy a kicsit jobban szereted és nem is lehet kivételezni vele
2016. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichológushoz.
2016. júl. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem annyira a belefér kategória. Menj orvoshoz...Egyébként Ő meg érzi, hidd el.... :(
2016. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg iszonyú lehet. Nyilvánvaló, hogy az a baj, hogy nem egy apától vannak. De a gyerek nem lehet ennek az oka! Tudom, hogy az érzéseket nem lehet irányítani, de azt jó lenne tisztázni magadban, hogy ő semminek sem az oka!
2016. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek érdekében mindenképp pszichológushoz kell fordulnod. Ez nem intézhető el annyival, hogy "nem szabad kimutatni". Az érzelmek kimutatása nem mindig tudatos, sőt, többnyire nem az, plusz nem hinném, hogy az a megoldás, hogy becsapod magadat meg őket. Ez a helyzet mindenkire nézve káros, a második gyerekre is. Kérj segítséget.
2016. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
a kezdeti hozzállás normális lenne,mármint az,hogy másként élted meg a két terhességet, meg esetleg az utána következő napok, de,hogy hosszabb távon úgy érzed,az egyiket jobban szereted mint a másikat,hát az nagyon gáz. nem tehet arról ki az apja,és,hogy mennyire nehezen született meg,nem kéne így érezned iránta :s szerintem fordulj szakemberhez,és kezdj el több minőségi időt tölteni az első gyerekkel,hátha változnak az érzéseid ha együtt játszotok,mentek valahová stb
2016. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Ezt nem hiszem hogy annak lehet betudni hogy más az apjuk,hiszen Én vagyok az anyjuk!! Az én fiaimnak sem ugyanaz apjuk,a nagyfiam 8éves, a kicsi 1hónapos,eszembe se jutott hogy egyiket jobban szeretem mint a másikat.Ugyanúgy,csak nem ugyanazért.
2016. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
És mennyi idős a kicsi? ha pár hetes, akkor lehet, hogy még össze vagy zavarodva a születése után?
2016. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Először is békélj meg a saját érzéseiddel, mert ez egy sokkal gyakoribb jelenség, mint ahogy azt a nők (akár névtelenül is) bevallanák. (Szülés utáni depresszióm volt, nálam akkor voltak ilyen vegyes érzések.)

Az nem lesz jó senkinek, ha elkezdesz őrlődni emiatt.


Az a legjobb, amit tehetsz, ha nem érezteted. De figyelj arra is, hogy a szeretet testi formáiban is egyformán legyen kimutatva: ölelgesd, puszilgasd, ez neki jó érzés, és benned is mélyülni fognak tőle az érzelmek.


A másik, hogy kérd a párod segítségét, hogy néha kicsit kettesben lehessetek a nagyobbal. (Sokat segítene, ha tudnánk, hány éves, milyen nemű, és mekkora a kicsi.) A legtöbb gyerek el tud bűvölni annyira egy idegent is, hogy megkedvelje, minél több időt töltesz vele, annál jobban ismered, annál jobban szereted, stb.


A kisebbhez most még a hormonok is erősebben fűznek, főleg szoptatás alatt, ez is lehet az egyik ok.


Ezen kívül még bármi változhat, ahogy nőnek, változnak, még akár fordítva is lehet. Lehet, hogy mikor a kisebb bekerül a dackorszakba, minden szava az lesz, hogy "nem", mindenért ordít, úgy fogod érezni, hogy a nagyobbal szorosabb a kapcsolatod.


A legtöbb szülő nem egyformán szereti a gyerekeit, és most lehet vitatkozni, hogy ezt azt jelenti-e, hogy az egyiket jobban, a másikat kevésbé. Amíg nem teszel különbséget köztük (csak ami az életkorukból, esetleg a nemükből adódik), addig mindent megtettél, és nem vagy szörnyű anya.

2016. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A kicsi 1 éves,a nagy 4 éves. Próbálom a nagyot is szeretni.Szerintem nem veszi észre, mindig mondja,hogy szeret.Ilyenkor még jobban lelkiismeretfordulásom van. Lehet hogy köze van ennek ahoz,hogy ő nem tervezett vagy nem tudom. Az egész terhességet a naggyal kötelességből csináltam vele végig. Tudom, hogy ez rosszul hangzik,de attól még így volt.
2016. júl. 5. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!