Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szörnyű anya vagyok, idegileg...

Szörnyű anya vagyok, idegileg kimerült, beteg és alkoholista, tehetek még valamit vagy már nem tudom helyrehozni, mindenre emlékezni fog a kisfiam, ami eddig történt?

Figyelt kérdés
Az elején megpróbáltam palástolni, hogy milyen béna és szerencsétlen vagyok és tényleg jó anya akartam lenni, egy lehetőséget láttam, hogy végre értelme legyen az életemnek. De a kisfiam mintha megérezte volna a problémáimat, mindenben megnehezítette a nevelését, mintha megérezte volna a félelmeimet, a megfelelni akarást és mintha direkt megnehezítette volna, hogy szerethessük egymást és harmóniában éljünk. Nem eszik, nem fogad szót, minden este hisztibe torkollik. Egy egyszerű fürdés sem megy együtt, hatalmas ordítás a vége és elő fordult már, hogy a szomszéd a rendőrséget akarta hívni ránk, ami még jobban megerősítette bennem, hogy rossz anya vagyok. Kisfiam mindig más valakit akar, a keresztapját, a nagyanyját, csak engem nem akar, többször megüt, ütlegel. Ettől mindig rohamot kapok, még rosszabbul érzem magam. Kisfiam napokig sem eszik semmi értelmeset, már lassan az édességet sem fogadja el, mert tudja, hogy fontos számomra, hogy egyen és egészségesen táplálkozzon. Nagyon aggódom. Tudom, hogy én vagyok a hibás. De egyszerűen nem bírom helyre hozni a kapcsolatunkat és boldog kiegyensúlyozott gyereket nevelni. Egyre gyakrabban érzem úgy, hogy jobb lenne Neki nélkülem. Nem akarom, hogy szenvedjen és boldogtalan legyen. Jelenleg nagyon sovány és én napról napra jobban aggódom. Talán jobb lenne Neki nélkülem?
2016. ápr. 1. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérd egy szakember segítségét. És határozottan jó lenne, ha letennéd az alkoholt..mondjuk örökre.
2016. ápr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekpszichológus. Neked pedig - ha van rá valódi akarat - Anonim Alkoholisták gyűlése.
2016. ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudni hány éves a gyerek, hány éves vagy te, és hol van a gyerek apja. És ő hogy viszonyul a gyerekhez, és a gyerek hogy viszonyul az apjához?!?


Szerintem a gyereknek semmi baja.

A gyerek ráhangolódik arra, akihez kötődik. Úgy gondolom, egy alkoholistának nincsen valami nagyon jó étvágya, mert az alkohollal már jelentős kalóriákat visz be. Ne haragudj meg, de ha a gyerek sosem lát téged jóízűen zabálni, akkor csak azért, mert szavakkal próbálod evésre bírni - ugyan mitől lenne jó étvágya?

Ha te nem eszel, következetlen vagy, mert bepijálva máshogy viselkedsz mint józanul, és hangulati hullámzásaid vannak, akkor ne csodálkozz, ha a gyerek sem eszik, és hangulati hullámzásai vannak és ő sem következetes.


"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi.


"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."

>Müller Péter<

2016. ápr. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A fiam 4 éves, én 39 éves vagyok. Az apja a terhességem elején elhagyott. Cukorbetegségem ellenére jókat zabálok, túl jó az étvágyam.

Mindenben igazat adok 3. válaszoló, igazán hasznos. Köszönöm.

Jó lenne nyugodtnak és boldognak lenni és boldog kisfiút nevelni.

Nagyon megnyugtat, hogy azt mondtad, Neki semmi baja. Azt is tudom, hogy nekem annál nagyobb.

2016. ápr. 2. 00:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos (vagy nem sajnos) a gyerek még nem látta az apját. Az apa érdeklődése most nyílik a gyermek iránt, de talán nem a legjobb az időzítése...
2016. ápr. 2. 00:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó hányszor éreztem én is ezt és nem ct senki, aki megcáfolja, hogy azt mondja nem is vagyok rossz anya! Ennek hatására a lányom ugyanilyen kezelhetetlen volt, igaz én nem ittam, de voltak más problémák. Ez miatt kezdtem járni pszichológushoz, ahol rá kellett jöjjek, hogy nem vagyok rossz anya. Ez indított el egy lassú folyamatot, és ez a rémálom már nagyon messze van. Nincs senki támogatásod?

Az alkohol nem megoldás és ezt onnan tudom biztosan, hogy a szüleim ittak és engem el is dobtak. Ne akard ugyanezt a fiadnak ha szereted. Kegyetlen érzés.


Kérj segítséget és nyugodtan hidd el, hogy nem rossz anya vagy, hanem csak segítség nélküli tapasztalatlan anya, aki nem tudja hogy oldja meg a felmerülő problémákat. A piát meg tedd le. A munkád hogy tudod ittasan elvégezni?

2016. ápr. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp vidd el a gyereket is pszichológushoz, őt is kezelni kell, mivel ő a tünethordozó. Együtt kell csinálni.

Fel a fejjel, tarts ki.

2016. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jobban vagy egy kicsit? Valóban az lenne jó, ha látná a gyerek, ahogy te is eszel, te is vidám vagy.
2016. ápr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindenlehetseges válasza:
Figyelemfelkeltésből teszi ezt a gyerek magával, hogy többet foglalkozz vele. Valszeg sokat vagy elmerülve a problémáidban, és ő nem érzi, hogy elég figyelmet szentelsz rá.A hiszti, a nem evés, ezek azok, a mással levés meg az, hogy mások valszeg máshogy bánnak vele. Ha cukorbeteg vagy és iszol és eszel határtalanul, annak meg szövődményei vannak (érszűkület-lábamputálás, vakság, idegrendszeri problémák- lehet, hogy már ez is egy szövődmény.) Mindenképpen menj el orvoshoz, ő nem ítélkezik feletted, hogy milyen anya vagy, hanem segít gyógymódban, tehát el fog küldeni pszichiáterhez, és diabetológushoz akár, hogy megnézzék a cukrodat hogyan áll, vagy van-e valami szövődményed, ami esetleg okozhatja az idegrendszeri állapotodat. Elsősorban kérj orvostól segítséget, a gyerekkel pedig ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert alkohol nélkül is a legtöbb anya ugyanezt érzi, hogy nem elég jó. Azt ne felejtsd el, hogy még csak 4 éves, tehát nem tudja még megfogalmazni, hogy mi a baja, lehet, hogy nem is te, hanem az apja. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy haladj lépésről lépésre, és abban légy türelmes, hogy nem holnapra lesz jó a gyerekkel a viszonyod. Tehát először elmész orvoshoz, elmondod ezt az egészet, amit itt leírtál, ő elirányít téged oda, ahova az ő szakértelme diktálja, te végigjárod ezt. Ezzel a lépéssel már egy kicsit jobban meg is könnyebbülsz, mert érzed, hogy elindultál. Attól még lesz hiszti az esti fürdetésnél, mert ez egy hosszú folyamat lesz, de a vádaskodásod magad irányában enyhülni fog, ami magával viheti azt, hogy egyre többet tudsz rá koncentrálni, lesznek olyan pillanaitok, amikor szorosabb lesz a kapcsolatotok, és ha visszaesést tapasztalsz néha az is természetes. Bocsásd meg magadnak, hogy ez van, de majd egyre jobb és jobb lesz, de csak akkor ha megteszed a kezdő lépéseket az egészséged érdekében. Ép test ép lélek.
2016. ápr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a bűnbakkeresést. A helyzetért nem te vagy a felelős és nem is ő. Abszolút nem biztos, hogy én vagy bárki más jobban kijönne vagy boldogulna vele. És a gyerek nem "direkt" ilyen. Van, akinél a gyereknevelés egy tündérmese, de a legtöbbünknél nem egészen.


Az, hogy mit eszik a gyerek, az ő döntése. Te felkínálod neki a lehetőségeket, ha eszik, eszik, ha nem, nem. Nem tömheted belé erőszakkal a kelkáposztát. De gumicukrot sem adhatsz ebédre.


Ha kimerült, vagy, arra te is tudod, mi a megoldás. Pihenni kell, ki kell szakadni. Próbáld megtalálni a módját. Csinálj valamit, bármit, amiben igazán örömödet leled (az italozáson kívül).


Ne csak a rosszat lásd. Tudatosan összpontosíts a jóra. Reggel, mikor mondjuk úton vagy a munkába, gondolkozz azon, hogy minek örülsz ma. Házi feladat. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Szép az idő, egészséges a gyerek, van egy jó barátom, elértem a buszt stb. Kerüld el, hogy negatív szűrőn át lásd a világot, mert ez megbetegít.


Ha igazáőn zavar a helyzet, akkor a probléma helyett a megoldásra koncentrálsz. Sokféle úton elindulhatsz, kezdve a nevelési tanácsadóval, válaszd a neked leginkább megfelelőt. Merj változtatni. akarj változtatni, de legyél egy összezuhant romhalmaz. Biztos emberek milliói vannak a világon a tiédnél sokkal rosszabb helyzetben. Kifelé igyekezz, ne lefelé.


Tudom ám, hogy mondani könnyű. De mivel te kérdeztél...

2016. ápr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!