Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt zokogok. Hogy lehetek...

Itt zokogok. Hogy lehetek ennyire szörnyű anya? Mi lesz ezek után?

Figyelt kérdés

1 hónapos a kislányom, nagyon jó baba, viszont én szörnyű anya vagyok. Fogalmam sincs, mi lett velem, a terhességem könnyű volt, jól viseltem. A császár sem viselt meg. Mikor hazajöttünk, azt hittem, minden rendben lesz.

A vőlegényem is segít mindenben, esténként ő van vele (tápszeres baba), vagy amikor itthon van és ráér. A kapcsolatunk is ugyanolyan jó.

Viszont tegnap délután besokkaltam, nem tudom, miért. Elaludt a pici, én pedig leültem filmet nézni, aztán borzasztóan fáradt lettem, úgy éreztem, hogy sok nekem ez az egész. És rágyújtottam, elszívtam 3 szál cigit, pedig sosem dohányoztam, csak 1-1 buli alkalmával max 2 szál volt.

Utána eszembe jutott, hogyha 1 hónap után így reagálok, akkor mi lesz később...


Ti éreztetek így?

Mi segített?

20/N


2014. nov. 8. 18:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Jaj dragsm hat ettol meg nem vagy rossz anya.ez eleg stresszes az elejen levezetted a feszkot par cigivel ennyi.szerintem az a nem normalis aki sose akad ki 😀
2014. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
80%
Semmi baj, új neked még az anyaság. :) Elfáradtál, kiakadtál... és hányszor ki fogsz még! :) Teljesen normális ez a reakció. Egy baba bizony néha elég "sok" tud lenni, még akkor is, ha egy angyal. És ez később sem lesz másképp. :) Ettől még szereted és nem vagy rossz édesanya. :)
2014. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Felesleges ezért zokognod. Ettől még nem vagy rossz anya.

Sok anya dohányzik és nincs semmi baja ettől a gyerekének.

De azért, ha eddig nem dohányoztál, ne szokj rá.

2014. nov. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De pl. itt van az egyik barátnőm anyukája... 40 éves, most született meg az 5. gyereke. Mégis olyan, mintha észre sem venné, ő még főz és takarít is a gyerekek mellett, mindenre jut ideje.

Én pedig egyetlen baba mellett ilyen leszek.

2014. nov. 8. 19:03
 5/16 anonim ***** válasza:
Ő már úgymond 'megszokta'. Ettől nem leszel rossz anya. :)
2014. nov. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Még benned vannak a hormonok is. 6 hétteel a szülés után ürülnek ki.

Sírtál a szülés után? Volt mély pontod?

Ezt a hormonok okozzák,és szinte mindenkin átmegy valamilyen szinten. Èn mindegyiknél a szülés utánni napokban sírtam rettenetesen.

Mindenkinek nehéz nem csak neked. Az 5 gyerekes anya is átmegy ezen minden alkalommal, csak tudja, hogy van kiút ebböl, pár hét és könnyebb lesz, megszokod a változást....

2014. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
De értsd meg, neked az első babád, az nem ugyanaz, mint ha az ötödik lenne. Valószínűleg átesel egy enyhe gyerekágyi depresszión. Próbálj kikapcsolódni, sétáljatok minél többet, menj emberek közé, vásárolgass, kérj meg valakit napközben, hogy vigyázzon rá egy kicsit és menj el kozmetikushoz, fodrászhoz stb. Én is így voltam, bezártság érzésem volt, haragudtam rá, hogy nem élhetem a rég
2014. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
most folytatom... régi életemet stb. A védőnők erről nem igen beszélnek, csak a technikai dolgokról. Egyet érts meg: nem vagy rossz anya, csak össze kell szokni egy új kis jövevénnyel, és ez hetek, hónapok. Ne higgy a sok leírt baromságnak, amit média harsog a minta anyákról, minta babákról. Az első három hónap nagyon nehéz!
2014. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj,nem vagy rossz anya:)

Csak mivel eddig ketten voltatok a pároddal más volt az életetek.

Most itt a baba-aki ha egy angyal is-mégis felforgatta az életeteket.

A 2.babánál már nem fogod ezt érezni.

Jah és a baba ne lássa rajtad,hogy kivagy,mert hamar megérzik és ez Neki sem jó!

Fel a fejjel,idővel belerázódsz és megy minden mint a karikacsapás!Nyugi:)

2014. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
Nekem most 2 hónapos a második kislányom, de már egy fél délutánra el kellett szabadulnom, mert úgy éreztem, hogy megőrülök. A nagyobbik most szokik be az oviba, a kisebbik annyira ölbebaba, hogy egész nap rajtam kell lógnia, különben vörösre ordítja a fejét. Már takarítónőt is kellett hívnom, mert nincs időm takarítani. Remélem, hogy gyorsan belerázódok a kétgyerekes anyák életébe. Ne aggódj, egyre könnyebb és egyre nehezebb lesz! :-)
2014. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!