Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnél gyereket? Ha igen...

Szeretnél gyereket? Ha igen miért, és ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
2016. júl. 6. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy fejlődik, idősödik az ember, úgy változik a véleménye, pl tiniként nagyon akartam, utána nem, most úgy érzem, hogyha becsúszna, akkor annak nem örülnék, majd talán később.


De van aki elhatározta, hogy ő soha, de soha nem akar gyereket, pl karrierista/utálja/nincsenek ösztönei/rossz emlék/szegény/etetni sem tudná/nem talál normális párt, rengeteg indok van.

2016. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
87%

Igen. Majd.

Szeretnék anyuka lenni, szeretnék családot. :) Nincs különösebb indokom a miértekre.

2016. júl. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
'. Én sem akarok. :) nem tudom miért. Nem utálom őket,mert ha meglátok egy gyereket,nem az jut eszembe,hogy úristene egy gyerek. De valahogy mégsem...Nővérem kis fiát pl nagyon szeretem,de valamiért mégsem akarok...Leginkább mert nem egyszerű felnevelni,sok gonddal jár,azért pénz sem ártana...Nincs anyagi gondom,de na... Sokan erre mondják,hogy majd x év múlva máshogy látod,meg majd a sajátod,az más lesz,stb...Hát nem tudom...Szerintnem ha 28 évesen nem gondolom máshogy mint22 évesen,akkor 33 évesen meg 36 évesen sem fogom... :)
2016. júl. 6. 17:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyerekként, kamaszként akartam. Egyértelmű volt. Aztán ahogy öregedtem...rettegni kezdtem tőle. 12 éve kapcsolatban vagyok, 7 éve házasságban. 31 elmúltam. Bőven benne vagyok a korban, de mégsem vágyom rá eléggé. Nincs bajom a gyerekekkel, komplexusaim sincsenek...nem vagyok karrierista sem...mégsem érzem azt, hogy húúúú, nekem kell gyerek, különben értelmetlen, hogy élek! Ilyen nincs. Sosem volt. Azt hittem 5 évvel ezelőtt, hogy majd később beindulnak az ösztönök. Hát nem. A férjem is pont így van vele, mint én. Szeretnék is...meg nem is. Illetve annyira nem, hogy abbahagyjuk a védekezést és szabad utat/lehetőséget adjunk a dolognak. Ha ez nem változik 3 éven belül...utána már egészen biztosan nem szülök.
2016. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30 évesen szültem először.Én sem akartam,el nem tudtam volna képzelni,hogy szüljek.Féltem is tőle és a gyerek utáni vágy sem volt meg bennem.Aztán terhes lettem.Persze az nem volt kérdés,hogy megtartjuk.(11 éve voltam már a párommal)Azóta imádok anya lenni,most várjuk a 3.babát.Úgy érzem ez a legjobb dolog az életemben.Ha véletlenül nem esem teherbe,sosem lenne gyerekem.
2016. júl. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem egészen 33-35 éves koromig teljesen magától értetődő volt, hogy lesz egy gyerekem. (azért csak egy, mert én is egyke vagyok, és emmiatt (is) van szinte 100%-ra bebiztosítva a jövőm anyagilag). Sima alsó-középosztálybeli gyerek vagyok, most 39 éves, stabil és boldog párkapcsolatban - megtaláltam az igazit. A szüleim otthon mindent megcsinálnak, velük élek, egy multinál dolgozom, három nyelven beszélek, amiből kettőt teljesen egyedül tanultam meg. A munkám napi több mint 12 órát vesz el az életemből, mivel sokat utazom. Beosztott vagyok, és nagyon szeretem csinálni, ez egy háttérmunka. De mégsem vagyok igazán boldog. Mivel más emberekhez képest sok a szabadidőm, rájöttem sok dologra: először is: a suliban egy rakás baromságot, és felesleges dolgot magoltam be, aminek semmi de semmi értelme nem volt. Ehhelyett jogot, pénzügyeket, meditációt és nyelveket kellett volna tanulnom. Bár négyes ötös tanuló voltam és a magatartásommal se volt baj, játszhattam és olvashattam volna sokkal többet, ha a számomra fölöslegesnek tartott tárgyakat nem kellett volna bemagolni. Látszólag minden rendben van az életemben, de mégsem vagyok igazán boldog. Igazán boldog akkor lennék, ha létrehozhatnám életem vágyát: egy macskaalapítványt. (sajnos a középkori katolikus pápák egyike elrendelte valamikor régen, hogy a macska boszorkány, és elkezdték őket templomtornyokról ledobálni, és azóta sajnos az emberek útálják a macskákat - én pedig talán pont ezért szeretem őket, mert annyira számkivetettek - persze a nagy macskások ennek ellenkezőjét mondják, de szerintem még mindig többen útálják őket, mint szeretik, sokkal több a kutyás) Szóval nem csinálhatom azt amit szeretek: nem menthetek és nem ivartalaníttathatok macskákat, pedig ez lenne a vágyam. És miért nem? Mert egyszerűen nem tudnék akkor megélni. Miből tartom el magam, ha öreg, vagy ami még rosszabb: beteg leszek, és nem lesznek már a szüleim? (40 ezer forintos rokkant nyugdíjból?) Szóval a pénz miatt nem tehetem azt amit szeretnék. És úgy látom, hogy az egész kapitalista társadalom egy tévút. Multimilliárdosok gazdagodnak egyre jobban, miközben a kínaiak egy dollárért napi 16 órát dolgoznak. Rengeteg az ember a világban, ezért olyan olcsó a munkaerő. Szerintem nem szülnünk kell, hanem átgondolni a meglévő gyerekek felnevelésének dogmáit: pl. hogy önmaguk lehessenek, és ne kelljen köetelző órákra járniuk, szabadon játszhassanak, úgyis megunják, és a természetes tudásszomj vagy kreativitás úgyis előtör belőlük, de nem, ehhelyett a mai rendszer elnyomja a gyerekeket, tanulógépet csinál belőlük, ami szerintem nagyon rossz. Másodszor: alapjövedelmet mindenkinek, és születésszabályozást! Szerintem szüljön az, az evolúció törvénye szerint, aki túlélőképesebb, vagyis: van huzamos ideje jól fizető bejelentett állása (Vagy az élettársának) mert így nagy valószínűséggel nem szaporodik a nagy semmire, vagyis az alapjövedelemre, mert az is összeomláshoz vezetne.

Harmadszor: a bankokat és minden multimilliárdost (főleg külföldiekre gondolok) brutálisan meg kellene adóztatni, mert eddig a politikusok minden országban az ő érdekükben hoztak adókedvezményeket és kedvező törvényeket. (rengeteget olvastam erről, amúgy közgazdász vagyok és tíz évet dolgoztam bankban, szóval tudom miről beszélek). Igazságos globális adórendszer és ésszerű születésszabályozás nélkül Európa (de mondhatnám: a Földet is) nagyon súlyos gondoknak fog nézni a jövőben: és akkor még a harmadik évezred csúcstechnológiájának növekedése miatti természetesen növekvő munkanélküliséget, vagy az északi sark elolvadásának katasztrófáját nem is említettem.

Vagy a nyugati orvostudományt, ami a tünetek kezelésén túl nem sok mindent tud. (én keleti orvoslástól gyógyultam meg, szóval ezt is tapasztalatból írom)

Egyszóval: azért nem szülök, mert a TENDENCIÁK negatívak.

(ja és egy kérdés a végére: ugyan miért gyártunk fegyvereket a harmadik évezredben? miféle pszichopaták vezetik az országokat, hogy még mindig itt tartunk. A legnagyobb paradoxon amit még tapasztaltam: Mária rádió katonai honvédelem témájú (!) műsora. És halálosan komolyan gondolják. Milyen világ ez? Számomra tele van hamis közhellyel és hazugsággal. ) De nagyon örülök, hogy mindezekre lassan rájöttem.

Aki nem így gondolja, annak tiszta szívből nagyon sok boldogságot kívánok ehhez a rendszerhez.

2016. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jo volt igy visszaolvasni amit tegnap irtam, mert legalabb latom mennyire ellentmondasos :) Valoszinuleg a legfobb oka, h nem akarok gyereket, a lustasag :) :(
2016. júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem. Minek, hova?

1. Azert, hogy amint felno - jogosan - lelepjen, es hagyjon a szba?

2.Plusz szeretnek egyedul lenni vegre, nem masnak szentlni az eletem ujabb x evre - 28 vagyok, de egy pillanatig nem tettem semmit magamert, felaldoztam az eletem egy beteg ember miatt, nem szandekszom tovabbra is ezt tenni egy gyerek miatt. Szeretnek vegre utazni, tanulni, elni, ha mar eddig sehova nem mehettem, csak a negy fal kozt gubbasztottam es apolonoskodtem.


Majd, lehet, hogy x ev mulva megis, de vagy 5-6-ig tuti nem.

2016. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!