Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert szeretnel gyereket?

Miert szeretnel gyereket?

Figyelt kérdés

Miert vagysz ra? Mit erzel, mikor arra gondolsz, hogy gyereket szeretnel? Vannak racionalis indokaid is, vagy csak egy erzes/vágy?

(A kerdes nem provokativ, sem itelkezo, csak egyszeruen erdekel, hogy masok ezt hogyan latjak, vagy mit ereznek ill. mi motivalja oket)


2015. ápr. 30. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Őszintén szólva semmi más, csak az ösztön. Tudom, robotszerűen hangzik, de nem tudom máshogy leírni. Egy fura belső késztetést érzek és tudom, hogy ez csak ösztön.
2015. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még soha nem éreztem őszintén, hogy szeretnék.
2015. ápr. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nálam is ösztönös, inkább érzés és vágy, de nagyon-nagyon erős!!! :))
2015. máj. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A húszas éveim közepén egyre több ismerősömnél született baba, akikkel napi szinten találkoztam, ha vidékről meglátogattak minket babás rokonok, nálunk aludtak, úgyhogy egyre jobban kezdtem belelátni a kisgyermekes családok életébe. Csodaszépnek láttam a maga nehézségeivel együtt is. Azt éreztem, hogy fantasztikus lehet egy kis ember édesanyjának lenni, megmutatni neki a világot, együtt felfedezni mindent. És csodálatos felelősség, hogy az a kis élet tőlem függ. Tudom, önzőn hangzik, de azt éreztem, akkor teljesedik ki igazán az életünk, ha boldoggá tehetünk egy kis emberkét. A gyermekvállalás ilyen adok-kapok, ettől gyönyörű. És valóban! Azóta egy kisfiú és egy pici lány aranyozza be a mindennapjainkat, és bár sokszor nehéz a hisztik, éjszakázások stb. miatt, azt kívánom, bárcsak örökre így maradnánk. Imádom a gyermekeimet. A gyereknevelés számomra olyan, mint elkészíteni egy műalkotást: a semmiből létrehozol valamit, egyre csak dolgozol rajta, hogy a végén boldogan tekinthess a végeredményre. Csak ez hosszú évekig tartó alkotói folyamat.
2015. máj. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!