Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik vallásosan nevelik...

Akik vallásosan nevelik gyermeküket kérdezhetnék?

Figyelt kérdés
Baptista, és Pünkösdista érdekelne leginkább. Pontosan miben nyilvánul meg ? van e esteleg valami ima melyhez evés elött elmondok vagy este záro imaként.Jár e gyermeketek Biblia orára?
2016. júl. 7. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen jár, az Istentisztet alatt van a gyerekfoglalkozás és oda megy, míg mi fenn ülünk.

Hálát nem csak ételért szoktunk adni és azt is tudja, hogy bármiért imádkozhat.

Baptista

2016. júl. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Hasonló, mint az előző válaszolónál. Tudják, hogy bármiért imádkozhatnak, főleg a rossz álmok ellen szoktunk, vagy ha fáj valamijük. Ebéd előtt hálát adunk a saját szavainkkal. Járnak a gyülekezeti gyerekcsoportba.

Pünkösdi (bár egyre kevésbé látom értelmét a kategorizálásnak)

2016. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szoktunk imadkozni, bármiert. Vannak mesekonyvei/meséi ami a bibliabol vett történetek. Még kicsi (3 éves) így nem megy biblia iskolába stb, de mindig velünk van az Istentiszteleten, szereti. Fő étkezési előtt is van ima.

Egyik felekezetek sem tartozunk (fenn említett) de hasonló gyülekezetbe járunk.

2016. júl. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Írok úgy ,akit pünkösdi-karizmatikus szülők nevelnek és egy ideig én is az voltam.


Miben nyilvánul meg?:


Biblia órára igen.

Amíg keresztény voltam addig felkeléskor és elalvás előtt volt közös ima ,illetve volt keresztelőm és "megtérésem". Vittek presbiterhez ,mikor rossz "kisgyerkőc" voltam és kiderült ,hogy "démonok vannak bennem". Meg hát az össze jövetelek és kiskoromba szinte csak keresztény zenét hallgathattam.


Asszem semmit sem felejtettem ki.

2016. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért vannak lepontozva a válaszok? Kinek nem tetszett, hogy a kérdésre feleltünk? Egyébként meg pont azért írtam, hogy nem szeretem a kategorizálást, mert bár mi például teológiailag a pünkösdihez állunk a legközelebb, semmi közünk nincs az irányzat elborult képviselőihez, még a gyülekezetünk sem deklaráltan pünkösdi. Egyébként nekem is volt közöm a legismertebb pünkösdi-karizmatikus felekezethez, de elkönyveltem ifjúkori botlásnak.

2. voltam.

2016. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!