Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg neveletlenek a mai...

Tényleg neveletlenek a mai gyerekek?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok és mindig eszembe jut a saját gyerekkorom, amikor kisiskolásokat látok. Lehet, hogy én vagyok naív, de semmi rosszat nem látok bennük. Pont olyanok, mint mi voltunk.
2016. júl. 7. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Most mi vinnyogunk, h neveletlenek, nemsoka meg ok fognak :D ugyanilyenek voltunk mi is, volt akkor is aki 16 evesen szult, aki osszevissza lefekudt mindenkivel, voltak nagyszajuak stb. Pl anyum most 50 eves unokatestvere gyerekkoraban (ami nem most volt) olyanokat kiabalt oregasszonyoknak, h "k...a anyad".

Csak anno nem volt net, ahol ez elterjedt volna. Meg most ha egy csak ribi es buszke ra, akkor felkapjak a neten es o a tema. Az orszag osszes pontjara eljuthat a hire, regen azert nem igy volt.

2016. júl. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazad van! Az én gyerekeim sem rosszabbak, mint mi voltunk. Nagyon elevenek, de legalább eszükbe sem jut az asztalon táncolni (nem úgy, mint nekem:))
2016. júl. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekekben nem látok olyan nagy különbséget. De gyerekként még azt hittem, hogy a szülők komoly felnőttek. Én így anyaként nem a gyerekekben csalódtam, hanem a szülőkben.
2016. júl. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem nem olyanok mint mi voltunk, másképp is nevelem én is a lányomat, mint engem neveltek. Nekünk hallgass volt a nevünk, ma pedig nem nevelhetsz láthatatlanná válni képest gyereket, mert mulya lesz. De ettől nem neveletlenek, és nem is könnyebb nekik. Vannak keretek, amiket nem szabad átlépniük, de a kereteken belül sokkal nagyobb döntési jogkörrel rendelkeznek. Ugyanakkor olyan értelemben vett szabadságuk egyáltalán nincsen, mint annak idején nekünk volt, hogy nincsenek felügyelet alatt. Nem csavarognak az utcán, a határban, a kertek alatt, nem mehetnek egyedül sehova, egyáltalán soha nincsenek egyedül, csak a szobájukban legfeljebb. Folyamatosan ellenőrzés alatt vannak, mert veszélyessé vált a világ. Ezt nekik is el kell viselniük, hiszen ez valahol nyomasztó, ugyanakkor önállótlanabbá, függőbbé teszi őket.
2016. júl. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!